---
title: "RUNE KAPITAL AS (912886921): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RUNE KAPITAL AS i Stavanger er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912886921-rune-kapital-as"
---

# RUNE KAPITAL AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Stavanger

- Org.nr: 912 886 921
- Styreleder: Rune Christensen

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −23 202 kr
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,5 % (meget god). Opp fra 11,1 % i 2024
- Soliditet: 100,0 % (meget god). Samme som i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,4 % | 13,8 % | 11,1 % | 15,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,3 % | 13,9 % | 11,1 % | 15,4 % |
| Soliditet | 99,4 % | 99,4 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | 0 | - |
| Driftsresultat | −13 | −13 | −18 | −28 | −23 |
| Årsresultat | 810 | 396 | 1 144 | 1 034 | 1 642 |
| Sum gjeld | 45 | 45 | 0 | 0 | - |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 28 | 23 |
| Finansresultat | - | - | - | 1 062 | 1 665 |
| Resultat før skatt | 810 | 396 | 1 144 | 1 034 | 1 642 |
| Anleggsmidler | 6 241 | 6 241 | 6 241 | 6 241 | 6 241 |
| Omløpsmidler | 1 073 | 1 469 | 2 568 | 3 602 | 5 243 |
| Sum eiendeler | 7 315 | 7 711 | 8 809 | 9 843 | 11 485 |
| Egenkapital | 7 269 | 7 665 | 8 809 | 9 843 | 11 485 |
| Langsiktig gjeld | 45 | 45 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Rune Christensen: Styrets leder
- Jarle Christensen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vedeveien 23, 4026 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 21.10.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Formål: Selskapets formål er å eie og investere i eiendom, aksjer, andre finansaktiva og andre selskaper og virksomheter, samt deltagelse av enhver art i andre virksomheter og hva dermed står i forbindelse

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 23.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000134814&sokeverdi=912886921&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RTJ KAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/912886913-rtj-kapital-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [J KAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/912886948-j-kapital-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [HUNDVAAG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912752577-hundvaag-holding-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [EBBELO AS](https://www.norscout.com/no/company/912886964-ebbelo-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [INNOVATIO AS](https://www.norscout.com/no/company/912752550-innovatio-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [KEP HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912902749-kep-holding-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [LINGTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/912752534-lingtech-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [FIKSTVEDT AS](https://www.norscout.com/no/company/913120841-fikstvedt-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
