---
title: "BELLA ROSA HØVDINGEN AS (913076931): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BELLA ROSA HØVDINGEN AS i Melhus hadde 10,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913076931-bella-rosa-hovdingen-as"
---

# BELLA ROSA HØVDINGEN AS

Drift av restauranter · Melhus · Etablert 2014

- Org.nr: 913 076 931
- Styreleder: Musa Akdeve

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,7 mill. kr (−8,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −380 311 kr (Margin −3,6 %)
- Ansatte: 11 (Opp fra 10 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 11
- oktober 2025: 10
- februar 2026: 11
- august 2026: 12
- september 2026: 13
- oktober 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −11,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −6,0 % i 2024
- Likviditet: 1,48 (tilfredsstillende). Ned fra 1,49 i 2024
- Soliditet: 51,2 % (meget god). Samme som i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 33,1 % | 36,7 % | −6,0 % | −11,4 % |
| Driftsmargin | 43,1 % | 7,3 % | 9,6 % | −2,1 % | −3,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 78,6 % | −12,4 % | −22,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,40 | 1,49 | 1,48 |
| Soliditet | 23,2 % | 41,7 % | 49,5 % | 51,2 % | 51,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,3 | 1,4 | 1,0 | 1,0 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 592 | 10 702 | 13 014 | 11 691 | 10 670 |
| Driftsresultat | 686 | 783 | 1 254 | −249 | −380 |
| Årsresultat | 593 | 617 | 971 | −193 | −368 |
| Driftsmargin | 43,1 % | 7,3 % | 9,6 % | −2,1 % | −3,6 % |
| Sum gjeld | 1 606 | 1 538 | 2 119 | 1 794 | 1 442 |
| Sum driftskostnader | 906 | 9 919 | 11 760 | 11 940 | 11 050 |
| Finansresultat | 0 | −5 | −6 | 4 | −1 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 248 | −245 | −382 |
| Anleggsmidler | 992 | 997 | 1 314 | 1 025 | 820 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 877 | 2 648 | 2 135 |
| Sum eiendeler | 2 091 | 2 640 | 4 191 | 3 673 | 2 954 |
| Egenkapital | 485 | 1 102 | 2 073 | 1 880 | 1 512 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 053 | 1 780 | 1 442 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Musa Akdeve: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Melhusvegen 473, 7224 Melhus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 01.01.2014
- Tidligere navn: BELLA ROSA AS (2020 til 2021); AKDEVE AS (2014 til 2020)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2014
- Revisor: [ORKLA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/925180386-orkla-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [NUMOS REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/934142330-numos-regnskap-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 1 499 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av serveringssted, restaurant og bar, samt alt som står naturlig forbindelse med det og deltakelse i lignende selskaper.

## Kunngjøringer

- 27.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000437932&sokeverdi=913076931&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MELHUS PIZZA AS](https://www.norscout.com/no/company/920980562-melhus-pizza-as) | Melhus | 13 | 4,92 mill. kr | −8,1 % |
| [MELHUS PIZZERIA AS](https://www.norscout.com/no/company/999055060-melhus-pizzeria-as) | Melhus | 9 | 8,41 mill. kr | +12,3 % |
| [LUNDAMO PIZZERIA AS](https://www.norscout.com/no/company/919491035-lundamo-pizzeria-as) | Melhus | 15 | 6,43 mill. kr | −3,1 % |
| [KHAWGENG THAI AS](https://www.norscout.com/no/company/925026425-khawgeng-thai-as) | Melhus | 8 | 6,44 mill. kr | +28,7 % |
| [SABRURA MELHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/928833100-sabrura-melhus-as) | Melhus | 20 | 9,43 mill. kr | −1,6 % |
| [KVÅL GRILLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/827301272-kval-grillen-as) | Melhus | 8 | 3,98 mill. kr | +62,3 % |
| [GUZZLE AS](https://www.norscout.com/no/company/933958868-guzzle-as) | Melhus | 25 | 12,3 mill. kr | - |
| [CABALLEROS AS](https://www.norscout.com/no/company/931069195-caballeros-as) | Melhus | 7 | 4,95 mill. kr | +51,1 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
