---
title: "VALDRES STORHALL AS (912607380): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VALDRES STORHALL AS i Nord-Aurdal hadde 2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Carl Frithjof Tidemand-Johannessen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912607380-valdres-storhall-as"
---

# VALDRES STORHALL AS

Drift av idrettsanlegg · Nord-Aurdal · Etablert 2014

- Org.nr: 912 607 380
- Daglig leder: Carl Frithjof Tidemand-Johannessen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2 mill. kr (+51,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 657 685 kr (Margin 32,9 %)
- Ansatte: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,4 % (svak). Opp fra 1,1 % i 2024
- Likviditet: 1,17 (tilfredsstillende). Ned fra 1,50 i 2024
- Soliditet: 56,0 % (meget god). Opp fra 49,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,6 % | 1,1 % | 1,1 % | 4,4 % |
| Driftsmargin | 34,4 % | 33,1 % | 11,9 % | 12,7 % | 32,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 9,1 % | −0,6 % | 0,6 % | 4,7 % |
| Likviditetsgrad | 8,32 | 5,14 | 1,41 | 1,50 | 1,17 |
| Soliditet | 45,5 % | 48,2 % | 48,9 % | 49,8 % | 56,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 303 | 1 485 | 1 418 | 1 320 | 1 998 |
| Driftsresultat | 448 | 492 | 168 | 167 | 658 |
| Årsresultat | 457 | 533 | −39 | 34 | 371 |
| Driftsmargin | 34,4 % | 33,1 % | 11,9 % | 12,7 % | 32,9 % |
| Sum gjeld | 8 626 | 8 337 | 8 049 | 7 803 | 6 376 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1 250 | 1 153 | 1 341 |
| Finansresultat | - | - | −218 | −124 | −287 |
| Resultat før skatt | 586 | 684 | −49 | 43 | 371 |
| Anleggsmidler | 14 241 | 14 490 | 14 843 | 14 092 | 13 472 |
| Omløpsmidler | 1 598 | 1 592 | 913 | 1 452 | 1 015 |
| Sum eiendeler | 15 838 | 16 083 | 15 756 | 15 544 | 14 488 |
| Egenkapital | 7 213 | 7 746 | 7 707 | 7 741 | 8 111 |
| Kortsiktig gjeld | 192 | 310 | 647 | 966 | 865 |
| Langsiktig gjeld | 8 434 | 8 027 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Carl Frithjof Tidemand-Johannessen: Daglig leder
- Åge Sandsengen: Styrets leder
- Hilde Gladhaug: Styremedlem
- Therese Martinsen: Styremedlem
- Jøran Ødegård: Styremedlem
- Christina Kvisgaard: Styremedlem
- Inger Anne Grøtting: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Skulevegen 18, 2920 Leira i Valdres
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 28.03.2014
- Aksjekapital: 5 227 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2015
- Revisor: [VALDRESREVISORENE AS](https://www.norscout.com/no/company/992897104-valdresrevisorene-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS](https://www.norscout.com/no/company/980289648-sparebank-1-regnskapshuset-valhall-as)
- Størrelse: Nr. 297 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bygging og drift av storhall på Leira, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 13.07.2026: Styret endret
- 11.06.2026: Antall ansatte endret til 7
- 18.05.2026: Næringskode endret
- 04.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 13.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000537327&sokeverdi=912607380&spraak=nb)
- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000509705&sokeverdi=912607380&spraak=nb)
- 13.05.2026: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000265194&sokeverdi=912607380&spraak=nb)
- 28.03.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000148427&sokeverdi=912607380&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000609292&sokeverdi=912607380&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000545252&sokeverdi=912607380&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 04.06.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 33 750 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VALDRES ALPINSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/932457040-valdres-alpinsenter-as) | Nord-Aurdal | 73 | 17,5 mill. kr | −2,2 % |
| [FAGERNES IDRETTSPARK DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/988486434-fagernes-idrettspark-drift-as) | Nord-Aurdal | - | 916 329 kr | - |
| [LEIRIN SKILØYPER AS](https://www.norscout.com/no/company/937178654-leirin-skiloyper-as) | Nord-Aurdal | - | 728 001 kr | - |
| [FEELGOOD VALDRES A/S](https://www.norscout.com/no/company/932683253-feelgood-valdres-a-s) | Nord-Aurdal | - | 1,55 mill. kr | +13,2 % |
| [PEAKBOOK AS](https://www.norscout.com/no/company/986481192-peakbook-as) | Nord-Aurdal | - | 784 560 kr | - |
| [VALDRES SKIMARATON AS](https://www.norscout.com/no/company/928821986-valdres-skimaraton-as) | Nord-Aurdal | - | 537 000 kr | - |
| [STEINKJER GOLFSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/927726459-steinkjer-golfsenter-as) | Steinkjer | 7 | 2,06 mill. kr | −1,2 % |
| [HØNEFOSS ARENA AS](https://www.norscout.com/no/company/911941899-honefoss-arena-as) | Ringerike | 6 | 11,3 mill. kr | +7,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
