---
title: "LINGU AS (912774031): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LINGU AS i Stavanger hadde 112 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 68 ansatte. Daglig leder er Odd Bjerga. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912774031-lingu-as"
---

# LINGU AS

Annen undervisning ellers · Stavanger · Etablert 2013

- Org.nr: 912 774 031
- Telefon: 40 30 00 40
- E-post: post@lingu.no
- Nettsted: [lingu.no](https://lingu.no)
- Daglig leder: Odd Bjerga (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 112 mill. kr (+46,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,27 mill. kr (Margin 2,9 %)
- Ansatte: 68 (Ned fra 74 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 85
- oktober 2025: 87
- november 2025: 75
- desember 2025: 74
- januar 2026: 69
- februar 2026: 71
- mars 2026: 72
- april 2026: 73
- juli 2026: 72
- september 2026: 69
- oktober 2026: 68

### Per sted

- Stavanger: 64 ansatte · 2 avdelinger
- Arendal: Ingen oppgitt
- Fredrikstad: Ingen oppgitt
- Halden: Ingen oppgitt
- Haugesund: Ingen oppgitt
- Jessheim: Ingen oppgitt
- Lillestrøm: Ingen oppgitt
- Oslo: Ingen oppgitt
- Risør: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,9 % (god). Ned fra 16,9 % i 2024
- Likviditet: 1,64 (god). Opp fra 1,36 i 2024
- Soliditet: 48,3 % (meget god). Opp fra 39,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,0 % | 6,3 % | 16,9 % | 10,9 % |
| Driftsmargin | −0,2 % | 3,8 % | 2,9 % | 6,9 % | 2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 20,0 % | 15,3 % | 40,6 % | 20,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,40 | 1,48 | 1,36 | 1,64 |
| Soliditet | 30,9 % | 29,9 % | 36,5 % | 39,4 % | 48,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,2 | 2,3 | 1,7 | 1,5 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 43 462 | 53 570 | 62 644 | 76 304 | 111 509 |
| Driftsresultat | −87 | 2 050 | 1 834 | 5 263 | 3 267 |
| Årsresultat | −134 | 1 828 | 1 613 | 4 271 | 3 227 |
| Driftsmargin | −0,2 % | 3,8 % | 2,9 % | 6,9 % | 2,9 % |
| Sum gjeld | 19 309 | 22 738 | 19 706 | 22 405 | 18 445 |
| Sum driftskostnader | 43 549 | - | - | 71 041 | - |
| Finansresultat | −47 | - | - | −8 | - |
| Resultat før skatt | - | 1 828 | 1 613 | 5 255 | 3 326 |
| Anleggsmidler | 9 396 | 7 673 | 8 073 | 15 829 | 13 883 |
| Omløpsmidler | - | 24 767 | 22 948 | 21 162 | 21 810 |
| Sum eiendeler | 27 924 | 32 440 | 31 020 | 36 990 | 35 693 |
| Egenkapital | 8 615 | 9 701 | 11 314 | 14 585 | 17 248 |
| Kortsiktig gjeld | - | 17 738 | 15 456 | 15 539 | 13 279 |
| Langsiktig gjeld | - | 5 000 | 4 250 | 6 867 | 5 166 |

## Ledelse og styre

- Odd Bjerga: Daglig leder og styrets leder
- Golara Heydari: Styremedlem
- Anne Birgitte Tufte: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gartnerveien 4, 4016 Stavanger
- Postadresse: Postboks 3120 Hillevåg, 4095 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.597 Annen undervisning ellers
- Etablert: 30.09.2013
- Tidligere navn: LINGU NORGE AS (2013 til 2020)
- Aksjekapital: 793 183,5 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2014
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 7 av 1 762 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av språktjenester og nettprodukter og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000781611&sokeverdi=912774031&spraak=nb)
- 26.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000761262&sokeverdi=912774031&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000475761&sokeverdi=912774031&spraak=nb)
- 10.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000872565&sokeverdi=912774031&spraak=nb)
- 10.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000872552&sokeverdi=912774031&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000645122&sokeverdi=912774031&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Fullmakt kapitalforhøyelse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000645123&sokeverdi=912774031&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Erverv av egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000645124&sokeverdi=912774031&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HERO KOMPETANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/816285712-hero-kompetanse-as) | Stavanger | 89 | 63,7 mill. kr | −4,5 % |
| [LENOO AS](https://www.norscout.com/no/company/926168592-lenoo-as) | Stavanger | 26 | 13,1 mill. kr | +9,1 % |
| [CALIAN EUROPE AS](https://www.norscout.com/no/company/916598335-calian-europe-as) | Stavanger | 18 | 196 mill. kr | +88,6 % |
| [ATTENDE KOMPETANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/926900765-attende-kompetanse-as) | Stavanger | 11 | 7,97 mill. kr | +38,4 % |
| [ROGALAND BILBRANSJES OPPLÆRINGSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/974802759-rogaland-bilbransjes-opplaeringskontor-as) | Stavanger | 8 | 9,5 mill. kr | +10 % |
| [RYFYLKEKOKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/996287211-ryfylkekokken-as) | Stavanger | 8 | 2,13 mill. kr | −16 % |
| [BLUEPLANET ACADEMY AS](https://www.norscout.com/no/company/917464251-blueplanet-academy-as) | Stavanger | 6 | 17,3 mill. kr | +12,4 % |
| [VILLE VEIER AS](https://www.norscout.com/no/company/915446310-ville-veier-as) | Stavanger | 5 | 4,92 mill. kr | +12,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
