---
title: "ICARE MEDICAL AS (912722570): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ICARE MEDICAL AS i Skien hadde 16,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912722570-icare-medical-as"
---

# ICARE MEDICAL AS

Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer · Skien

- Org.nr: 912 722 570
- Telefon: 913 34 023
- E-post: post@icaremedical.no
- Nettsted: [icaremedical.no](https://www.icaremedical.no)
- Styreleder: Jon Terje Heimdal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,3 mill. kr (+22,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,02 mill. kr (Margin 12,4 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,0 % (meget god). Opp fra 15,8 % i 2024
- Likviditet: 3,79 (meget god). Opp fra 3,33 i 2024
- Soliditet: 73,8 % (meget god). Opp fra 70,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 31,6 % | 47,3 % | 15,8 % | 21,0 % |
| Driftsmargin | 30,8 % | 17,4 % | 27,5 % | 11,2 % | 12,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 68,3 % | 23,1 % | 28,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,17 | 3,33 | 3,79 |
| Soliditet | 54,7 % | 78,6 % | 54,8 % | 70,9 % | 73,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,3 | 0,8 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 739 | 12 870 | 17 162 | 13 303 | 16 265 |
| Driftsresultat | 4 537 | 2 239 | 4 714 | 1 488 | 2 021 |
| Årsresultat | 3 824 | 1 901 | 3 531 | 1 249 | 1 689 |
| Driftsmargin | 30,8 % | 17,4 % | 27,5 % | 11,2 % | 12,4 % |
| Sum gjeld | 3 667 | 1 723 | 5 744 | 2 859 | 3 068 |
| Sum driftskostnader | 10 202 | 10 631 | 12 448 | 11 814 | 14 244 |
| Finansresultat | 368 | 236 | −176 | 116 | 171 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 537 | 1 604 | 2 192 |
| Anleggsmidler | 55 | 39 | 245 | 296 | 138 |
| Omløpsmidler | - | - | 12 456 | 9 521 | 11 577 |
| Sum eiendeler | 8 088 | 8 046 | 12 701 | 9 817 | 11 715 |
| Egenkapital | 4 421 | 6 322 | 6 957 | 6 958 | 8 647 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 5 742 | 2 859 | 3 051 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 | 0 | 17 |

## Ledelse og styre

- Jon Terje Heimdal: Styrets leder
- Asbjørn Joar Jacobsen: Styremedlem
- Marianne Heimdal: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: H0101, Klosterhagen 45, 3732 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.460 Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer
- Etablert: 08.11.2013
- Aksjekapital: 570 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2014
- Revisor: [SOLVANG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/888048472-solvang-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 209 av 508 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel med medisinteknisk utstyr og forbruksmateriell og annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper og eiendom, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Siste endringer

- 02.10.2026: Styret endret
- 03.06.2026: Regnskapsfører endret
- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 02.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000772009&sokeverdi=912722570&spraak=nb)
- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000657154&sokeverdi=912722570&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000505955&sokeverdi=912722570&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MADE FOR MOVEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/993393959-made-for-movement-as) | Skien | 7 | 35 mill. kr | +15,3 % |
| [UBRI MEDICAL AS](https://www.norscout.com/no/company/916938918-ubri-medical-as) | Skien | - | 6,68 mill. kr | +26,4 % |
| [ABC-ANALYZ AS](https://www.norscout.com/no/company/997055551-abc-analyz-as) | Skien | - | 1,33 mill. kr | −11,8 % |
| [WINSTON HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912695964-winston-holding-as) | Skien | - | - | - |
| [BERGSLI-HANTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/914018773-bergsli-hantek-as) | Skien | - | 19,7 mill. kr | +12,6 % |
| [NORWAY STEEL SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/987429119-norway-steel-solutions-as) | Skien | - | 15,8 mill. kr | +5,2 % |
| [INDUSTRISTÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/816235502-industristal-as) | Skien | - | 21,2 mill. kr | −29,8 % |
| [BALLONG & PARTYGROSSISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/953079798-ballong-partygrossisten-as) | Skien | - | 14,2 mill. kr | −0,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
