---
title: "CERMAQ HOLDING AS (912614956): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CERMAQ HOLDING AS i Oslo er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912614956-cermaq-holding-as"
---

# CERMAQ HOLDING AS

Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann · Oslo

Heleid av [CERMAQ GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/971647949-cermaq-group-as)

- Org.nr: 912 614 956
- Styreleder: Steven Rafferty

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2026: −52 005 kr
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2026

- Lønnsomhet: 0,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,4 % i 2025
- Likviditet: 38,46 (meget god). Opp fra 0,65 i 2025
- Soliditet: 98,5 % (meget god). Ned fra 99,6 % i 2025

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | 31,2 % | 0,0 % | 1,2 % | 1,4 % | 0,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | 31,3 % | 173,1 % | 1,2 % | 1,4 % | −0,6 % |
| Likviditetsgrad | 4,41 | 1,22 | 1,10 | 0,65 | 38,46 |
| Soliditet | 99,5 % | 98,5 % | 98,6 % | 99,6 % | 98,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 0,0 | - | - |
| Driftsresultat | 0,0 | −0,1 | −0,1 | −0,1 | −0,1 |
| Årsresultat | 55,3 | 306,2 | 1,8 | 2,0 | −11,0 |
| Sum gjeld | 0,9 | 2,9 | 2,7 | 0,8 | 67,0 |
| Sum driftskostnader | - | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |
| Finansresultat | - | 324,8 | 2,4 | 2,7 | −14,3 |
| Resultat før skatt | 58,8 | 324,8 | 2,3 | 2,6 | −14,4 |
| Anleggsmidler | 185,2 | 186,4 | 188,6 | 191,2 | 1 751,8 |
| Omløpsmidler | 3,8 | 3,6 | 2,9 | 0,5 | 2 575,5 |
| Sum eiendeler | 189,0 | 190,0 | 191,5 | 191,7 | 4 327,3 |
| Egenkapital | 188,1 | 187,1 | 188,8 | 190,9 | 4 260,3 |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 | 2,9 | 2,7 | 0,8 | 67,0 |
| Langsiktig gjeld | 0,0 | 0,0 | 0,0 | - | - |

| mill. kr | 2021 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | - |
| Driftsresultat | 0,0 |
| Årsresultat | 0,9 |
| Sum gjeld | 0,4 |
| Sum driftskostnader | - |
| Finansresultat | - |
| Resultat før skatt | 1,2 |
| Anleggsmidler | 184,2 |
| Omløpsmidler | 4,0 |
| Sum eiendeler | 188,2 |
| Egenkapital | 187,8 |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 |
| Langsiktig gjeld | 0,0 |

## Konsern

8 selskaper.

- [CERMAQ GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/971647949-cermaq-group-as) (Morselskap)
  - CERMAQ HOLDING AS (Denne bedriften)
  - [CERMAQ NORWAY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930152358-cermaq-norway-holding-as)
    - [BALLANGEN SJØFARM AS](https://www.norscout.com/no/company/884141982-ballangen-sjofarm-as) (60 % · 71 ansatte)
    - [CERMAQ NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/961922976-cermaq-norway-as) (1 254 ansatte)
    - [CERMAQ NORWAY SALMON AS](https://www.norscout.com/no/company/930152366-cermaq-norway-salmon-as) (17 ansatte)
  - CERMAQ US LLC (Utenlandsk)
  - SOUTHERN CROSS SEAFOOD S.A. (51,9 % · Utenlandsk)

## Ledelse og styre

- Steven Rafferty: Styrets leder
- Niels Georg Holm: Styremedlem
- Silvia Segnini: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Cermaq Group AS, Dronning Eufemias gate 16, 0191 Oslo
- Postadresse: Postboks 144 Sentrum, 0102 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.211 Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann
- Etablert: 05.07.2013
- Tidligere navn: MAINSTREAM HOLDING AS (2013 til 2014)
- Aksjekapital: 81 180 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Formål: Fiskeoppdrett, herunder kjøp av aksjer og andeler i slik virksomhet og alt som står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 27.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000820034&sokeverdi=912614956&spraak=nb)
- 20.03.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000130678&sokeverdi=912614956&spraak=nb)
- 22.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000025731&sokeverdi=912614956&spraak=nb)
- 22.01.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000025732&sokeverdi=912614956&spraak=nb)
- 22.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000798743&sokeverdi=912614956&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AMINOR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933901262-aminor-holding-as) | Oslo | - | 187 500 kr | - |
| [CERMAQ NEWFOUNDLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/914315255-cermaq-newfoundland-as) | Oslo | - | 0 kr | - |
| [AKVATECH AS](https://www.norscout.com/no/company/996834735-akvatech-as) | Oslo | - | 2,37 mill. kr | −29,8 % |
| [CAFLO FARMING AS](https://www.norscout.com/no/company/919292865-caflo-farming-as) | Oslo | - | 0 kr | - |
| [LBA AS](https://www.norscout.com/no/company/922385416-lba-as) | Oslo | - | 2,96 mill. kr | −29,8 % |
| [NORZANIA AS](https://www.norscout.com/no/company/926016938-norzania-as) | Oslo | - | 0 kr | - |
| [AXOLO GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/934959345-axolo-group-as) | Oslo | 6 | - | - |
| [GAGA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926132644-gaga-holding-as) | Oslo | - | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.10.2026.
