---
title: "SG REKETRÅL AS (913364988): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SG REKETRÅL AS i Hvaler hadde 9,86 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Arvid Christoffer Svennes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913364988-sg-reketral-as"
---

# SG REKETRÅL AS

Fiske og fangst i sjø · Hvaler

- Org.nr: 913 364 988
- Daglig leder: Arvid Christoffer Svennes (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,86 mill. kr (+28,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,1 mill. kr (Margin 11,2 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,2 % (tilfredsstillende). Opp fra 5,2 % i 2024
- Likviditet: 1,14 (tilfredsstillende). Opp fra 1,00 i 2024
- Soliditet: 10,0 % (tilfredsstillende). Opp fra 9,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 4,1 % | 5,2 % | 9,2 % |
| Driftsmargin | 34,0 % | 31,7 % | 6,6 % | 8,0 % | 11,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 1,3 % | −2,9 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,74 | 1,00 | 1,14 |
| Soliditet | 6,9 % | 7,9 % | 8,3 % | 9,1 % | 10,0 % |
| Gjeldsgrad | 13,5 | 11,7 | 11,1 | 10,0 | 9,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 882 | 6 696 | 7 732 | 7 652 | 9 858 |
| Driftsresultat | 1 998 | 2 123 | 510 | 611 | 1 101 |
| Årsresultat | −152 | 190 | 10 | −23 | 305 |
| Driftsmargin | 34 % | 31,7 % | 6,6 % | 8,0 % | 11,2 % |
| Sum gjeld | 11 039 | 11 791 | 11 272 | 10 005 | 11 664 |
| Sum driftskostnader | 1 165 | 1 179 | - | 7 042 | 8 757 |
| Finansresultat | −255 | −284 | - | −640 | −710 |
| Resultat før skatt | - | - | 13 | −29 | 391 |
| Anleggsmidler | 10 507 | 12 139 | 11 105 | 9 813 | 11 069 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 187 | 1 189 | 1 897 |
| Sum eiendeler | 11 858 | 12 800 | 12 292 | 11 002 | 12 966 |
| Egenkapital | 820 | 1 009 | 1 020 | 997 | 1 302 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 683 | 1 186 | 1 661 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 10 590 | 8 819 | - |

## Ledelse og styre

- Arvid Christoffer Svennes: Daglig leder og styrets leder
- Geir Magne Skjelbred: Styremedlem
- Morten Andreas Svennes: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Øvre Skjelsbu 15, 1684 Vesterøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 03.03.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2014
- Revisor: [PLUSS & MINUS AS](https://www.norscout.com/no/company/976576845-pluss-minus-as)
- Regnskapsfører: [ONSØY REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/913156323-onsoy-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 413 av 2 105 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive fiske, foredling av fiskeprodukter og hva dermed er forbundet. Videre ved aksjetegning eller på annen måte å gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000538282&sokeverdi=913364988&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000621270&sokeverdi=913364988&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VIGS LINEFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/914053013-vigs-linefisk-as) | Hvaler | - | 16,8 mill. kr | −1,7 % |
| [MS SAGA AS](https://www.norscout.com/no/company/831200952-ms-saga-as) | Hvaler | - | 3,52 mill. kr | −2,8 % |
| [SPJÆRINGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/991014896-spjaeringen-as) | Hvaler | - | 44,9 mill. kr | +6,1 % |
| [KARELLA AS](https://www.norscout.com/no/company/997191595-karella-as) | Hvaler | - | 1,47 mill. kr | - |
| [M/S MAJA AS](https://www.norscout.com/no/company/876966832-m-s-maja-as) | Hvaler | - | 266 938 kr | - |
| [SPJÆRINGEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/990916624-spjaeringen-holding-as) | Hvaler | - | 0 kr | - |
| [SPJÆRINGEN II AS](https://www.norscout.com/no/company/991014977-spjaeringen-ii-as) | Hvaler | - | - | - |
| [STORM ØSTERS AS](https://www.norscout.com/no/company/921039522-storm-osters-as) | Hvaler | - | 680 155 kr | −44,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.07.2026.
