---
title: "SANDHAALAND CAMPING - PANORAMAHYTTENE AS (912777944): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SANDHAALAND CAMPING - PANORAMAHYTTENE AS i Karmøy hadde 4,96 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Ronny Solbakken. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912777944-sandhaaland-camping-panoramahyttene-as"
---

# SANDHAALAND CAMPING - PANORAMAHYTTENE AS

Byggeteknisk konsulentvirksomhet · Karmøy · Etablert 2013

- Org.nr: 912 777 944
- Nettsted: [sandhaaland.no](https://sandhaaland.no)
- Daglig leder: Ronny Solbakken (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,96 mill. kr (+25,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 472 227 kr (Margin 9,5 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,1 % (svak). Ned fra 4,9 % i 2024
- Likviditet: 0,34 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,50 i 2024
- Soliditet: 3,9 % (svak). Ned fra 5,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 4,0 % | 4,9 % | 4,1 % |
| Driftsmargin | 33,7 % | 25,6 % | 19,0 % | 14,4 % | 9,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 1,8 % | −20,0 % | −39,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,74 | 0,50 | 0,34 |
| Soliditet | 19,1 % | 21,6 % | 8,4 % | 5,5 % | 3,9 % |
| Gjeldsgrad | 4,2 | 3,6 | 10,9 | 17,1 | 24,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 666 | 1 452 | 1 516 | 3 946 | 4 962 |
| Driftsresultat | 562 | 372 | 289 | 568 | 472 |
| Årsresultat | 364 | 193 | 8 | −140 | −223 |
| Driftsmargin | 33,7 % | 25,6 % | 19 % | 14,4 % | 9,5 % |
| Sum gjeld | 2 400 | 2 409 | 10 570 | 11 662 | 11 395 |
| Sum driftskostnader | 1 104 | 1 080 | 1 227 | 3 378 | 4 490 |
| Finansresultat | −95 | −125 | −273 | −734 | −696 |
| Resultat før skatt | - | - | 15 | −166 | −223 |
| Anleggsmidler | 2 418 | 2 604 | 9 043 | 11 296 | 11 082 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 499 | 1 047 | 771 |
| Sum eiendeler | 2 966 | 3 073 | 11 542 | 12 343 | 11 853 |
| Egenkapital | 566 | 664 | 972 | 682 | 458 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 434 | 2 109 | 2 280 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 9 136 | 9 553 | 9 115 |

## Ledelse og styre

- Ronny Solbakken: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sandhålandvegen 36, 4272 Sandve
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.121 Byggeteknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 15.11.2013
- Tidligere navn: RONNY SOLBAKKEN AS (2013 til 2026)
- Aksjekapital: 330 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2014
- Regnskapsfører: [S3 REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/834050412-s3-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 533 av 2 608 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utleie og drift av campingplass, samt alt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i selskaper med tilsvarende virksomhet.

## Siste endringer

- 30.06.2026: Regnskapsfører endret
- 14.04.2026: Antall ansatte endret til 6
- 14.02.2026: Navn endret

## Kunngjøringer

- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000409604&sokeverdi=912777944&spraak=nb)
- 14.02.2026: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000059083&sokeverdi=912777944&spraak=nb)
- 14.02.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000059082&sokeverdi=912777944&spraak=nb)
- 14.02.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000059081&sokeverdi=912777944&spraak=nb)
- 28.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000718800&sokeverdi=912777944&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000653179&sokeverdi=912777944&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PROCON AS](https://www.norscout.com/no/company/960193466-procon-as) | Karmøy | 7 | 11,6 mill. kr | +6,1 % |
| [HAUGALAND INNREDNING AS](https://www.norscout.com/no/company/920128114-haugaland-innredning-as) | Karmøy | 5 | 7,57 mill. kr | +58,1 % |
| [NORWEGIAN TEST & INSPECTION AS](https://www.norscout.com/no/company/992092009-norwegian-test-inspection-as) | Karmøy | 16 | 20,6 mill. kr | +32,2 % |
| [BYGG-START AS](https://www.norscout.com/no/company/927300397-bygg-start-as) | Karmøy | 5 | 3,57 mill. kr | +21,9 % |
| [LUND OPPMÅLING AS](https://www.norscout.com/no/company/934217004-lund-oppmaling-as) | Karmøy | - | 4,23 mill. kr | - |
| [L ALVSEIKE AS](https://www.norscout.com/no/company/932783274-l-alvseike-as) | Karmøy | - | 4,2 mill. kr | +39 % |
| [BERGIII AS](https://www.norscout.com/no/company/899176502-bergiii-as) | Karmøy | - | 2,79 mill. kr | +22,6 % |
| [AWIICO AS](https://www.norscout.com/no/company/928170098-awiico-as) | Karmøy | - | 2,6 mill. kr | +2,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
