---
title: "WANG HAMAR AS (913308263): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WANG HAMAR AS i Hamar hadde 62,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 60 ansatte. Daglig leder er Eirik Haugdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913308263-wang-hamar-as"
---

# WANG HAMAR AS

Videregående opplæring innenfor studieforberedende utdanningsprogram · Hamar · Etablert 2014

- Org.nr: 913 308 263
- Telefon: 94840009
- E-post: eirik.haugdal@wang.no
- Nettsted: [wang.no](https://www.wang.no)
- Daglig leder: Eirik Haugdal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 62,5 mill. kr (+10,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,31 mill. kr (Margin 5,3 %)
- Ansatte: 60 (Ned fra 67 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 61
- november 2025: 64
- desember 2025: 67
- januar 2026: 68
- februar 2026: 72
- mars 2026: 70
- april 2026: 58
- mai 2026: 63
- juni 2026: 66
- juli 2026: 68
- august 2026: 59
- september 2026: 58
- oktober 2026: 60

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,8 % (god). Opp fra 5,6 % i 2024
- Likviditet: 3,40 (meget god). Opp fra 2,88 i 2024
- Soliditet: 73,5 % (meget god). Opp fra 70,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 8,8 % | 5,6 % | 13,8 % |
| Driftsmargin | 7,4 % | 6,8 % | 3,8 % | 1,3 % | 5,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 12,7 % | 8,0 % | 19,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,90 | 2,88 | 3,40 |
| Soliditet | 54,5 % | 69,1 % | 69,7 % | 70,5 % | 73,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 50 788 | 48 417 | 51 575 | 56 507 | 62 476 |
| Driftsresultat | 3 743 | 3 285 | 1 973 | 749 | 3 314 |
| Årsresultat | 3 743 | 3 279 | 2 007 | 1 402 | 3 840 |
| Driftsmargin | 7,4 % | 6,8 % | 3,8 % | 1,3 % | 5,3 % |
| Sum gjeld | 9 571 | 6 601 | 7 278 | 7 599 | 7 950 |
| Sum driftskostnader | 47 045 | 45 132 | 49 602 | 55 758 | 59 162 |
| Finansresultat | 0 | −6 | 34 | 653 | 525 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 007 | 1 402 | 3 840 |
| Anleggsmidler | 2 132 | 1 658 | 2 900 | 3 838 | 2 950 |
| Omløpsmidler | - | - | 21 132 | 21 916 | 26 996 |
| Sum eiendeler | 21 039 | 21 348 | 24 032 | 25 755 | 29 945 |
| Egenkapital | 11 468 | 14 747 | 16 754 | 18 156 | 21 996 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 7 278 | 7 599 | 7 950 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Eirik Haugdal: Daglig leder
- Vilhelm Christian Lae: Styrets leder
- Ingar Fridthjof Lae: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kornsilovegen 54, 2316 Hamar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.310 Videregående opplæring innenfor studieforberedende utdanningsprogram
- Etablert: 25.02.2014
- Tidligere navn: WANG TOPPIDRETT HAMAR AS (2014 til 2019)
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: LEO REVISJON DA
- Regnskapsfører: [KILDAHL AS](https://www.norscout.com/no/company/894854782-kildahl-as)
- Størrelse: Nr. 11 av 54 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive undervisningsvirksomhet.

## Siste endringer

- 03.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 03.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000492055&sokeverdi=913308263&spraak=nb)
- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000445788&sokeverdi=913308263&spraak=nb)
- 18.12.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000888631&sokeverdi=913308263&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FLEKKENGA NATUR- OG GÅRDSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/995726319-flekkenga-natur-og-gardsbarnehage-as) | Hamar | 51 | 26,2 mill. kr | +1,8 % |
| [BAMBINI MONTESSORIBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/984867379-bambini-montessoribarnehage-as) | Hamar | 37 | 21,1 mill. kr | +4,9 % |
| [HAMARBARNEHAGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/994451057-hamarbarnehagen-as) | Hamar | 33 | 18,6 mill. kr | +0,1 % |
| [PS:DANS AS](https://www.norscout.com/no/company/912174441-ps-dans-as) | Hamar | 32 | 6,37 mill. kr | +8,7 % |
| [NERBY AS](https://www.norscout.com/no/company/993855669-nerby-as) | Hamar | 28 | 14,2 mill. kr | +7,1 % |
| [KOM OG DANS AS](https://www.norscout.com/no/company/853267112-kom-og-dans-as) | Hamar | 21 | 4,56 mill. kr | +20,3 % |
| [NORSVIN BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/913048032-norsvin-barnehage-as) | Hamar | 17 | 7,4 mill. kr | +2,9 % |
| [HAMAR GÅRDSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/831519142-hamar-gardsbarnehage-as) | Hamar | 16 | 10,4 mill. kr | +4,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
