---
title: "FIVES NEATEC AS (912645363): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FIVES NEATEC AS i Oslo hadde 16,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Raymond Johansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912645363-fives-neatec-as"
---

# FIVES NEATEC AS

Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet · Oslo

- Org.nr: 912 645 363
- Telefon: 981 38 988
- E-post: raymond.johansen@fivesgroup.com
- Nettsted: [fivesgroup.com](https://fivesgroup.com)
- Daglig leder: Raymond Johansen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,8 mill. kr (−57,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3,69 mill. kr (Margin −21,9 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −16,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 11,7 % i 2024
- Likviditet: 2,68 (meget god). Opp fra 1,72 i 2024
- Soliditet: 62,9 % (meget god). Opp fra 38,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 45,8 % | 36,9 % | 11,7 % | −16,7 % |
| Driftsmargin | −24,0 % | 11,8 % | 17,6 % | 4,8 % | −21,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 181,1 % | 142,3 % | 36,4 % | −45,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,18 | 1,40 | 1,58 | 1,72 | 2,68 |
| Soliditet | 20,9 % | 24,3 % | 26,8 % | 38,7 % | 62,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,8 | 3,1 | 2,7 | 1,6 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 633 | 76 437 | 73 383 | 39 662 | 16 836 |
| Driftsresultat | −2 313 | 9 042 | 12 940 | 1 907 | −3 694 |
| Årsresultat | −1 723 | 8 424 | 11 710 | 3 142 | −3 447 |
| Driftsmargin | −24 % | 11,8 % | 17,6 % | 4,8 % | −21,9 % |
| Sum gjeld | 6 716 | 31 758 | 29 730 | 17 942 | 4 666 |
| Sum driftskostnader | - | - | 60 444 | 37 755 | 20 531 |
| Finansresultat | - | - | 2 073 | 2 137 | −705 |
| Resultat før skatt | −2 265 | 10 835 | 15 013 | 4 044 | −4 399 |
| Anleggsmidler | 542 | 0 | 12 | 6 | 72 |
| Omløpsmidler | 7 944 | 41 952 | 40 621 | 29 282 | 12 493 |
| Sum eiendeler | 8 485 | 41 952 | 40 633 | 29 288 | 12 565 |
| Egenkapital | 1 770 | 10 194 | 10 904 | 11 346 | 7 899 |
| Kortsiktig gjeld | 6 716 | 29 888 | 25 780 | 17 055 | 4 666 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 1 870 | 3 950 | 886 | - |

## Ledelse og styre

- Raymond Johansen: Daglig leder og styremedlem
- Sebastien Raymond Georges Gauguier: Styrets leder
- Mamak Mir Fakhr Rejaei: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: 3. etasje, Karenslyst allé 53, 0279 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet
- Etablert: 07.10.2013
- Tidligere navn: NORWEGIAN EMISSION ABATEMENT TECHNOLOGIES AS (2013 til 2024)
- Aksjekapital: 380 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2015
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 66 av 1 245 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produktutvikling, handels-, service- og konsulentvirksomhet rettet mot norsk og internasjonal industri, investeringsvirksomhet herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte investere i virksomheter.

## Kunngjøringer

- 18.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000122554&sokeverdi=912645363&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FALL WINTER SPRING SUMMER AS](https://www.norscout.com/no/company/997965663-fall-winter-spring-summer-as) | Oslo | - | 19,1 mill. kr | +6,8 % |
| [KONTENT LAB AS](https://www.norscout.com/no/company/924782854-kontent-lab-as) | Oslo | - | 14,4 mill. kr | +6,8 % |
| [HOLOCARE AS](https://www.norscout.com/no/company/923792163-holocare-as) | Oslo | - | 21,5 mill. kr | - |
| [THEONE&THEOTHERS AS](https://www.norscout.com/no/company/916934165-theone-theothers-as) | Oslo | - | 11,4 mill. kr | −18 % |
| [NAVITAS NORDICS AS](https://www.norscout.com/no/company/928906108-navitas-nordics-as) | Oslo | - | 36,9 mill. kr | +91,6 % |
| [TECO2030 TECHNOLOGIES AS](https://www.norscout.com/no/company/934592824-teco2030-technologies-as) | Oslo | - | 10,1 mill. kr | - |
| [ALVA TECHNOLOGIES AS](https://www.norscout.com/no/company/933627810-alva-technologies-as) | Oslo | 5 | - | - |
| [SQUARE AS](https://www.norscout.com/no/company/992707658-square-as) | Oslo | - | 9,34 mill. kr | +12,8 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
