---
title: "FAVUSEAL STEEL AS (912340570): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FAVUSEAL STEEL AS i Bærum hadde 5,04 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Christian Schlytter-Henrichsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912340570-favuseal-steel-as"
---

# FAVUSEAL STEEL AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Bærum

Heleid av [FAVUSEAL AS](https://www.norscout.com/no/company/989125834-favuseal-as)

- Org.nr: 912 340 570
- Telefon: 0046855922462
- Daglig leder: Christian Schlytter-Henrichsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,04 mill. kr (−30 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,1 mill. kr (Margin −21,7 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −7,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 10,2 % i 2024
- Likviditet: 2,42 (meget god). Ned fra 3,43 i 2024
- Soliditet: 58,9 % (meget god). Ned fra 71,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 42,9 % | 24,1 % | 10,2 % | −7,6 % |
| Driftsmargin | 23,9 % | 43,1 % | 37,0 % | 17,1 % | −21,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 59,8 % | 16,6 % | −13,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,96 | 3,43 | 2,42 |
| Soliditet | 58,5 % | 32,5 % | 49,2 % | 71,0 % | 58,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 2,1 | 1,0 | 0,4 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 709 | 20 732 | 12 714 | 7 204 | 5 040 |
| Driftsresultat | 3 760 | 8 944 | 4 703 | 1 230 | −1 096 |
| Årsresultat | 2 619 | 7 203 | 3 639 | 1 070 | −929 |
| Driftsmargin | 23,9 % | 43,1 % | 37 % | 17,1 % | −21,7 % |
| Sum gjeld | 8 037 | 16 345 | 7 996 | 3 607 | 6 158 |
| Sum driftskostnader | 11 949 | 11 787 | 8 011 | 5 975 | 6 136 |
| Finansresultat | −402 | 291 | −34 | 142 | −95 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 669 | 1 372 | −1 191 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 55 | 55 | 55 |
| Omløpsmidler | - | - | 15 680 | 12 362 | 14 913 |
| Sum eiendeler | 19 354 | 24 223 | 15 736 | 12 417 | 14 968 |
| Egenkapital | 11 317 | 7 878 | 7 740 | 8 810 | 8 810 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 7 996 | 3 607 | 6 158 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Konsern

6 selskaper.

- [AMANDATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/965536205-amandator-as) (Morselskap)
  - [FAVUSEAL AS](https://www.norscout.com/no/company/989125834-favuseal-as) (71,3 %)
    - [FAVUSEAL HVAC AS](https://www.norscout.com/no/company/930705411-favuseal-hvac-as)
    - FAVUSEAL STEEL AS (Denne bedriften)
    - [FAVUSEAL WIRE & CABLE AS](https://www.norscout.com/no/company/915054331-favuseal-wire-cable-as)
    - [METODOS AS](https://www.norscout.com/no/company/989002988-metodos-as)

## Ledelse og styre

- Christian Schlytter-Henrichsen: Daglig leder og styremedlem
- Snorre Støtvig: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Løxaveien 17, 1351 Rud
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 16.08.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Revisor: REVISJONSSELSKAPET OLSSON & CO DA
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSMAKEREN AS](https://www.norscout.com/no/company/967395137-regnskapsmakeren-as)
- Størrelse: Nr. 1 248 av 5 688 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling av løsninger for brannbeskyttelse av stålrelaterte produkter og tjenester som naturlig faller sammen med dette. Samt herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet. I tillegg kan selskapet drive kjøp og salg av eiendom og investere i børsnoterte selskaper.

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000657139&sokeverdi=912340570&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000621137&sokeverdi=912340570&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PROMECH ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/948090651-promech-engineering-as) | Bærum | - | 5,4 mill. kr | +7,9 % |
| [SAS CTRL AS](https://www.norscout.com/no/company/932501856-sas-ctrl-as) | Bærum | - | 5,03 mill. kr | +24,1 % |
| [DHJ CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/933493571-dhj-consult-as) | Bærum | - | 5,46 mill. kr | - |
| [GREEN TRANSITION HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920208177-green-transition-holding-as) | Bærum | - | 4,98 mill. kr | +18,7 % |
| [ECHOM AS](https://www.norscout.com/no/company/934974611-echom-as) | Bærum | - | 5,65 mill. kr | - |
| [WITTEMANN E&P CONSULTING (NORWAY) AS](https://www.norscout.com/no/company/997324110-wittemann-e-p-consulting-norway-as) | Bærum | - | 4,74 mill. kr | −19,4 % |
| [HEALY ENGEENERING AS](https://www.norscout.com/no/company/889903392-healy-engeenering-as) | Bærum | - | 5,86 mill. kr | +35,9 % |
| [INTERNATIONAL PETROLEUM EXPLOITATION AS](https://www.norscout.com/no/company/976735064-international-petroleum-exploitation-as) | Bærum | - | 4,71 mill. kr | +62,7 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
