---
title: "ENERGOS GROUP AS (913111966): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ENERGOS GROUP AS i Hægebostad hadde 14,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jan Erik Hadland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913111966-energos-group-as"
---

# ENERGOS GROUP AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Hægebostad · Etablert 2014

- Org.nr: 913 111 966
- Nettsted: [energosgroup.no](https://energosgroup.no)
- Daglig leder: Jan Erik Hadland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,5 mill. kr (−5,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −65 000 kr (Margin −0,4 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 168 mill. kr (−1,7 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,3 % (meget god). Opp fra 17,2 % i 2024
- Likviditet: 1,55 (god). Opp fra 0,75 i 2024
- Soliditet: 57,2 % (meget god). Opp fra 47,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,0 % | 10,5 % | 17,2 % | 22,3 % |
| Driftsmargin | −7,0 % | 36,4 % | 25,7 % | 46,0 % | −0,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 6,6 % | 12,9 % | 34,0 % | 38,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,67 | 1,21 | 1,10 | 0,75 | 1,55 |
| Soliditet | 35,5 % | 39,5 % | 42,5 % | 47,7 % | 57,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,5 | 1,4 | 1,1 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 600 | 8 456 | 17 423 | 15 340 | 14 505 |
| Driftsresultat | −459 | 3 076 | 4 480 | 7 055 | −65 |
| Årsresultat | 118 | 1 379 | 3 011 | 8 990 | 14 699 |
| Driftsmargin | −7,0 % | 36,4 % | 25,7 % | 46 % | −0,4 % |
| Sum gjeld | 47 635 | 42 194 | 41 331 | 36 300 | 34 526 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 8 285 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 3 757 | - |
| Resultat før skatt | 95 | 1 768 | 3 749 | 10 812 | 15 196 |
| Anleggsmidler | 49 088 | 52 102 | 51 097 | 55 193 | 46 166 |
| Omløpsmidler | 24 726 | 17 650 | 20 803 | 14 215 | 34 453 |
| Sum eiendeler | 73 814 | 69 752 | 71 901 | 69 408 | 80 619 |
| Egenkapital | 26 179 | 27 558 | 30 569 | 33 108 | 46 093 |
| Kortsiktig gjeld | 14 764 | 14 534 | 18 870 | 19 046 | 22 220 |
| Langsiktig gjeld | 32 871 | 27 660 | 22 461 | 17 254 | 12 306 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 211 487 | 170 921 | 167 948 |
| Driftsresultat | 21 189 | 4 418 | 8 654 |
| Årsresultat | 14 405 | 8 | 3 631 |
| Driftsmargin | 10 % | 2,6 % | 5,2 % |
| Sum gjeld | 96 999 | 110 387 | 87 840 |
| Sum driftskostnader | 190 298 | 166 503 | 159 294 |
| Finansresultat | −4 110 | −3 949 | −3 764 |
| Resultat før skatt | 17 079 | 469 | 4 890 |
| Anleggsmidler | 69 693 | 79 145 | 64 506 |
| Omløpsmidler | 85 292 | 88 362 | 82 434 |
| Sum eiendeler | 154 985 | 167 507 | 146 940 |
| Egenkapital | 57 986 | 57 120 | 59 100 |
| Kortsiktig gjeld | 46 745 | 68 839 | 55 074 |
| Langsiktig gjeld | 50 254 | 41 548 | 32 766 |

## Ledelse og styre

- Jan Erik Hadland: Daglig leder og styrets leder
- Espen Aubert: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Skeie, 4596 Eiken
- Postadresse: Industriveien 2, 4596 Eiken
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 13.01.2014
- Tidligere navn: E-R GROUP AS (2016 til 2018); EIKEN MEK. GRUPPEN AS (2014 til 2016); EIKEN INDUSTRIER AS (2014); STARTUP 632 14 AS (2014)
- Aksjekapital: 1 348 466 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2014
- Revisor: [REVISJONSFIRMA ELIASSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915380875-revisjonsfirma-eliassen-as)
- Størrelse: Nr. 158 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å eie og drive industri- og annen tilknyttet virksomhet, forvaltning av kapital, eiendomsinvesteringer, ivareta funksjoner for konsernet, samt delta i eller overta annen virksomhet. Selskapet kan ta på seg annet inntektsgivende arbeide.

## Kunngjøringer

- 18.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000699157&sokeverdi=913111966&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000687722&sokeverdi=913111966&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 16.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 20 mill. kr
- 14.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 20 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EIKEN MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/985661030-eiken-mekaniske-verksted-as) | Hægebostad | 47 | 74,2 mill. kr | +27,9 % |
| [HEØY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927540770-heoy-holding-as) | Hægebostad | - | 0 kr | - |
| [HEMNES MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/976550420-hemnes-mek-verksted-as) | Hemnes | - | 14,7 mill. kr | −55,1 % |
| [ALUMETALL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/914516234-alumetall-norge-as) | Sirdal | - | 13,3 mill. kr | +64 % |
| [ØGREID HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920438776-ogreid-holding-as) | Stavanger | - | 60 mill. kr | +17,6 % |
| [ROEL PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/915010776-roel-produkter-as) | Steinkjer | - | 12,2 mill. kr | −8,7 % |
| [VERKET INVESTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/978646581-verket-investering-as) | Stavanger | - | 116 mill. kr | +358,9 % |
| [FAGSTÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/994051741-fagstal-as) | Sandefjord | - | 9,22 mill. kr | +2,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
