---
title: "CAPRO CASES AS (912665801): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CAPRO CASES AS i Midtre Gauldal hadde 24,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Peder Rosmo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912665801-capro-cases-as"
---

# CAPRO CASES AS

Produksjon av treemballasje · Midtre Gauldal · Etablert 2013

- Org.nr: 912 665 801
- E-post: jon.rosoy@capro.no
- Daglig leder: Peder Rosmo

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24,2 mill. kr (+19,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,21 mill. kr (Margin 9,1 %)
- Ansatte: 11

## Ansatte

- mars 2026: 10
- juli 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,2 % (meget god). Ned fra 29,0 % i 2024
- Likviditet: 1,27 (tilfredsstillende). Opp fra 1,13 i 2024
- Soliditet: 24,0 % (god). Opp fra 13,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,2 % | 7,4 % | 29,0 % | 26,2 % |
| Driftsmargin | 5,1 % | 7,4 % | 2,4 % | 9,8 % | 9,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 215,4 % | 66,3 % | 262,9 % | 128,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,05 | 1,10 | 1,05 | 1,13 | 1,27 |
| Soliditet | 8,1 % | 11,0 % | 7,0 % | 13,4 % | 24,0 % |
| Gjeldsgrad | 11,3 | 8,1 | 13,3 | 6,5 | 3,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 386 | 15 917 | 16 536 | 20 206 | 24 227 |
| Driftsresultat | 636 | 1 185 | 395 | 1 973 | 2 209 |
| Årsresultat | 417 | 870 | 273 | 1 528 | 1 720 |
| Driftsmargin | 5,1 % | 7,4 % | 2,4 % | 9,8 % | 9,1 % |
| Sum gjeld | 4 641 | 5 082 | 5 752 | 6 834 | 7 553 |
| Sum driftskostnader | - | - | 16 142 | 18 233 | 22 017 |
| Finansresultat | - | - | −44 | −15 | −5 |
| Resultat før skatt | 535 | 1 115 | 350 | 1 959 | 2 205 |
| Anleggsmidler | 227 | 179 | 135 | 199 | 450 |
| Omløpsmidler | 4 824 | 5 528 | 6 049 | 7 694 | 9 489 |
| Sum eiendeler | 5 051 | 5 707 | 6 184 | 7 893 | 9 939 |
| Egenkapital | 410 | 625 | 431 | 1 058 | 2 386 |
| Kortsiktig gjeld | 4 591 | 5 031 | 5 752 | 6 794 | 7 497 |
| Langsiktig gjeld | 50 | 50 | 0 | 41 | 56 |

## Ledelse og styre

- Peder Rosmo: Daglig leder
- Jon Olav Rosøy: Styrets leder
- Roar Øien: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bygget 2, 7290 Støren
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.240 Produksjon av treemballasje
- Etablert: 16.09.2013
- Tidligere navn: VEELJO HOLDING AS (2013 til 2018)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2017
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 14 av 37 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikle, produsere og selge/videreforhandle emballasje og dertil forbundet virksomhet, samt salg detalj og engros til dertil egnede bransjer.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000781600&sokeverdi=912665801&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000592335&sokeverdi=912665801&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000475749&sokeverdi=912665801&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000568610&sokeverdi=912665801&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORSK EMBALLASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/913015487-norsk-emballasje-as) | Midtre Gauldal | 12 | 32 mill. kr | +45,5 % |
| [JORO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/921072856-joro-invest-as) | Midtre Gauldal | - | - | - |
| [SVARDAL TRAPP AS](https://www.norscout.com/no/company/988368725-svardal-trapp-as) | Midtre Gauldal | 6 | 7,74 mill. kr | +2,8 % |
| [Lillerønning Snekkerifabrikk AS](https://www.norscout.com/no/company/913918487-lilleronning-snekkerifabrikk-as) | Midtre Gauldal | 64 | 115 mill. kr | +17,3 % |
| [ØIEN SAG AS](https://www.norscout.com/no/company/983175783-oien-sag-as) | Midtre Gauldal | - | 88 605 kr | - |
| [STØREN TREINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/963434472-storen-treindustri-as) | Midtre Gauldal | 95 | 146 mill. kr | +0,8 % |
| [LOOPING AS](https://www.norscout.com/no/company/818644922-looping-as) | Lørenskog | 11 | 9,07 mill. kr | +8,0 % |
| [PALLEFABRIKKEN ALTA AS](https://www.norscout.com/no/company/835211282-pallefabrikken-alta-as) | Alta | 14 | 1,38 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
