---
title: "PÅ TAKET KAFÉ AS (912886093): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PÅ TAKET KAFÉ AS i Nordreisa hadde 20,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Stine Iversen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912886093-pa-taket-kafe-as"
---

# PÅ TAKET KAFÉ AS

Drift av restauranter · Nordreisa · Etablert 2013

- Org.nr: 912 886 093
- Nettsted: [pataket.no](https://pataket.no)
- Daglig leder: Stine Iversen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,3 mill. kr (+11,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,04 mill. kr (Margin 5,1 %)
- Ansatte: 25 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 22
- november 2025: 25
- januar 2026: 24
- april 2026: 27
- mai 2026: 28
- juni 2026: 26
- august 2026: 25
- september 2026: 24
- oktober 2026: 25

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,5 % (meget god). Opp fra 14,5 % i 2024
- Likviditet: 1,45 (tilfredsstillende). Opp fra 1,30 i 2024
- Soliditet: 43,8 % (meget god). Opp fra 37,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,5 % | 32,3 % | 14,5 % | 20,5 % |
| Driftsmargin | −0,8 % | 1,5 % | 6,1 % | 3,2 % | 5,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 47,6 % | 120,2 % | 37,3 % | 49,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,47 | 1,23 | 1,36 | 1,30 | 1,45 |
| Soliditet | 9,2 % | 15,8 % | 34,7 % | 37,3 % | 43,8 % |
| Gjeldsgrad | 9,9 | 5,3 | 1,9 | 1,7 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 834 | 14 372 | 17 082 | 18 265 | 20 346 |
| Driftsresultat | −98 | 220 | 1 050 | 590 | 1 040 |
| Årsresultat | −132 | 174 | 816 | 430 | 802 |
| Driftsmargin | −0,8 % | 1,5 % | 6,1 % | 3,2 % | 5,1 % |
| Sum gjeld | 2 735 | 2 401 | 2 385 | 2 850 | 3 204 |
| Sum driftskostnader | - | - | 16 032 | 17 675 | 19 306 |
| Finansresultat | - | - | −18 | −36 | −8 |
| Resultat før skatt | −132 | 174 | 1 032 | 553 | 1 031 |
| Anleggsmidler | 233 | 157 | 403 | 851 | 1 103 |
| Omløpsmidler | 2 780 | 2 695 | 3 249 | 3 696 | 4 600 |
| Sum eiendeler | 3 012 | 2 852 | 3 652 | 4 547 | 5 704 |
| Egenkapital | 278 | 451 | 1 267 | 1 697 | 2 500 |
| Kortsiktig gjeld | 1 884 | 2 189 | 2 385 | 2 850 | 3 181 |
| Langsiktig gjeld | 850 | 213 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Stine Iversen: Daglig leder og styremedlem
- Einar Iversen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Ringvegen 2, 9152 Sørkjosen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 20.11.2013
- Aksjekapital: 277 500 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2014
- Revisor: [ES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997820266-es-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ARVO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/937837771-arvo-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 590 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kafé- og serveringsvirksomhet samt virksomhet som står i forbindelse med dette, herunder også deltagelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 16.06.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000409613&sokeverdi=912886093&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000554447&sokeverdi=912886093&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 16.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 1,44 mill. kr
- 14.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1,44 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BIOS AS](https://www.norscout.com/no/company/979461852-bios-as) | Nordreisa | 36 | 15,3 mill. kr | +4,9 % |
| [GRILLSTUA MAT & VINHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/979756771-grillstua-mat-vinhus-as) | Nordreisa | 11 | 6,2 mill. kr | +7,9 % |
| [LUGGEFØRE BAR AS](https://www.norscout.com/no/company/924660724-luggefore-bar-as) | Nordreisa | 11 | 2,36 mill. kr | −7,7 % |
| [CHANTRA THAIMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/929371682-chantra-thaimat-as) | Nordreisa | - | 719 094 kr | - |
| [HILLS INVESTMENTS AS](https://www.norscout.com/no/company/929685733-hills-investments-as) | Nordreisa | 11 | 2,89 mill. kr | +15,6 % |
| [KANTINE OG BEDRIFTS CATERING AS](https://www.norscout.com/no/company/932761858-kantine-og-bedrifts-catering-as) | Nordreisa | - | 3,15 mill. kr | +39,8 % |
| [THAIBUA AS](https://www.norscout.com/no/company/998471257-thaibua-as) | Nordreisa | - | 433 260 kr | - |
| [FRICH'S KAFE & SPISERI DOMBÅS AS](https://www.norscout.com/no/company/982799880-frich-s-kafe-spiseri-dombas-as) | Sør-Fron | 25 | 20,5 mill. kr | +5,1 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
