---
title: "HAVA SKIEN AS (912855295): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAVA SKIEN AS i Skien hadde 13,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 28 ansatte. Daglig leder er Maria Vala. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912855295-hava-skien-as"
---

# HAVA SKIEN AS

Drift av restauranter · Skien · Etablert 2013

- Org.nr: 912 855 295
- Telefon: 971 86 881
- E-post: merethe@hauk.no
- Daglig leder: Maria Vala (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 13,2 mill. kr (+11,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,3 mill. kr (Margin 9,9 %)
- Ansatte: 28 (Opp fra 24 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 32
- november 2025: 25
- desember 2025: 24
- januar 2026: 22
- mai 2026: 25
- juli 2026: 26
- august 2026: 29
- oktober 2026: 28

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,36 (tilfredsstillende). Opp fra 1,32 i 2024
- Soliditet: 39,5 % (god). Ned fra 42,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,9 % | 13,6 % | 30,9 % | - |
| Driftsmargin | 6,6 % | 6,1 % | 3,1 % | 8,5 % | 9,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 22,8 % | 61,5 % | 84,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,65 | 1,32 | 1,36 |
| Soliditet | 51,4 % | 57,7 % | 60,7 % | 42,0 % | 39,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,7 | 0,6 | 1,4 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 771 | 11 814 | 11 706 | 11 782 | 13 184 |
| Driftsresultat | 642 | 722 | 357 | 998 | 1 300 |
| Årsresultat | 501 | 565 | 300 | 799 | 1 045 |
| Driftsmargin | 6,6 % | 6,1 % | 3,1 % | 8,5 % | 9,9 % |
| Sum gjeld | 995 | 1 185 | 1 142 | 2 160 | 2 462 |
| Sum driftskostnader | 9 128 | 11 092 | 11 349 | 10 784 | 11 885 |
| Finansresultat | 0 | 3 | 28 | 26 | 40 |
| Resultat før skatt | - | - | 385 | 1 024 | 1 339 |
| Anleggsmidler | 1 115 | 1 124 | 1 098 | 921 | 790 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 810 | 2 804 | 3 281 |
| Sum eiendeler | 2 046 | 2 801 | 2 908 | 3 725 | 4 071 |
| Egenkapital | 1 050 | 1 616 | 1 766 | 1 565 | 1 610 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 094 | 2 120 | 2 419 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 48 | 40 | - |

## Ledelse og styre

- Maria Vala: Daglig leder og styremedlem
- Merethe Hauk: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Venstøpkroken 11, 3721 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 25.11.2013
- Tidligere navn: TULLIS AS (2016 til 2018); GROMT AS (2013 til 2016)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2014
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 1 120 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kafe og restaurantdrift, event oppgaver samt hva som naturlig ligger til bransjen. Selskapet kan gjøre investeringer i verdipapirer samt eie i andre selskaper.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 24.06.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000775422&sokeverdi=912855295&spraak=nb)
- 24.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000422689&sokeverdi=912855295&spraak=nb)
- 17.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000393063&sokeverdi=912855295&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STRØM MAT & BAR AS](https://www.norscout.com/no/company/911722267-strom-mat-bar-as) | Skien | 28 | 21,7 mill. kr | +4,7 % |
| [DATTEBAYO SKIEN AS](https://www.norscout.com/no/company/919915722-dattebayo-skien-as) | Skien | 27 | 9,83 mill. kr | +23,4 % |
| [PAZZO RESTAURANTDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/935503086-pazzo-restaurantdrift-as) | Skien | 32 | - | - |
| [FOLLOW AS](https://www.norscout.com/no/company/922737002-follow-as) | Skien | 27 | 9,5 mill. kr | - |
| [SKIEN SPORTSBAR AS](https://www.norscout.com/no/company/920492940-skien-sportsbar-as) | Skien | 40 | 17,4 mill. kr | −17,7 % |
| [BLUESKY MONDAN AS](https://www.norscout.com/no/company/935755662-bluesky-mondan-as) | Skien | 23 | 7,36 mill. kr | - |
| [MERCI AS](https://www.norscout.com/no/company/834141612-merci-as) | Skien | 22 | 19,2 mill. kr | - |
| [DP FALKUM AS](https://www.norscout.com/no/company/929221818-dp-falkum-as) | Skien | 22 | 13,3 mill. kr | +16,5 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
