---
title: "RIVERLAND AS (912507270): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RIVERLAND AS i Nordreisa hadde 2,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Tom Einar Vang. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912507270-riverland-as"
---

# RIVERLAND AS

Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · Nordreisa

- Org.nr: 912 507 270
- Telefon: 924 98 845
- E-post: vangtomeinar@hotmail.com
- Daglig leder: Tom Einar Vang (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,4 mill. kr (+16,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 236 933 kr (Margin 9,9 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 23,8 % (meget god). Opp fra 4,3 % i 2024
- Likviditet: 2,85 (meget god). Opp fra 2,67 i 2024
- Soliditet: 71,4 % (meget god). Opp fra 60,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 67,2 % | 4,3 % | 23,8 % |
| Driftsmargin | 4,8 % | −7,9 % | 26,7 % | 2,0 % | 9,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 161,1 % | 5,5 % | 35,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,25 | 2,67 | 2,85 |
| Soliditet | 38,0 % | 18,5 % | 54,3 % | 60,2 % | 71,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 4,4 | 0,8 | 0,7 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 963 | 1 373 | 2 068 | 2 055 | 2 400 |
| Driftsresultat | 46 | −108 | 553 | 42 | 237 |
| Årsresultat | 11 | −118 | 433 | 20 | 184 |
| Driftsmargin | 4,8 % | −7,9 % | 26,7 % | 2,0 % | 9,9 % |
| Sum gjeld | 384 | 515 | 463 | 377 | 302 |
| Sum driftskostnader | 917 | 1 481 | 1 515 | 2 014 | 2 163 |
| Finansresultat | −9 | −10 | −15 | −11 | −3 |
| Resultat før skatt | - | - | 538 | 31 | 234 |
| Anleggsmidler | 265 | 339 | 242 | 127 | 241 |
| Omløpsmidler | - | - | 772 | 820 | 815 |
| Sum eiendeler | 619 | 631 | 1 014 | 947 | 1 056 |
| Egenkapital | 235 | 117 | 550 | 570 | 754 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 343 | 308 | 286 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 120 | 69 | - |

## Ledelse og styre

- Tom Einar Vang: Daglig leder og styrets leder
- Freddie Jomar Hauge: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Reisadalen 1126, 9154 Storslett
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 79.121 Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører
- Etablert: 18.09.2013
- Tidligere navn: RØYELDALEN HUSKIES AS (2013 til 2018)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2018
- Regnskapsfører: [KONTOKUNST AS](https://www.norscout.com/no/company/981339193-kontokunst-as)
- Størrelse: Nr. 255 av 778 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Turistvirksomhet. Hundesledeturer, elvebåt guiding, utleie av personell og utstyr. Samt utleie av lokaler.

## Kunngjøringer

- 02.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000334125&sokeverdi=912507270&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BOREAL OPPLEVELSER AS](https://www.norscout.com/no/company/997511581-boreal-opplevelser-as) | Nordreisa | 8 | 1,23 mill. kr | - |
| [ARCTIC OPEN EVENTS AS](https://www.norscout.com/no/company/930166103-arctic-open-events-as) | Nordreisa | - | 1,96 mill. kr | - |
| [SARAELV VILLMARKSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/874474452-saraelv-villmarkssenter-as) | Nordreisa | - | 336 531 kr | - |
| [HAUGSET EXPERIENCE AS](https://www.norscout.com/no/company/836095022-haugset-experience-as) | Nordreisa | - | 51 000 kr | - |
| [REISA OUTDOOR AS](https://www.norscout.com/no/company/927150069-reisa-outdoor-as) | Nordreisa | - | 54 750 kr | - |
| [SENJA MATSTUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/911765772-senja-matstudio-as) | Senja | - | 2,42 mill. kr | +32,5 % |
| [STEINKJER ARRANGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/928645045-steinkjer-arrangement-as) | Steinkjer | - | 2,4 mill. kr | −5,5 % |
| [JULEFANTASI AS](https://www.norscout.com/no/company/927811049-julefantasi-as) | Oslo | - | 2,44 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
