---
title: "NORDIC ROADS AS (912386562): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORDIC ROADS AS i Strand hadde 62,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Nils Terje Watland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912386562-nordic-roads-as"
---

# NORDIC ROADS AS

Produksjon av andre tanker, cisterner og beholdere av metall · Strand · Etablert 2013

- Org.nr: 912 386 562
- Nettsted: [nordicroads.as](https://nordicroads.as)
- Daglig leder: Nils Terje Watland (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 62,9 mill. kr (−27,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −934 198 kr (Margin −1,5 %)
- Ansatte: 13 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 19
- desember 2025: 13
- september 2026: 12
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −1,8 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −5,1 % i 2024
- Likviditet: 2,23 (meget god). Ned fra 2,34 i 2024
- Soliditet: −8,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −11,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,9 % | - | −5,1 % | −1,8 % |
| Driftsmargin | 5,3 % | 9,2 % | −16,1 % | −3,8 % | −1,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 39,9 % | −207,0 % | - | - |
| Likviditetsgrad | 2,64 | 1,68 | 1,90 | 2,34 | 2,23 |
| Soliditet | 28,4 % | 24,4 % | 1,3 % | −11,1 % | −8,4 % |
| Gjeldsgrad | 2,5 | 3,1 | 77,6 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 52 563 | 69 379 | 92 466 | 86 534 | 62 946 |
| Driftsresultat | 2 808 | 6 362 | −14 925 | −3 303 | −934 |
| Årsresultat | 1 724 | 4 275 | −17 676 | −6 752 | −4 394 |
| Driftsmargin | 5,3 % | 9,2 % | −16,1 % | −3,8 % | −1,5 % |
| Sum gjeld | 29 780 | 49 687 | 76 432 | 57 634 | 53 806 |
| Sum driftskostnader | - | - | 107 391 | 89 837 | 63 881 |
| Finansresultat | - | - | −2 715 | −3 449 | −3 459 |
| Resultat før skatt | 2 283 | 5 555 | −17 640 | −6 752 | −4 394 |
| Anleggsmidler | 4 570 | 6 240 | 6 432 | 4 864 | 3 165 |
| Omløpsmidler | 36 997 | 59 508 | 70 985 | 47 004 | 46 481 |
| Sum eiendeler | 41 567 | 65 749 | 77 417 | 51 868 | 49 646 |
| Egenkapital | 11 787 | 16 061 | 985 | −5 766 | −4 160 |
| Kortsiktig gjeld | 14 002 | 35 510 | 37 345 | 20 060 | 20 860 |
| Langsiktig gjeld | 15 778 | 14 178 | 39 087 | 37 574 | 32 946 |

## Ledelse og styre

- Nils Terje Watland: Daglig leder og styremedlem
- Anita Bjerke: Styrets leder
- Peder Egeland: Styremedlem
- Jone Mæland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stålverksvegen 46, 4100 Jørpeland
- Postadresse: Stålverksvegen 85, 4100 Jørpeland
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.220 Produksjon av andre tanker, cisterner og beholdere av metall
- Etablert: 09.07.2013
- Tidligere navn: SCANA INDUSTRIAL PRODUCTS AS (2013)
- Aksjekapital: 7 520 200 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2013
- Revisor: [REVISJON RYFYLKE AS](https://www.norscout.com/no/company/983549896-revisjon-ryfylke-as)
- Regnskapsfører: [ECIT BUSINESS PARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/987605073-ecit-business-partner-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 17 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industriell virksomhet knyttet til produksjon og salg av stålprodukter og tilhørende produkter, samt hva hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 14.08.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 14.08.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000692187&sokeverdi=912386562&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000599548&sokeverdi=912386562&spraak=nb)
- 28.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000718374&sokeverdi=912386562&spraak=nb)
- 28.08.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000718375&sokeverdi=912386562&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HØMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/980233960-homek-as) | Strand | 14 | 16,8 mill. kr | +13,3 % |
| [RYMET AS](https://www.norscout.com/no/company/923298843-rymet-as) | Strand | 8 | 11,4 mill. kr | +8,9 % |
| [STEELWORK TAU AS](https://www.norscout.com/no/company/919745983-steelwork-tau-as) | Strand | 15 | 20,3 mill. kr | −9,8 % |
| [TAU MEK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/812374362-tau-mek-eiendom-as) | Strand | - | 5,74 mill. kr | +2,4 % |
| [FJELDES MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/979559054-fjeldes-mek-verksted-as) | Strand | 15 | 37,6 mill. kr | −19,7 % |
| [EIMO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/990538344-eimo-holding-as) | Strand | - | 0 kr | - |
| [RUSH MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/976702492-rush-maskinering-as) | Strand | 23 | 69 mill. kr | −19,7 % |
| [TAU MEK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926019600-tau-mek-holding-as) | Strand | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
