---
title: "RILE INVEST AS (913224078): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RILE INVEST AS i Bærum hadde 83,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 57 ansatte. Daglig leder er Lene Victoria Holmen-Jensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913224078-rile-invest-as"
---

# RILE INVEST AS

Engroshandel med klær og skotøy · Bærum · Etablert 2014

- Org.nr: 913 224 078
- Telefon: 934 94 732
- E-post: lene@ellaandil.com
- Nettsted: [ellaandil.com](https://www.ellaandil.com)
- Daglig leder: Lene Victoria Holmen-Jensen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 83,9 mill. kr (+4,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 8,25 mill. kr (Margin 9,8 %)
- Ansatte: 57 (Opp fra 37 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 32
- oktober 2025: 36
- november 2025: 37
- desember 2025: 44
- januar 2026: 43
- april 2026: 45
- mai 2026: 46
- juni 2026: 48
- juli 2026: 56
- september 2026: 57

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,1 % (meget god). Opp fra 18,8 % i 2024
- Likviditet: 2,12 (meget god). Ned fra 2,18 i 2024
- Soliditet: 48,5 % (meget god). Opp fra 45,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,7 % | 12,9 % | 18,8 % | 26,1 % |
| Driftsmargin | 13,2 % | 6,7 % | 4,7 % | 6,6 % | 9,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 35,8 % | 15,6 % | 27,8 % | 47,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,68 | 2,42 | 2,73 | 2,18 | 2,12 |
| Soliditet | 40,1 % | 43,1 % | 49,2 % | 45,7 % | 48,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,3 | 1,0 | 1,2 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 70 063 | 84 068 | 73 506 | 80 034 | 83 894 |
| Driftsresultat | 9 221 | 5 639 | 3 453 | 5 245 | 8 248 |
| Årsresultat | 6 853 | 3 395 | 1 593 | 2 966 | 5 834 |
| Driftsmargin | 13,2 % | 6,7 % | 4,7 % | 6,6 % | 9,8 % |
| Sum gjeld | 16 440 | 17 667 | 13 408 | 17 148 | 18 331 |
| Sum driftskostnader | - | - | 70 053 | 74 789 | 75 646 |
| Finansresultat | - | - | −1 404 | −1 428 | −740 |
| Resultat før skatt | 8 790 | 4 365 | 2 049 | 3 817 | 7 508 |
| Anleggsmidler | 360 | 836 | 884 | 793 | 974 |
| Omløpsmidler | 27 065 | 30 210 | 25 496 | 30 793 | 34 629 |
| Sum eiendeler | 27 424 | 31 046 | 26 380 | 31 586 | 35 603 |
| Egenkapital | 10 984 | 13 379 | 12 972 | 14 438 | 17 272 |
| Kortsiktig gjeld | 16 074 | 12 500 | 9 351 | 14 148 | 16 331 |
| Langsiktig gjeld | 367 | 5 167 | 4 056 | 3 000 | 2 000 |

## Ledelse og styre

- Lene Victoria Holmen-Jensen: Daglig leder og styremedlem
- Tor Norbye: Styrets leder
- Rikke Holmen-Jensen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Lysaker brygge 41, 1366 Lysaker
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.420 Engroshandel med klær og skotøy
- Etablert: 06.02.2014
- Aksjekapital: 570 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2015
- Revisor: [CROWE PARTNER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922829845-crowe-partner-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 52 av 550 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel av klær. Fra produksjon av råvare (tekstil) til ferdige merkevarer.

## Siste endringer

- 12.10.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000592381&sokeverdi=913224078&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 03.03.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 70 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TUFTE WEAR AS](https://www.norscout.com/no/company/998190819-tufte-wear-as) | Bærum | 19 | 70 mill. kr | +3,6 % |
| [PUMA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/982719747-puma-norway-as) | Bærum | 10 | 181 mill. kr | +16,6 % |
| [PASCAL WEAR AS](https://www.norscout.com/no/company/917836108-pascal-wear-as) | Bærum | 10 | 17,4 mill. kr | +21,6 % |
| [HEAD NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/926294938-head-norway-as) | Bærum | 10 | 14,4 mill. kr | −6,6 % |
| [NORDISK HANDELSHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/965835423-nordisk-handelshus-as) | Bærum | 9 | 75,8 mill. kr | −1,2 % |
| [4KNITS AS](https://www.norscout.com/no/company/979584296-4knits-as) | Bærum | 6 | 20,6 mill. kr | +5,6 % |
| [KATRIN URI DESIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/935146569-katrin-uri-design-as) | Bærum | 6 | 18,6 mill. kr | - |
| [SELECTED BRANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/988159344-selected-brands-as) | Bærum | 5 | 3,74 mill. kr | +22,9 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
