---
title: "VALLE VISION AS (912476510): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VALLE VISION AS i Oslo hadde 52,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912476510-valle-vision-as"
---

# VALLE VISION AS

Utvikling og salg av byggeprosjekter · Oslo

- Org.nr: 912 476 510
- Nettsted: [velgvalle.no](https://velgvalle.no)
- Styreleder: Bjørn Henningsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 52,8 mill. kr (+18,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 9,14 mill. kr (Margin 17,3 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,0 % (svak). Opp fra 0,9 % i 2024
- Likviditet: 0,22 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,17 i 2024
- Soliditet: −4,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −1,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,9 % | −0,2 % | 0,9 % | 2,0 % |
| Driftsmargin | −2 048,8 % | - | −233,5 % | 0,6 % | 17,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −43,9 % | −73,7 % | −497,0 % | - |
| Likviditetsgrad | 2,19 | 0,32 | 0,69 | 0,17 | 0,22 |
| Soliditet | 0,8 % | 15,6 % | 3,3 % | −1,0 % | −4,5 % |
| Gjeldsgrad | 118,4 | 5,4 | 29,0 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 364 | 0 | 3 975 | 44 671 | 52 805 |
| Driftsresultat | −7 448 | −9 863 | −9 281 | 250 | 9 140 |
| Årsresultat | −7 176 | −12 205 | −27 736 | −35 660 | −30 043 |
| Driftsmargin | −2 048,8 % | - | −233,5 % | 0,6 % | 17,3 % |
| Sum gjeld | 204 076 | 376 369 | 784 554 | 869 686 | 888 736 |
| Sum driftskostnader | - | - | 13 256 | 44 420 | 43 665 |
| Finansresultat | - | - | −26 279 | −45 968 | −47 656 |
| Resultat før skatt | −9 192 | −15 647 | −35 560 | −45 718 | −38 517 |
| Anleggsmidler | 156 382 | 430 470 | 774 919 | 851 039 | 836 830 |
| Omløpsmidler | 49 417 | 15 417 | 36 663 | 10 016 | 13 232 |
| Sum eiendeler | 205 799 | 445 888 | 811 582 | 861 055 | 850 062 |
| Egenkapital | 1 723 | 69 518 | 27 028 | −8 631 | −38 674 |
| Kortsiktig gjeld | 22 569 | 48 434 | 53 354 | 60 244 | 59 900 |
| Langsiktig gjeld | 181 507 | 327 935 | 731 200 | 809 443 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørn Henningsen: Styrets leder
- Torgeir Røstberg: Styremedlem
- Marius Alfredsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: v/ UNION Eiendomskapital UREF AS, Bolette brygge 1, 0252 Oslo
- Postadresse: v/ UNION Eiendomskapital UREF AS, Postboks 1715 Vika, 0121 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekter
- Etablert: 27.08.2013
- Tidligere navn: VALLE BYGG D AS (2017 til 2019); STAVANGER BUSINESS PARK III AS (2013 til 2017)
- Aksjekapital: 920 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 28.10.2022
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [AMESTO ACCOUNTHOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/957170005-amesto-accounthouse-as)
- Størrelse: Nr. 316 av 6 240 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie, utvikle, forvalte, utleie, kjøp og salg av fast eiendom og alt som hermed står i forbindelse, herunder delta i andre selskap med samme eller lignende formål.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 24.04.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 24.04.2026: Aksjekapital endret
- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000781572&sokeverdi=912476510&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000475721&sokeverdi=912476510&spraak=nb)
- 24.04.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000204338&sokeverdi=912476510&spraak=nb)
- 24.04.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000204339&sokeverdi=912476510&spraak=nb)
- 02.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000088255&sokeverdi=912476510&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FAGER EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/913406575-fager-eiendom-as) | Oslo | - | 54,9 mill. kr | - |
| [FYRSTIKKBAKKEN 14 AS](https://www.norscout.com/no/company/924554436-fyrstikkbakken-14-as) | Oslo | - | 51,4 mill. kr | +89,9 % |
| [BIEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/989360418-bien-eiendom-as) | Oslo | - | 55,3 mill. kr | −79,7 % |
| [HOLMENFARET UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/926533606-holmenfaret-utvikling-as) | Oslo | - | 51 mill. kr | - |
| [BRYGGA 18 AS](https://www.norscout.com/no/company/930508241-brygga-18-as) | Oslo | - | 55,9 mill. kr | - |
| [NEXT UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/926901079-next-utvikling-as) | Oslo | - | 50,8 mill. kr | −67,4 % |
| [F1 UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/824614482-f1-utvikling-as) | Oslo | - | 56,8 mill. kr | - |
| [KONNERUD UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/922150516-konnerud-utvikling-as) | Oslo | - | 50,2 mill. kr | −69,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Eiendomsselskaper i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/kristiansand)
- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
