---
title: "SKAVLAND GARTNERI AS (913111818): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SKAVLAND GARTNERI AS i Stavanger hadde 86,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 74 ansatte. Daglig leder er Edle Skavland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913111818-skavland-gartneri-as"
---

# SKAVLAND GARTNERI AS

Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster · Stavanger · Etablert 2014

- Org.nr: 913 111 818
- Nettsted: [skavlandgartneri.no](https://skavlandgartneri.no)
- Daglig leder: Edle Skavland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 86,1 mill. kr (+1,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,97 mill. kr (Margin 8,1 %)
- Ansatte: 74 (Ned fra 102 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 95
- desember 2025: 102
- februar 2026: 103
- mars 2026: 106
- april 2026: 103
- mai 2026: 83
- juli 2026: 77
- august 2026: 76
- september 2026: 81
- oktober 2026: 74

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,0 % (god). Ned fra 13,3 % i 2024
- Likviditet: 1,98 (god). Opp fra 1,37 i 2024
- Soliditet: 66,2 % (meget god). Opp fra 58,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,4 % | 17,2 % | 13,3 % | 10,0 % |
| Driftsmargin | 14,0 % | 15,8 % | 13,4 % | 10,9 % | 8,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 53,5 % | 26,0 % | 18,4 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,79 | 1,01 | 1,13 | 1,37 | 1,98 |
| Soliditet | 32,7 % | 52,0 % | 56,4 % | 58,9 % | 66,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,1 | 0,9 | 0,8 | 0,7 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 70 645 | 79 075 | 76 949 | 84 880 | 86 133 |
| Driftsresultat | 9 870 | 12 485 | 10 320 | 9 273 | 6 971 |
| Årsresultat | 7 266 | 10 679 | 6 929 | 5 698 | 4 873 |
| Driftsmargin | 14 % | 15,8 % | 13,4 % | 10,9 % | 8,1 % |
| Sum gjeld | 41 769 | 28 557 | 29 302 | 30 283 | 24 698 |
| Sum driftskostnader | - | - | 66 629 | 75 608 | 79 162 |
| Finansresultat | - | - | −1 382 | −1 800 | −672 |
| Resultat før skatt | 9 342 | 13 706 | 8 938 | 7 473 | 6 299 |
| Anleggsmidler | 47 134 | 46 771 | 52 820 | 52 979 | 48 195 |
| Omløpsmidler | 14 907 | 12 736 | 14 361 | 20 731 | 24 803 |
| Sum eiendeler | 62 040 | 59 507 | 67 182 | 73 711 | 72 998 |
| Egenkapital | 20 271 | 30 950 | 37 880 | 43 428 | 48 301 |
| Kortsiktig gjeld | 18 867 | 12 588 | 12 733 | 15 139 | 12 528 |
| Langsiktig gjeld | 22 902 | 15 969 | 16 569 | 15 144 | 12 170 |

## Ledelse og styre

- Edle Skavland: Daglig leder
- Håvard Skavland: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Gard, 4163 Talgje
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.130 Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster
- Etablert: 03.01.2014
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2014
- Revisor: [FORUS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/986352945-forus-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [RYGR ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/976899709-rygr-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 11 av 185 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av tomat m.m. i veksthus og annen virksomhet som har naturlig tilknytning til dette, samt deltakelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000509753&sokeverdi=913111818&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 13.05.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,96 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LAUVSNES GARTNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/996607070-lauvsnes-gartneri-as) | Stavanger | 116 | 62,9 mill. kr | +13,7 % |
| [HANASAND GARTNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/914815444-hanasand-gartneri-as) | Stavanger | 70 | 100 mill. kr | +1,4 % |
| [DALAKER GARTNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/927380692-dalaker-gartneri-as) | Stavanger | 25 | 20 mill. kr | +13,1 % |
| [MJØLSNES GARTNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/918374183-mjolsnes-gartneri-as) | Stavanger | 24 | 24,3 mill. kr | +10,2 % |
| [GJEDREM AS](https://www.norscout.com/no/company/991375333-gjedrem-as) | Stavanger | 17 | 7,42 mill. kr | +0,7 % |
| [VIGNES GARD OG GARTNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/926549030-vignes-gard-og-gartneri-as) | Stavanger | 9 | 11,6 mill. kr | +1,1 % |
| [HANASAND GÅRD & KJØKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/911819597-hanasand-gard-kjokken-as) | Stavanger | 6 | 19,9 mill. kr | +7,9 % |
| [JM GARTNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/920547664-jm-gartneri-as) | Stavanger | - | 3,38 mill. kr | −30,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
