---
title: "AASE RØR AS (912722732): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AASE RØR AS i Sandnes hadde 48,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 29 ansatte. Daglig leder er Espen Rasmussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912722732-aase-ror-as"
---

# AASE RØR AS

Rørleggerarbeid · Sandnes · Etablert 2013

- Org.nr: 912 722 732
- E-post: post@aaseror.no
- Nettsted: [aase-as.no](https://www.aase-as.no)
- Daglig leder: Espen Rasmussen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 48,4 mill. kr (+0,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,11 mill. kr (Margin 6,4 %)
- Ansatte: 29 (Opp fra 20 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 20
- januar 2026: 21
- februar 2026: 22
- april 2026: 24
- juni 2026: 25
- juli 2026: 27
- august 2026: 28
- september 2026: 30
- oktober 2026: 29

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,69 (god). Opp fra 1,57 i 2024
- Soliditet: 38,4 % (god). Opp fra 32,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 15,0 % | 27,0 % | - |
| Driftsmargin | 5,2 % | 4,2 % | 3,3 % | 5,4 % | 6,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 53,2 % | 39,7 % | 76,5 % | 68,1 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,60 | 1,68 | 1,57 | 1,69 |
| Soliditet | 40,7 % | 33,2 % | 39,7 % | 32,4 % | 38,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 2,0 | 1,5 | 2,1 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 065 | 27 488 | 30 945 | 47 936 | 48 351 |
| Driftsresultat | 1 241 | 1 144 | 1 007 | 2 586 | 3 114 |
| Årsresultat | 956 | 888 | 767 | 2 002 | 2 411 |
| Driftsmargin | 5,2 % | 4,2 % | 3,3 % | 5,4 % | 6,4 % |
| Sum gjeld | 3 207 | 4 213 | 4 349 | 8 062 | 8 443 |
| Sum driftskostnader | 22 824 | - | 29 938 | 45 351 | 45 237 |
| Finansresultat | −4 | - | −24 | −16 | −6 |
| Resultat før skatt | - | 1 143 | 983 | 2 569 | 3 108 |
| Anleggsmidler | 188 | 195 | 596 | 445 | 603 |
| Omløpsmidler | - | 6 108 | 6 611 | 11 478 | 13 111 |
| Sum eiendeler | 5 409 | 6 303 | 7 206 | 11 922 | 13 714 |
| Egenkapital | 2 203 | 2 091 | 2 857 | 3 860 | 5 271 |
| Kortsiktig gjeld | - | 3 814 | 3 925 | 7 321 | 7 743 |
| Langsiktig gjeld | - | 398 | 424 | 742 | 700 |

## Ledelse og styre

- Espen Rasmussen: Daglig leder og styrets leder
- Stian Aase: Styremedlem
- Erik Østrem: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nikkelveien 1, 4313 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 11.10.2013
- Aksjekapital: 260 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2014
- Revisor: [CROWE STAVANGER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/985182736-crowe-stavanger-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 145 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets virksomhet er å prosjektere og levere rør og sanitærutstyr overfor privat- , næring- og offentlige kunder. Selskapet kan også foreta investeringer i andre selskaper samt beslektet virksomhet.

## Siste endringer

- 01.09.2026: Regnskapsfører endret
- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 25.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000206897&sokeverdi=912722732&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FORUS RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/934646657-forus-ror-as) | Sandnes | 32 | 60,9 mill. kr | - |
| [REYRR AS](https://www.norscout.com/no/company/825500162-reyrr-as) | Sandnes | 22 | 52,7 mill. kr | +76,1 % |
| [SCAN VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/999136613-scan-vvs-as) | Sandnes | 40 | 78 mill. kr | +7,9 % |
| [RØRHAB AS](https://www.norscout.com/no/company/971000341-rorhab-as) | Sandnes | 18 | 29,2 mill. kr | +11,8 % |
| [SIG HALVORSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/976700376-sig-halvorsen-as) | Sandnes | 248 | 459 mill. kr | −12,1 % |
| [KLART VANN AS](https://www.norscout.com/no/company/922324204-klart-vann-as) | Sandnes | 16 | 35,7 mill. kr | −17,1 % |
| [TEQVA GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980647943-teqva-gruppen-as) | Sandnes | 13 | 29,3 mill. kr | +28 % |
| [BADEROMSELITEN AS](https://www.norscout.com/no/company/919930772-baderomseliten-as) | Sandnes | 13 | 6,93 mill. kr | +9,1 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Rørleggerfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/sandnes)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
