---
title: "NAIS AS (912631354): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NAIS AS i Lyngdal hadde 3,92 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912631354-nais-as"
---

# NAIS AS

Detaljhandel med klær · Lyngdal · Etablert 2013

- Org.nr: 912 631 354
- Styreleder: Barbro Nodeland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,92 mill. kr (+0,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 203 640 kr (Margin 5,2 %)
- Ansatte: 9 (Ned fra 10 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 10
- april 2026: 7
- august 2026: 8
- september 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 14,7 % i 2024
- Likviditet: 2,34 (meget god). Opp fra 2,30 i 2024
- Soliditet: 25,0 % (god). Opp fra 19,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,0 % | −3,8 % | 14,7 % | 9,3 % |
| Driftsmargin | −2,9 % | −1,2 % | −2,2 % | 7,4 % | 5,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −56,6 % | 63,1 % | 28,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,91 | 2,30 | 2,34 |
| Soliditet | 25,4 % | 20,9 % | 12,1 % | 19,7 % | 25,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,9 | 3,8 | 7,3 | 4,1 | 3,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 957 | 3 422 | 3 278 | 3 908 | 3 917 |
| Driftsresultat | −85 | −41 | −71 | 287 | 204 |
| Årsresultat | −124 | −96 | −174 | 203 | 143 |
| Driftsmargin | −2,9 % | −1,2 % | −2,2 % | 7,4 % | 5,2 % |
| Sum gjeld | 1 440 | 1 495 | 1 606 | 1 729 | 1 703 |
| Sum driftskostnader | 3 042 | 3 463 | 3 348 | 3 621 | 3 713 |
| Finansresultat | −39 | −56 | −103 | −85 | −60 |
| Resultat før skatt | - | - | −174 | 203 | 143 |
| Anleggsmidler | 46 | 36 | 61 | 70 | 43 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 766 | 2 082 | 2 226 |
| Sum eiendeler | 1 930 | 1 889 | 1 827 | 2 152 | 2 269 |
| Egenkapital | 491 | 394 | 220 | 423 | 566 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 923 | 904 | 951 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 683 | 825 | 752 |

## Ledelse og styre

- Barbro Nodeland: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kirkeveien 21, 4580 Lyngdal
- Postadresse: Hasselveien 11, 4580 Lyngdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 19.09.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2014
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 984 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Detaljhandel med bredt vareutvalg, hovedsakelig klær, samt annet som står i naturlig forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 06.06.2026: Ny forretningsadresse
- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 25.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000080206&sokeverdi=912631354&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 29.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 700 000 kr
- 29.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 700 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VALENTINO MOTE AS](https://www.norscout.com/no/company/976854101-valentino-mote-as) | Lyngdal | 9 | 8,73 mill. kr | +4,1 % |
| [FABIENNE AS](https://www.norscout.com/no/company/842577802-fabienne-as) | Lyngdal | 8 | 10,5 mill. kr | +17 % |
| [STELLA STARS AS](https://www.norscout.com/no/company/998301580-stella-stars-as) | Lyngdal | 8 | 7,96 mill. kr | −5,4 % |
| [REJOICE ALWAYS AS](https://www.norscout.com/no/company/930722480-rejoice-always-as) | Lyngdal | - | 1,02 mill. kr | - |
| [RIDR ATHLETICS AS](https://www.norscout.com/no/company/938432708-ridr-athletics-as) | Lyngdal | - | - | - |
| [ELMA LI AS](https://www.norscout.com/no/company/988637912-elma-li-as) | Lyngdal | - | - | - |
| [LYNGDAL FYRINGSSENTRAL AS](https://www.norscout.com/no/company/966307358-lyngdal-fyringssentral-as) | Lyngdal | 8 | 17,7 mill. kr | −7,2 % |
| [LYNGDAL JAKT OG FISKESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/979759584-lyngdal-jakt-og-fiskesenter-as) | Lyngdal | 9 | 30 mill. kr | +25,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
