---
title: "MLA HOLDING AS (912893383): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MLA HOLDING AS i Hamar hadde 1,89 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Magnus Andersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912893383-mla-holding-as"
---

# MLA HOLDING AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Hamar

- Org.nr: 912 893 383
- E-post: magnus@baoptik.no
- Daglig leder: Magnus Andersen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,89 mill. kr (0,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,87 mill. kr (Margin 98,8 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 62,1 % (meget god). Opp fra 42,4 % i 2024
- Likviditet: 0,19 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,11 i 2024
- Soliditet: 69,7 % (meget god). Opp fra 58,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 42,5 % | 51,7 % | 42,4 % | 62,1 % |
| Driftsmargin | 87,7 % | 87,4 % | 99,2 % | 99,7 % | 98,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 91,9 % | 64,2 % | 91,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,44 | 0,11 | 0,19 |
| Soliditet | 33,3 % | 46,8 % | 57,3 % | 58,5 % | 69,7 % |
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,1 | 0,7 | 0,7 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 699 | 2 165 | 2 030 | 1 892 | 1 892 |
| Driftsresultat | 1 489 | 1 893 | 2 013 | 1 885 | 1 870 |
| Årsresultat | 2 449 | 2 346 | 2 801 | 2 155 | 3 520 |
| Driftsmargin | 87,7 % | 87,4 % | 99,2 % | 99,7 % | 98,8 % |
| Sum gjeld | 4 685 | 3 465 | 2 909 | 2 741 | 2 006 |
| Sum driftskostnader | 209 | 273 | - | 7 | 23 |
| Finansresultat | 1 296 | 837 | - | 607 | 2 011 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 199 | 2 492 | 3 880 |
| Anleggsmidler | 6 522 | 6 522 | 6 522 | 6 522 | 6 522 |
| Omløpsmidler | - | - | 293 | 80 | 106 |
| Sum eiendeler | 7 022 | 6 520 | 6 815 | 6 603 | 6 629 |
| Egenkapital | 2 338 | 3 054 | 3 906 | 3 861 | 4 622 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 659 | 711 | 568 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 250 | 2 030 | 1 438 |

## Ledelse og styre

- Magnus Andersen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Reinert Svendsens gate 39, 2316 Hamar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 22.11.2013
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2016
- Regnskapsfører: [ØKORÅD ELVERUM & RENA AS](https://www.norscout.com/no/company/844396082-okorad-elverum-rena-as)
- Størrelse: Nr. 513 av 2 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie aksjer i andre selskaper, konsulentvirksomhet og beslektet virksomhet.

## Kunngjøringer

- 02.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000334175&sokeverdi=912893383&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AALERUD INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/994486586-aalerud-invest-as) | Hamar | - | 4,5 mill. kr | −66,3 % |
| [GSE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/992030097-gse-holding-as) | Hamar | - | 1,66 mill. kr | −46,4 % |
| [STENFJELL AS](https://www.norscout.com/no/company/989178423-stenfjell-as) | Hamar | - | 12,1 mill. kr | −2,2 % |
| [PBA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/913384008-pba-holding-as) | Hamar | - | 1,17 mill. kr | 0,0 % |
| [OTR INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989261622-otr-invest-as) | Hamar | - | 1,13 mill. kr | - |
| [GYLLNA SKOR AS](https://www.norscout.com/no/company/989106708-gyllna-skor-as) | Hamar | - | 911 474 kr | - |
| [2TEX AS](https://www.norscout.com/no/company/989106651-2tex-as) | Hamar | - | 663 206 kr | - |
| [GURU AS](https://www.norscout.com/no/company/988903108-guru-as) | Hamar | - | 555 101 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
