---
title: "MANNGARD VAKT & SIKKERHET AS (912342751): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MANNGARD VAKT & SIKKERHET AS i Trysil hadde 9,07 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 42 ansatte. Daglig leder er Espen Jægersborg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912342751-manngard-vakt-sikkerhet-as"
---

# MANNGARD VAKT & SIKKERHET AS

Etterforskningstjenester og private vakttjenester · Trysil · Etablert 2013

- Org.nr: 912 342 751
- Telefon: 05816
- E-post: post@manngard.no
- Nettsted: [manngard.no](https://www.manngard.no)
- Daglig leder: Espen Jægersborg (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,07 mill. kr (+10,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 472 217 kr (Margin 5,2 %)
- Ansatte: 42 (Opp fra 31 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 28
- oktober 2025: 27
- desember 2025: 31
- januar 2026: 32
- februar 2026: 36
- april 2026: 37
- mai 2026: 33
- juni 2026: 35
- juli 2026: 39
- august 2026: 42
- september 2026: 41
- oktober 2026: 42

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,0 % (svak). Ned fra 6,2 % i 2024
- Likviditet: 1,16 (tilfredsstillende). Opp fra 1,09 i 2024
- Soliditet: 16,7 % (tilfredsstillende). Opp fra 16,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,2 % | 6,5 % | 6,2 % | 6,0 % |
| Driftsmargin | 8,8 % | 5,4 % | 5,4 % | 5,3 % | 5,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 13,6 % | 4,5 % | 7,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,05 | 1,09 | 1,16 |
| Soliditet | 25,7 % | 17,8 % | 19,8 % | 16,0 % | 16,7 % |
| Gjeldsgrad | 2,9 | 4,6 | 4,0 | 5,3 | 5,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 800 | 5 836 | 7 525 | 8 212 | 9 070 |
| Driftsresultat | 421 | 313 | 407 | 432 | 472 |
| Årsresultat | 315 | 168 | 119 | 21 | 70 |
| Driftsmargin | 8,8 % | 5,4 % | 5,4 % | 5,3 % | 5,2 % |
| Sum gjeld | 2 928 | 5 454 | 5 268 | 6 965 | 6 943 |
| Sum driftskostnader | 4 379 | 5 523 | 7 118 | 7 780 | 8 597 |
| Finansresultat | −32 | −95 | −238 | −373 | −378 |
| Resultat før skatt | - | - | 169 | 59 | 94 |
| Anleggsmidler | 2 578 | 5 342 | 5 190 | 6 811 | 6 714 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 378 | 1 477 | 1 622 |
| Sum eiendeler | 3 942 | 6 636 | 6 569 | 8 288 | 8 336 |
| Egenkapital | 1 014 | 1 182 | 1 301 | 1 322 | 1 392 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 315 | 1 354 | 1 398 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 953 | 5 611 | - |

## Ledelse og styre

- Espen Jægersborg: Daglig leder og styrets leder
- Leif Erik Jægersborg: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Vestsidevegen 60, 2420 Trysil
- Postadresse: Postboks 1, 2421 Trysil
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 80.010 Etterforskningstjenester og private vakttjenester
- Etablert: 15.06.2013
- Aksjekapital: 40 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2013
- Revisor: [FRAM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/957668933-fram-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [TRYSIL REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/937130694-trysil-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 44 av 154 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Vakttjenester samt kjøp og salg av sikkerhetsprodukter samt elementer som naturlig hører sammen med dette.

## Siste endringer

- 10.06.2026: Revisor endret
- 22.04.2026: Regnskapsfører endret
- 21.04.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 17.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000393031&sokeverdi=912342751&spraak=nb)
- 10.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000363993&sokeverdi=912342751&spraak=nb)
- 02.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000341258&sokeverdi=912342751&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000617200&sokeverdi=912342751&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RAVEN SECURITY AS](https://www.norscout.com/no/company/931761447-raven-security-as) | Trysil | 87 | 7,38 mill. kr | −14 % |
| [PROSECURE AS](https://www.norscout.com/no/company/933303691-prosecure-as) | Skien | 43 | 2,18 mill. kr | - |
| [ENGEN SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/997291379-engen-service-as) | Bergen | 41 | 6,92 mill. kr | −23,2 % |
| [NASJONAL VAKTSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/924860405-nasjonal-vaktservice-as) | Oslo | 43 | 4,05 mill. kr | −26,2 % |
| [SIKKERHETSGRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980849279-sikkerhetsgruppen-as) | Oslo | 40 | 57 mill. kr | +16 % |
| [NIDAROS SECURITY AS](https://www.norscout.com/no/company/917933286-nidaros-security-as) | Trondheim | 43 | 9,8 mill. kr | +50,6 % |
| [BETTER BUSINESS AS](https://www.norscout.com/no/company/977034116-better-business-as) | Lillesand | 40 | 45,5 mill. kr | −0,7 % |
| [HEIDEM FACILITY SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/931605747-heidem-facility-services-as) | Hustadvika | 47 | 28,9 mill. kr | +230 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
