---
title: "JONDAL PRECISION INDUSTRIES A.S (913228669): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JONDAL PRECISION INDUSTRIES A.S i Ullensvang hadde 32,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 27 ansatte. Daglig leder er Håkon David Sandven. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913228669-jondal-precision-industries-a-s"
---

# JONDAL PRECISION INDUSTRIES A.S

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Ullensvang · Etablert 1975

- Org.nr: 913 228 669
- Telefon: 53 67 50 50
- E-post: contact@jondalprecision.no
- Nettsted: [jondalprecision.no](https://www.jondalprecision.no)
- Daglig leder: Håkon David Sandven (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 32,4 mill. kr (−9,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −470 368 kr (Margin −1,5 %)
- Ansatte: 27 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 29
- november 2025: 27
- desember 2025: 26
- januar 2026: 28
- februar 2026: 27
- april 2026: 28
- juli 2026: 26
- september 2026: 27

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,3 % (svak). Ned fra 9,9 % i 2024
- Likviditet: 3,22 (meget god). Ned fra 3,60 i 2024
- Soliditet: 79,1 % (meget god). Opp fra 77,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,5 % | 23,6 % | 9,9 % | 4,3 % |
| Driftsmargin | 10,0 % | 11,5 % | 11,7 % | 4,7 % | −1,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 12,1 % | 1,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,02 | 1,86 | 2,61 | 3,60 | 3,22 |
| Soliditet | - | - | 70,2 % | 77,4 % | 79,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,4 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 26 930 | 34 581 | 37 960 | 35 936 | 32 438 |
| Driftsresultat | 2 704 | 3 960 | 4 458 | 1 693 | −470 |
| Årsresultat | 1 761 | 2 709 | 4 012 | 1 726 | 117 |
| Driftsmargin | 10 % | 11,5 % | 11,7 % | 4,7 % | −1,5 % |
| Sum gjeld | 5 402 | 8 656 | 7 634 | 5 628 | 4 971 |
| Sum driftskostnader | - | - | 33 501 | 34 243 | 32 908 |
| Finansresultat | - | - | 669 | 565 | 796 |
| Resultat før skatt | 2 713 | 3 685 | 5 128 | 2 258 | 326 |
| Anleggsmidler | 1 349 | 7 057 | 5 723 | 4 623 | 7 832 |
| Omløpsmidler | 16 294 | 16 078 | 19 930 | 20 251 | 16 001 |
| Sum eiendeler | 17 644 | 23 135 | 25 654 | 24 873 | 23 833 |
| Egenkapital | - | - | 18 020 | 19 245 | 18 862 |
| Kortsiktig gjeld | 5 402 | 8 656 | 7 634 | 5 628 | 4 971 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Håkon David Sandven: Daglig leder og styrets leder
- Geir Magne Knutsen: Styremedlem
- Anders Helland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Belsnesvegen 10, 5627 Jondal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 29.12.1975
- Tidligere navn: JONDAL STÅL AS (1995 til 2017)
- Aksjekapital: 2 772 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1976
- Revisor: [REVISOR MARITA ØSTREM AS](https://www.norscout.com/no/company/913751442-revisor-marita-ostrem-as)
- Regnskapsfører: [TRIPPEL REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/994457152-trippel-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 103 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og handel, samt eiga og forvalta fast eigedom. Selskapet kan også engasjera seg i andre verksemder med ulike føremål.

## Kunngjøringer

- 20.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000403779&sokeverdi=913228669&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ODDA MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/899543912-odda-mekaniske-verksted-as) | Ullensvang | 20 | 66,8 mill. kr | +72,6 % |
| [HSO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989106058-hso-invest-as) | Ullensvang | - | 0 kr | - |
| [ODDA MEK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914896096-odda-mek-holding-as) | Ullensvang | - | - | - |
| [ODDA TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/917788243-odda-technology-as) | Ullensvang | 67 | 145 mill. kr | +5,0 % |
| [MTK HARDANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/996495167-mtk-hardanger-as) | Ullensvang | 10 | 8,25 mill. kr | −3,6 % |
| [ODDA COATING AS](https://www.norscout.com/no/company/947285254-odda-coating-as) | Ullensvang | - | 1,68 mill. kr | +11,5 % |
| [STORVIK MOSJØEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928978559-storvik-mosjoen-as) | Vefsn | 27 | 64,9 mill. kr | +33,2 % |
| [STÅLTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/943828830-stalteknikk-as) | Klepp | 26 | 82,2 mill. kr | +1,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
