---
title: "SUBSEA INSULATION AS (913074661): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SUBSEA INSULATION AS i Alver hadde 4,05 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Lasse Kåre Ståløy. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913074661-subsea-insulation-as"
---

# SUBSEA INSULATION AS

Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · Alver

- Org.nr: 913 074 661
- Daglig leder: Lasse Kåre Ståløy (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,05 mill. kr (−54,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 32 933 kr (Margin 0,8 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,9 % (svak). Ned fra 20,5 % i 2024
- Likviditet: 2,71 (meget god). Opp fra 1,08 i 2024
- Soliditet: −69,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −11,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,3 % | 11,4 % | 20,5 % | 2,9 % |
| Driftsmargin | 5,0 % | −1,3 % | 3,1 % | 5,2 % | 0,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,10 | 1,08 | 2,71 |
| Soliditet | −57,3 % | −40,8 % | −31,3 % | −11,7 % | −69,5 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 309 | 3 656 | 8 535 | 8 825 | 4 046 |
| Driftsresultat | 166 | −47 | 265 | 455 | 33 |
| Årsresultat | 166 | −46 | 267 | 457 | 32 |
| Driftsmargin | 5,0 % | −1,3 % | 3,1 % | 5,2 % | 0,8 % |
| Sum gjeld | 2 565 | 3 381 | 2 993 | 2 447 | 547 |
| Sum driftskostnader | 3 143 | 3 704 | - | 8 370 | 4 013 |
| Finansresultat | 0 | 1 | - | 2 | −1 |
| Resultat før skatt | - | - | 267 | 457 | 32 |
| Anleggsmidler | 23 | 5 | 2 | 0 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 2 277 | 2 191 | 323 |
| Sum eiendeler | 1 631 | 2 401 | 2 279 | 2 191 | 323 |
| Egenkapital | −934 | −980 | −713 | −256 | −224 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 067 | 2 019 | 119 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 926 | 428 | 428 |

## Ledelse og styre

- Lasse Kåre Ståløy: Daglig leder og styremedlem
- Olav Jacobsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Radøyvegen 719A, 5938 Sæbøvågen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 09.109 Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass
- Etablert: 09.01.2014
- Aksjekapital: 606 040 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2014
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 174 av 264 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Forskning, utvikling, produksjon og salg av undervannsisolering for olje- og gassindustrien. Selskapet kan delta som komplementar i selskap som driver tilsvarende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000599624&sokeverdi=913074661&spraak=nb)
- 15.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000789722&sokeverdi=913074661&spraak=nb)
- 26.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000629623&sokeverdi=913074661&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WEST ASSET MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/932436590-west-asset-management-as) | Alver | 9 | 34,4 mill. kr | - |
| [PSW SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/899328892-psw-solutions-as) | Alver | 47 | 99,6 mill. kr | +6,0 % |
| [PSW TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/990566739-psw-technology-as) | Alver | 274 | 672 mill. kr | −13,7 % |
| [NITROGAS AS](https://www.norscout.com/no/company/999092829-nitrogas-as) | Sola | - | 4,08 mill. kr | +60,3 % |
| [IOSOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/981464818-iosolutions-as) | Bjørnafjorden | - | 3,97 mill. kr | −2,5 % |
| [RPG NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/924050772-rpg-norge-as) | Lørenskog | - | 4,21 mill. kr | −14,4 % |
| [BENGT ARE WÅGHEIM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/921816448-bengt-are-wagheim-holding-as) | Trondheim | - | 3,82 mill. kr | +22,1 % |
| [TECNOR AS](https://www.norscout.com/no/company/931963953-tecnor-as) | Austrheim | - | 4,45 mill. kr | +31,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
