---
title: "ØYVIND STEINHAUG AS (913258614): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØYVIND STEINHAUG AS i Skien hadde 3,74 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Øyvind Steinhaug. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913258614-oyvind-steinhaug-as"
---

# ØYVIND STEINHAUG AS

Reparasjon og vedlikehold av maskiner · Skien

- Org.nr: 913 258 614
- Telefon: 90 21 28 00
- E-post: o@steinhaugs.no
- Daglig leder: Øyvind Steinhaug (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,74 mill. kr (+16,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 292 252 kr (Margin 7,8 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,0 % (god). Ned fra 11,0 % i 2024
- Likviditet: 0,63 (svak). Ned fra 1,48 i 2024
- Soliditet: 39,5 % (god). Ned fra 44,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,2 % | 16,1 % | 11,0 % | 10,0 % |
| Driftsmargin | 11,4 % | 11,9 % | 20,5 % | 11,5 % | 7,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 34,2 % | 21,2 % | 20,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,41 | 1,48 | 0,63 |
| Soliditet | 43,9 % | 48,2 % | 44,1 % | 44,8 % | 39,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,1 | 1,3 | 1,2 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 897 | 3 088 | 2 847 | 3 205 | 3 745 |
| Driftsresultat | 330 | 367 | 585 | 368 | 292 |
| Årsresultat | 271 | 298 | 479 | 330 | 327 |
| Driftsmargin | 11,4 % | 11,9 % | 20,5 % | 11,5 % | 7,8 % |
| Sum gjeld | 1 791 | 1 786 | 2 435 | 2 562 | 3 213 |
| Sum driftskostnader | 2 568 | 2 721 | - | 2 837 | 3 453 |
| Finansresultat | 20 | 15 | - | 55 | 127 |
| Resultat før skatt | - | - | 614 | 424 | 419 |
| Anleggsmidler | 2 234 | 2 532 | 2 652 | 2 893 | 4 341 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 705 | 1 749 | 968 |
| Sum eiendeler | 3 194 | 3 450 | 4 357 | 4 643 | 5 309 |
| Egenkapital | 1 403 | 1 665 | 1 922 | 2 081 | 2 095 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 206 | 1 180 | 1 539 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 229 | 1 382 | 1 674 |

## Ledelse og styre

- Øyvind Steinhaug: Daglig leder og styrets leder
- Jane Tove Gravklev: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Elsetvegen 299, 3731 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.120 Reparasjon og vedlikehold av maskiner
- Etablert: 31.01.2014
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2014
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 364 av 1 023 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Service på anleggsmaskiner, mobilkraner og produksjon av jordbruksmaskiner, samt service på disse og hva som naturlig ligger til bransjen. Selskapet kan gjøre investeringer i verdipapirer, samt eie i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000545620&sokeverdi=913258614&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000621257&sokeverdi=913258614&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VIMAB AS](https://www.norscout.com/no/company/983109667-vimab-as) | Skien | - | 5,23 mill. kr | −13,6 % |
| [M-SOLUTION AS](https://www.norscout.com/no/company/825395172-m-solution-as) | Skien | - | 3,14 mill. kr | +1,7 % |
| [DRIVSTOFFTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/813246252-drivstoffteknikk-as) | Skien | - | 11,5 mill. kr | −28,7 % |
| [PLESS INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/926590502-pless-industri-as) | Skien | - | 2,55 mill. kr | +60,6 % |
| [MOFLATEN SMIE OG VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/914365074-moflaten-smie-og-verksted-as) | Skien | 9 | 43,2 mill. kr | +35 % |
| [EM SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/934174127-em-service-as) | Skien | - | 2,11 mill. kr | - |
| [AS DAMECO](https://www.norscout.com/no/company/936209017-as-dameco) | Skien | 10 | 10,4 mill. kr | −1,0 % |
| [MARUMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917620202-marumen-as) | Skien | - | 1,42 mill. kr | +4,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
