---
title: "RELEVANT AS (912892212): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RELEVANT AS i Stavanger hadde 41,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Stein Arvid Hammer. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912892212-relevant-as"
---

# RELEVANT AS

Reklamebyråvirksomhet · Stavanger · Etablert 2013

- Org.nr: 912 892 212
- Nettsted: [relevant.no](https://relevant.no)
- Daglig leder: Stein Arvid Hammer (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 41,9 mill. kr (+2,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,77 mill. kr (Margin 6,6 %)
- Ansatte: 25 (Ned fra 29 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 29
- oktober 2025: 30
- november 2025: 29
- januar 2026: 28
- februar 2026: 29
- mars 2026: 27
- april 2026: 29
- juni 2026: 28
- juli 2026: 27
- august 2026: 25
- september 2026: 24
- oktober 2026: 25

### Per sted

- Stavanger: 19 ansatte
- Fyllingsdalen: Ingen oppgitt
- Gamle Fredrikstad: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,4 % (meget god). Opp fra −1,5 % i 2024
- Likviditet: 0,90 (svak). Ned fra 1,35 i 2024
- Soliditet: 3,3 % (svak). Ned fra 15,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 34,9 % | 15,8 % | −1,5 % | 24,4 % |
| Driftsmargin | 15,3 % | 9,7 % | 4,9 % | −0,5 % | 6,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 194,4 % | 87,9 % | −19,1 % | 245,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,08 | 1,28 | 0,98 | 1,35 | 0,90 |
| Soliditet | 11,4 % | 24,3 % | 12,4 % | 15,5 % | 3,3 % |
| Gjeldsgrad | 7,8 | 3,1 | 7,0 | 5,5 | 28,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 40 868 | 41 134 | 41 299 | 40 961 | 41 852 |
| Driftsresultat | 6 263 | 4 004 | 2 026 | −205 | 2 765 |
| Årsresultat | 4 817 | 3 084 | 1 702 | −344 | 2 075 |
| Driftsmargin | 15,3 % | 9,7 % | 4,9 % | −0,5 % | 6,6 % |
| Sum gjeld | 10 077 | 8 784 | 12 350 | 10 115 | 10 412 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 41 166 | 39 087 |
| Finansresultat | - | - | - | −139 | −49 |
| Resultat før skatt | 6 106 | 4 002 | 2 009 | −344 | 2 716 |
| Anleggsmidler | 468 | 332 | 2 047 | 1 716 | 1 410 |
| Omløpsmidler | 10 905 | 11 273 | 12 056 | 10 253 | 9 363 |
| Sum eiendeler | 11 374 | 11 605 | 14 103 | 11 969 | 10 772 |
| Egenkapital | 1 297 | 2 821 | 1 753 | 1 854 | 361 |
| Kortsiktig gjeld | 10 077 | 8 784 | 12 350 | 7 615 | 10 412 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 2 500 | - |

## Ledelse og styre

- Stein Arvid Hammer: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kvalebergveien 21, 4016 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 73.110 Reklamebyråvirksomhet
- Etablert: 28.11.2013
- Tidligere navn: CALL2ACTION AS (2013 til 2022)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2014
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 58 av 2 080 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Medierådgivning, produksjon av hjemmesider og alle andre tjenester som omhandler kundens markedsføring.

## Kunngjøringer

- 09.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000251346&sokeverdi=912892212&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RUMAG SKILT OG REKLAME AS](https://www.norscout.com/no/company/981622774-rumag-skilt-og-reklame-as) | Stavanger | 26 | 59,1 mill. kr | +12,5 % |
| [APRIIL STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/945844426-apriil-stavanger-as) | Stavanger | 17 | 32 mill. kr | −7,3 % |
| [FASETT AS](https://www.norscout.com/no/company/843424252-fasett-as) | Stavanger | 17 | 26,1 mill. kr | −16 % |
| [ENSIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/883774442-ensign-as) | Stavanger | 13 | 22,5 mill. kr | +17,8 % |
| [MELVÆR&CO AS](https://www.norscout.com/no/company/982703328-melvaer-co-as) | Stavanger | 10 | 15,6 mill. kr | −56,7 % |
| [PROFIL SUPPLY AS](https://www.norscout.com/no/company/927656574-profil-supply-as) | Stavanger | 10 | 12,9 mill. kr | −15 % |
| [ADSIGN IDEUTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/922626111-adsign-ideutvikling-as) | Stavanger | 8 | 15,7 mill. kr | +0,8 % |
| [10X AGENCY AS](https://www.norscout.com/no/company/928493822-10x-agency-as) | Stavanger | 7 | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Markedsføringsbyråer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/stavanger)
- [Markedsføringsbyråer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/oslo)
- [Markedsføringsbyråer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/bergen)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/trondheim)
- [Markedsføringsbyråer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
