---
title: "MONTESSORISKOLEN MORGAN AS (912363821): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MONTESSORISKOLEN MORGAN AS i Gratangen hadde 12,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 40 ansatte. Daglig leder er Hanne Anette Bjerkmo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912363821-montessoriskolen-morgan-as"
---

# MONTESSORISKOLEN MORGAN AS

Ordinær grunnskoleundervisning · Gratangen · Etablert 2013

- Org.nr: 912 363 821
- Telefon: 468 80 725
- E-post: postmottak@msmorgan.no
- Nettsted: [montessoriskolenmorgan.no](https://montessoriskolenmorgan.no)
- Daglig leder: Hanne Anette Bjerkmo

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,4 mill. kr (+0,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 436 782 kr (Margin 3,5 %)
- Ansatte: 40 (Opp fra 31 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 36
- oktober 2025: 40
- november 2025: 39
- desember 2025: 31
- januar 2026: 34
- mars 2026: 35
- juni 2026: 32
- juli 2026: 36
- september 2026: 38
- oktober 2026: 40

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,0 % (god). Opp fra −15,9 % i 2024
- Likviditet: 2,54 (meget god). Opp fra 2,02 i 2024
- Soliditet: 61,2 % (meget god). Opp fra 51,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −5,2 % | −0,7 % | −15,9 % | 13,0 % |
| Driftsmargin | 3,5 % | −1,6 % | −0,4 % | −5,0 % | 3,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −1,4 % | −29,8 % | 23,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,21 | 2,02 | 2,54 |
| Soliditet | 56,4 % | 53,7 % | 56,0 % | 51,6 % | 61,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,9 | 0,8 | 0,9 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 755 | 14 831 | 13 433 | 12 359 | 12 434 |
| Driftsresultat | 522 | −236 | −54 | −622 | 437 |
| Årsresultat | 522 | −235 | −34 | −610 | 453 |
| Driftsmargin | 3,5 % | −1,6 % | −0,4 % | −5,0 % | 3,5 % |
| Sum gjeld | 2 029 | 2 058 | 1 853 | 1 635 | 1 394 |
| Sum driftskostnader | 14 233 | 15 067 | 13 487 | 12 981 | 11 998 |
| Finansresultat | 0 | 1 | 20 | 12 | 16 |
| Resultat før skatt | - | - | −34 | −610 | 453 |
| Anleggsmidler | 89 | 164 | 110 | 82 | 51 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 098 | 3 297 | 3 540 |
| Sum eiendeler | 4 652 | 4 446 | 4 208 | 3 379 | 3 591 |
| Egenkapital | 2 623 | 2 388 | 2 354 | 1 744 | 2 197 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 853 | 1 635 | 1 394 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Hanne Anette Bjerkmo: Daglig leder
- Vivi-Ann Bjerkmo: Styrets leder
- Eirik Sillibakken: Styremedlem
- Siw Monica Nylund: Styremedlem
- Agnar Johan Hanssen: Styremedlem
- Inger Lise Lein: Styremedlem
- Paul Håvard Zylla: Varamedlem
- Nina Johanne Gjertsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Nordsiveien 1378, 9470 Gratangen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.201 Ordinær grunnskoleundervisning
- Etablert: 01.07.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [REVIGO AS](https://www.norscout.com/no/company/972415790-revigo-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAP I NOR AS](https://www.norscout.com/no/company/930840351-regnskap-i-nor-as)
- Størrelse: Nr. 66 av 89 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive montessoriskole i Gratangen og andre tjenester som naturlig faller inn under dette. Den skal gi et faglig pedagogisk alternativ for grunnskolebarn fra 1. - 10. trinn. MS Morgan skal drive en grunnskole basert på Maria Montessoris pedagogiske prinsipper. Skolen skal legge stor vekt på lokalbasert pedagogisk tenkning og elevenes/nærmiljøets kulturgrunnlag.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000636057&sokeverdi=912363821&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [N.G.S MONTESSORI AS](https://www.norscout.com/no/company/913624904-n-g-s-montessori-as) | Gratangen | 8 | 3,35 mill. kr | +1,1 % |
| [ISOGAISA SIIDA AS](https://www.norscout.com/no/company/913582764-isogaisa-siida-as) | Gratangen | 5 | 3,75 mill. kr | +46,3 % |
| [OASEN SKOLE VENNESLA AS](https://www.norscout.com/no/company/918462201-oasen-skole-vennesla-as) | Vennesla | 40 | 28,8 mill. kr | +30 % |
| [NEVERDAL ENSPIRE SKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/915188702-neverdal-enspire-skole-as) | Meløy | 39 | 26,7 mill. kr | +4,5 % |
| [DANIELSEN UNGDOMSSKOLE KARMØY AS](https://www.norscout.com/no/company/998084288-danielsen-ungdomsskole-karmoy-as) | Karmøy | 42 | 31 mill. kr | +7,6 % |
| [DANIELSEN UNGDOMSSKOLE HAUGALANDET AS](https://www.norscout.com/no/company/996678644-danielsen-ungdomsskole-haugalandet-as) | Karmøy | 39 | 26,5 mill. kr | +25,4 % |
| [SKAGERAK INTERNATIONAL SCHOOL, TØNSBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/821230462-skagerak-international-school-tonsberg-as) | Tønsberg | 42 | 35,7 mill. kr | +30,8 % |
| [WANG UNG STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/916551215-wang-ung-stavanger-as) | Stavanger | 38 | 26,1 mill. kr | +8,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
