---
title: "STORAAS VVS AS (913257790): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STORAAS VVS AS i Bærum hadde 21,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913257790-storaas-vvs-as"
---

# STORAAS VVS AS

Rørleggerarbeid · Bærum · Etablert 2014

- Org.nr: 913 257 790
- Telefon: 907 73 108
- E-post: morten@hermansenstoraas.no
- Nettsted: [Storaasvvs.no](https://Storaasvvs.no)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,8 mill. kr (+5,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,47 mill. kr (Margin 15,9 %)
- Ansatte: 12

## Ansatte

- september 2025: 11
- januar 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 37,8 % (meget god). Ned fra 40,3 % i 2024
- Likviditet: 1,18 (tilfredsstillende). Ned fra 1,68 i 2024
- Soliditet: 19,1 % (god). Ned fra 42,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 31,1 % | 47,9 % | 40,3 % | 37,8 % |
| Driftsmargin | 12,1 % | 11,3 % | 18,1 % | 15,7 % | 15,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 111,6 % | 219,2 % | 146,9 % | 129,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,27 | 1,36 | 1,07 | 1,68 | 1,18 |
| Soliditet | 23,8 % | 31,8 % | 13,7 % | 42,5 % | 19,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,2 | 2,1 | 6,3 | 1,4 | 4,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 18 449 | 18 700 | 20 678 | 20 773 | 21 827 |
| Driftsresultat | 2 226 | 2 122 | 3 750 | 3 259 | 3 471 |
| Årsresultat | 1 742 | 1 668 | 2 937 | 2 711 | 2 703 |
| Driftsmargin | 12,1 % | 11,3 % | 18,1 % | 15,7 % | 15,9 % |
| Sum gjeld | 5 069 | 4 822 | 7 469 | 4 482 | 8 548 |
| Sum driftskostnader | - | - | 16 928 | 17 514 | 18 356 |
| Finansresultat | - | - | 14 | 46 | −6 |
| Resultat før skatt | 2 233 | 2 136 | 3 764 | 3 305 | 3 464 |
| Anleggsmidler | 332 | 491 | 692 | 266 | 487 |
| Omløpsmidler | 6 318 | 6 579 | 7 962 | 7 533 | 10 080 |
| Sum eiendeler | 6 650 | 7 070 | 8 655 | 7 799 | 10 567 |
| Egenkapital | 1 581 | 2 248 | 1 185 | 3 316 | 2 019 |
| Kortsiktig gjeld | 4 979 | 4 822 | 7 469 | 4 482 | 8 548 |
| Langsiktig gjeld | 90 | 0 | 0 | 0 | - |

## Fakta

- Adresse: Gamle Ringeriksvei 123, 1356 Bekkestua
- Postadresse: 1358 Jar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 05.02.2014
- Størrelse: Nr. 353 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter

## Siste endringer

- 13.06.2026: Regnskapsfører endret
- 13.06.2026: Styret endret
- 13.06.2026: Daglig leder endret
- 13.06.2026: Revisor endret
- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 13.06.2026: [Sletting etter fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000374628&sokeverdi=913257790&spraak=nb)
- 13.04.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000173076&sokeverdi=913257790&spraak=nb)
- 07.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000099794&sokeverdi=913257790&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LOMMEDALEN BYGG OG RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/988781908-lommedalen-bygg-og-rorleggerbedrift-as) | Bærum | 18 | 36,5 mill. kr | −7,0 % |
| [KJØLEASSISTANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/987280212-kjoleassistanse-as) | Bærum | 11 | 52,6 mill. kr | +9,7 % |
| [ENERGIMA PROSJEKT AS](https://www.norscout.com/no/company/995861186-energima-prosjekt-as) | Bærum | 21 | 164 mill. kr | +3,9 % |
| [KOLSÅS RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/895698032-kolsas-ror-as) | Bærum | 11 | 26,7 mill. kr | +0,5 % |
| [EOS RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/832918792-eos-ror-as) | Bærum | 25 | 83,6 mill. kr | +63,1 % |
| [MULTICON RØR SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/920618472-multicon-ror-service-as) | Bærum | 11 | 11,9 mill. kr | +0,5 % |
| [SOLUTEC VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/915010660-solutec-vvs-as) | Bærum | 30 | 38,1 mill. kr | −9,3 % |
| [STORAAS VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/937127944-storaas-vvs-as) | Bærum | 10 | - | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Rørleggerfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
