---
title: "RAUMA HOLDING AS (912881458): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RAUMA HOLDING AS i Rauma hadde 0 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Arnstein Digernes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912881458-rauma-holding-as"
---

# RAUMA HOLDING AS

Bearbeiding og spinning av tekstilfibre · Rauma · Etablert 2013

- Org.nr: 912 881 458
- Telefon: 71 22 05 00
- Daglig leder: Arnstein Digernes (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 0 kr
- Driftsresultat 2025: −155 000 kr
- Konsernets driftsinntekter 2025: 235 mill. kr (+43,2 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 63,5 % (meget god). Opp fra 22,4 % i 2024
- Likviditet: 5,26 (meget god). Opp fra 2,53 i 2024
- Soliditet: 85,7 % (meget god). Opp fra 77,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 46,6 % | 31,8 % | 22,4 % | 63,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 77,7 % | 47,9 % | 30,3 % | 76,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,70 | 1,60 | 1,64 | 2,53 | 5,26 |
| Soliditet | 48,4 % | 64,9 % | 64,1 % | 77,6 % | 85,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 0,5 | 0,6 | 0,3 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −185 | −217 | −125 | −121 | −155 |
| Årsresultat | 3 804 | 11 484 | 10 342 | 7 700 | 30 578 |
| Sum gjeld | 10 658 | 10 558 | 13 248 | 7 861 | 8 821 |
| Sum driftskostnader | - | - | 125 | 121 | - |
| Finansresultat | - | - | 10 468 | 7 821 | - |
| Resultat før skatt | 3 804 | 11 484 | 10 342 | 7 700 | 30 594 |
| Anleggsmidler | 13 187 | 13 187 | 15 187 | 15 187 | 15 187 |
| Omløpsmidler | 7 475 | 16 918 | 21 739 | 19 892 | 46 439 |
| Sum eiendeler | 20 662 | 30 105 | 36 926 | 35 079 | 61 626 |
| Egenkapital | 10 004 | 19 547 | 23 677 | 27 218 | 52 805 |
| Kortsiktig gjeld | 10 658 | 10 558 | 13 248 | 7 861 | 8 821 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 171 697 | 163 866 | 234 693 |
| Driftsresultat | 17 959 | 11 331 | 46 763 |
| Årsresultat | 14 856 | 11 079 | 40 896 |
| Driftsmargin | 10,5 % | 6,9 % | 19,9 % |
| Sum gjeld | 96 458 | 83 550 | 94 050 |
| Sum driftskostnader | 153 737 | 152 536 | 187 930 |
| Finansresultat | 1 404 | 2 275 | 5 510 |
| Resultat før skatt | 19 363 | 13 606 | 52 273 |
| Anleggsmidler | 58 808 | 62 376 | 60 111 |
| Omløpsmidler | 103 726 | 93 582 | 138 993 |
| Sum eiendeler | 162 535 | 155 959 | 199 104 |
| Egenkapital | 66 077 | 72 409 | 105 054 |
| Kortsiktig gjeld | 37 668 | 31 425 | 48 090 |
| Langsiktig gjeld | 58 789 | 52 125 | 45 961 |

## Ledelse og styre

- Arnstein Digernes: Daglig leder og styrets leder
- Hildegard Digernes: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: 6310 Veblungsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 13.100 Bearbeiding og spinning av tekstilfibre
- Etablert: 15.10.2013
- Tidligere navn: RAUMA INVEST AS (2013 til 2014)
- Aksjekapital: 55 460 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Formål: Drive med investering, utvikling og handelsvirksomhet, herunder eie aksjer i andre selskap, også produksjonsselskap.

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000646843&sokeverdi=912881458&spraak=nb)
- 05.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000676019&sokeverdi=912881458&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RAUMA ULLVAREFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/915318681-rauma-ullvarefabrikk-as) | Rauma | 75 | 112 mill. kr | +8,3 % |
| [AS SJØLINGSTAD ULDVAREFABRIK](https://www.norscout.com/no/company/915873537-as-sjolingstad-uldvarefabrik) | Lindesnes | - | 41 834 kr | - |
| [SANDNES ULDVAREFABRIK AS](https://www.norscout.com/no/company/920467458-sandnes-uldvarefabrik-as) | Klepp | - | 0 kr | - |
| [ULLTEINA AS](https://www.norscout.com/no/company/825910212-ullteina-as) | Vardø | - | 68 001 kr | - |
| [MAKALAUS ULL AS](https://www.norscout.com/no/company/937198256-makalaus-ull-as) | Stord | - | - | - |
| [ULLFABRIKKEN VIRVEL AS](https://www.norscout.com/no/company/933954277-ullfabrikken-virvel-as) | Vestvågøy | - | 96 153 kr | - |
| [ØYJORDSRØTER AS](https://www.norscout.com/no/company/938335184-oyjordsroter-as) | Voss | - | - | - |
| [NATURGULL AS](https://www.norscout.com/no/company/924414049-naturgull-as) | Vågå | - | 99 021 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
