---
title: "SCIENTIFIC PERSPECTIVES AS (912901475): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SCIENTIFIC PERSPECTIVES AS i Rælingen hadde 2,26 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912901475-scientific-perspectives-as"
---

# SCIENTIFIC PERSPECTIVES AS

Teknisk prøving og analyse · Rælingen

- Org.nr: 912 901 475
- Styreleder: Kim Rand

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,26 mill. kr (+1,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −336 200 kr (Margin −14,9 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −22,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 23,2 % i 2024
- Likviditet: 2,63 (meget god). Ned fra 6,54 i 2024
- Soliditet: 71,9 % (meget god). Ned fra 86,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 41,7 % | 24,1 % | 23,2 % | −22,0 % |
| Driftsmargin | 11,3 % | 15,8 % | −10,0 % | 12,5 % | −14,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 42,2 % | 34,4 % | −31,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,16 | 6,54 | 2,63 |
| Soliditet | 64,5 % | 49,8 % | 58,9 % | 86,7 % | 71,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 1,0 | 0,7 | 0,2 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 627 | 3 768 | 1 137 | 2 232 | 2 257 |
| Driftsresultat | 184 | 595 | −114 | 280 | −336 |
| Årsresultat | 105 | 460 | 427 | 199 | −130 |
| Driftsmargin | 11,3 % | 15,8 % | −10 % | 12,5 % | −14,9 % |
| Sum gjeld | 422 | 1 039 | 702 | 100 | 151 |
| Sum driftskostnader | 1 443 | 3 173 | - | 1 952 | 2 593 |
| Finansresultat | −49 | −6 | - | 5 | 174 |
| Resultat før skatt | - | - | 429 | 285 | −162 |
| Anleggsmidler | 171 | 135 | 191 | 171 | 140 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 516 | 579 | 397 |
| Sum eiendeler | 1 191 | 2 067 | 1 707 | 749 | 537 |
| Egenkapital | 769 | 1 028 | 1 006 | 650 | 386 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 702 | 88 | 151 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 11 | 0 |

## Ledelse og styre

- Kim Rand: Styrets leder
- Kristin Häikiö: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Grindlia 10, 2008 Fjerdingby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.200 Teknisk prøving og analyse
- Etablert: 08.12.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2013
- Størrelse: Nr. 174 av 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Vitenskapelig analyse, metodeutvikling, metodeveiledning, forskningsstøtte, utvikling av forskninngsverktøy, formidling av forskningsbasert konsulentbistand. Selskapet kan delta i og inneha eierandeler i andre selskaper.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 02.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000334177&sokeverdi=912901475&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000506000&sokeverdi=912901475&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VITRITECH NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/925361496-vitritech-norway-as) | Rælingen | - | 2,67 mill. kr | −57,2 % |
| [PEKEJAKKA AS](https://www.norscout.com/no/company/929642384-pekejakka-as) | Rælingen | - | 2,12 mill. kr | +6,0 % |
| [EL-CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/913323076-el-consult-as) | Rælingen | - | 2,75 mill. kr | +2,4 % |
| [RADONHJELPEN ØST AS](https://www.norscout.com/no/company/931069632-radonhjelpen-ost-as) | Rælingen | - | 1,87 mill. kr | −17,5 % |
| [NORSK BYGG CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/916592477-norsk-bygg-consult-as) | Rælingen | - | 6,53 mill. kr | −90,8 % |
| [VANE OCEAN TECHNOLOGIES AS](https://www.norscout.com/no/company/921594844-vane-ocean-technologies-as) | Rælingen | - | 1,57 mill. kr | −23,1 % |
| [LEAN LOGISTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/917778825-lean-logistikk-as) | Rælingen | 7 | 18,9 mill. kr | +3,2 % |
| [INCLUSIVE CREATION AS](https://www.norscout.com/no/company/922904421-inclusive-creation-as) | Rælingen | - | 1,29 mill. kr | −19,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.06.2026.
