---
title: "ELDEN PUKK OG MASKIN AS (912780651): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ELDEN PUKK OG MASKIN AS i Namsos hadde 4,91 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912780651-elden-pukk-og-maskin-as"
---

# ELDEN PUKK OG MASKIN AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Namsos

- Org.nr: 912 780 651
- Telefon: 975 87 854
- E-post: jelden@online.no
- Styreleder: Magnus Elden

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,91 mill. kr (−39,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −710 758 kr (Margin −14,5 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −11,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 10,5 % i 2024
- Likviditet: 1,33 (tilfredsstillende). Ned fra 1,50 i 2024
- Soliditet: 54,1 % (meget god). Ned fra 60,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 10,5 % | −11,9 % |
| Driftsmargin | 15,5 % | 29,3 % | 17,7 % | 7,6 % | −14,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 16,8 % | −21,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,46 | 1,50 | 1,33 |
| Soliditet | - | - | 58,0 % | 60,3 % | 54,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,7 | 0,7 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 245 | 7 222 | 6 701 | 8 111 | 4 908 |
| Driftsresultat | 504 | 2 115 | 1 188 | 618 | −711 |
| Årsresultat | 378 | 1 608 | 898 | 471 | −708 |
| Driftsmargin | 15,5 % | 29,3 % | 17,7 % | 7,6 % | −14,5 % |
| Sum gjeld | - | - | 2 437 | 2 517 | 2 359 |
| Sum driftskostnader | 2 740 | 5 108 | 5 513 | 7 493 | 5 619 |
| Finansresultat | −20 | −42 | −35 | −14 | −4 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 152 | 605 | −715 |
| Anleggsmidler | - | - | 2 733 | 2 884 | 2 144 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 063 | 3 463 | 2 997 |
| Sum eiendeler | - | - | 5 796 | 6 347 | 5 141 |
| Egenkapital | - | - | 3 359 | 3 830 | 2 782 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 101 | 2 305 | 2 261 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 336 | 211 | 98 |

## Ledelse og styre

- Magnus Elden: Styrets leder
- Jarle Elden: Styremedlem
- Marit Elden: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Jarle Elden, Aunavegen 160, 7856 Jøa
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 04.11.2013
- Aksjekapital: 250 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2013
- Revisor: [IN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/978685188-in-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [NLR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/833028812-nlr-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 144 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Knusing og frakt av stein, maskinarbeid og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 01.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000770599&sokeverdi=912780651&spraak=nb)
- 09.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000780565&sokeverdi=912780651&spraak=nb)
- 26.08.2025: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000715636&sokeverdi=912780651&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [G G MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/957672590-g-g-maskin-as) | Namsos | 9 | 16,5 mill. kr | +6,5 % |
| [TEPLINGAN GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/983397883-teplingan-grus-as) | Nesna | - | 4,92 mill. kr | +80,6 % |
| [RUGSLAND SANDTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/980921905-rugsland-sandtak-as) | Birkenes | - | 4,74 mill. kr | +22,2 % |
| [RINGERIKE PUKK OG SAND AS](https://www.norscout.com/no/company/995465213-ringerike-pukk-og-sand-as) | Ringerike | - | 4,93 mill. kr | +2,9 % |
| [HOLEN SAND OG GRUSTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/843809162-holen-sand-og-grustak-as) | Ørsta | - | 4,72 mill. kr | +19,5 % |
| [TROND INGVE FOSSAN AS](https://www.norscout.com/no/company/943104883-trond-ingve-fossan-as) | Sandnes | - | 4,94 mill. kr | +19,2 % |
| [R-T INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/994883887-r-t-invest-as) | Kristiansand | - | 4,41 mill. kr | −12,6 % |
| [FOLEFALLA MASSETAK AS](https://www.norscout.com/no/company/822200982-folefalla-massetak-as) | Evje og Hornnes | - | 4,94 mill. kr | +12,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
