---
title: "BUNADSAUM AS (912485145): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BUNADSAUM AS i Inderøy hadde 8,83 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Kristine Vågen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912485145-bunadsaum-as"
---

# BUNADSAUM AS

Produksjon av yttertøy · Inderøy · Etablert 2013

- Org.nr: 912 485 145
- Telefon: 74 15 30 23
- E-post: firmapost@bunadsaum.no
- Nettsted: [bunadsaum.no](https://www.bunadsaum.no)
- Daglig leder: Kristine Vågen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,83 mill. kr (+1,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 208 989 kr (Margin 2,4 %)
- Ansatte: 9 (Ned fra 11 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 11
- april 2026: 12
- juli 2026: 10
- september 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,3 % (tilfredsstillende). Opp fra 3,6 % i 2024
- Likviditet: 1,88 (god). Ned fra 1,89 i 2024
- Soliditet: 17,1 % (tilfredsstillende). Opp fra 12,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,1 % | 2,2 % | 3,6 % | 6,3 % |
| Driftsmargin | 4,9 % | 3,4 % | 0,3 % | 1,0 % | 2,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 0,4 % | 18,1 % | 32,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,90 | 1,89 | 1,88 |
| Soliditet | 6,1 % | 9,5 % | 11,5 % | 12,8 % | 17,1 % |
| Gjeldsgrad | 15,5 | 9,5 | 7,7 | 6,8 | 4,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 845 | 8 149 | 8 565 | 8 744 | 8 831 |
| Driftsresultat | 433 | 280 | 23 | 91 | 209 |
| Årsresultat | 276 | 177 | 2 | 75 | 165 |
| Driftsmargin | 4,9 % | 3,4 % | 0,3 % | 1,0 % | 2,4 % |
| Sum gjeld | 4 867 | 4 680 | 3 801 | 3 859 | 3 565 |
| Sum driftskostnader | 8 412 | 7 869 | 8 541 | 8 653 | 8 622 |
| Finansresultat | −79 | −53 | −22 | 5 | 3 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 | 96 | 212 |
| Anleggsmidler | 148 | 83 | 60 | 36 | 28 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 234 | 4 391 | 4 271 |
| Sum eiendeler | 5 182 | 5 172 | 4 294 | 4 427 | 4 299 |
| Egenkapital | 315 | 492 | 493 | 568 | 734 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 229 | 2 326 | 2 271 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 572 | 1 533 | 1 294 |

## Ledelse og styre

- Kristine Vågen: Daglig leder og styremedlem
- Tore Wold: Styrets leder
- Eva Anita Wold: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Helgesenbakken 3, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 14.210 Produksjon av yttertøy
- Etablert: 05.09.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2013
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SIRIUS ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/927411296-sirius-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 22 av 152 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av varer og tjenester knyttet til tradisjonsbundne klær.

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000517119&sokeverdi=912485145&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BUNADBUTIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926782363-bunadbutikken-as) | Bjørnafjorden | 10 | 5,26 mill. kr | +13,8 % |
| [HUSFLIDEN MOLDE AS](https://www.norscout.com/no/company/912858537-husfliden-molde-as) | Molde | 8 | 6,3 mill. kr | −2,6 % |
| [SYDESIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/816580862-sydesign-as) | Trondheim | 11 | 7,2 mill. kr | +6,2 % |
| [ANDENES HUSFLID OG BRUKSKUNST AS](https://www.norscout.com/no/company/891340672-andenes-husflid-og-brukskunst-as) | Andøy | 8 | 4,06 mill. kr | −4,1 % |
| [HUSFLIDEN ÅLESUND AS](https://www.norscout.com/no/company/812859412-husfliden-alesund-as) | Ålesund | 16 | 14,8 mill. kr | +2,3 % |
| [ASKER COUTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/925688800-asker-couture-as) | Asker | 8 | 1,57 mill. kr | +40,6 % |
| [FRISLID KONFEKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/911844753-frislid-konfeksjon-as) | Stad | 17 | 52,1 mill. kr | −2,8 % |
| [BUNADSBUA AS](https://www.norscout.com/no/company/996193128-bunadsbua-as) | Kvam | 7 | 7,16 mill. kr | +14,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
