---
title: "AUSTEVOLL BÅTSERVICE AS (913401697): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AUSTEVOLL BÅTSERVICE AS i Austevoll hadde 13,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Christian Haveland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913401697-austevoll-batservice-as"
---

# AUSTEVOLL BÅTSERVICE AS

Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter · Austevoll · Etablert 2014

- Org.nr: 913 401 697
- Telefon: 56 18 51 50
- Nettsted: [austevollbs.no](https://www.austevollbs.no)
- Daglig leder: Christian Haveland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 13,8 mill. kr (+2,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 948 583 kr (Margin 6,9 %)
- Ansatte: 10

## Ansatte

- oktober 2025: 9
- november 2025: 7
- desember 2025: 8
- april 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,0 % (meget god). Ned fra 46,6 % i 2024
- Likviditet: 1,79 (god). Opp fra 1,54 i 2024
- Soliditet: 34,8 % (god). Ned fra 36,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,4 % | 2,9 % | 46,6 % | 21,0 % |
| Driftsmargin | 3,4 % | −0,5 % | 0,7 % | 10,0 % | 6,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −7,4 % | 170,3 % | 53,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,12 | 1,54 | 1,79 |
| Soliditet | 15,8 % | 10,8 % | 8,4 % | 36,4 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 5,3 | 8,2 | 10,9 | 1,7 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 087 | 7 897 | 9 379 | 13 474 | 13 765 |
| Driftsresultat | 312 | −43 | 67 | 1 349 | 949 |
| Årsresultat | 228 | −123 | −100 | 1 081 | 741 |
| Driftsmargin | 3,4 % | −0,5 % | 0,7 % | 10 % | 6,9 % |
| Sum gjeld | 2 223 | 2 423 | 2 123 | 2 223 | 3 775 |
| Sum driftskostnader | 8 775 | 7 939 | - | 12 125 | 12 816 |
| Finansresultat | −78 | −76 | - | −98 | −75 |
| Resultat før skatt | - | - | −18 | 1 251 | 874 |
| Anleggsmidler | 669 | 577 | 348 | 869 | 1 859 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 970 | 2 629 | 3 932 |
| Sum eiendeler | 2 641 | 2 718 | 2 318 | 3 498 | 5 791 |
| Egenkapital | 418 | 294 | 194 | 1 275 | 2 017 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 765 | 1 702 | 2 192 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 358 | 521 | 1 583 |

## Ledelse og styre

- Christian Haveland: Daglig leder og styrets leder
- Kai Eliassen: Styremedlem
- Lars Ove Stenevik: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Rabbholmen 1, 5397 Bekkjarvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.150 Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter
- Etablert: 25.02.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2014
- Revisor: [FORVIS MAZARS AS](https://www.norscout.com/no/company/979605994-forvis-mazars-as)
- Regnskapsfører: [SICO AS](https://www.norscout.com/no/company/937639139-sico-as)
- Størrelse: Nr. 140 av 527 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Reparasjoner og vedlikehold av båter og motorer, samt formidlingssalg av båter og motorer.

## Kunngjøringer

- 13.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000797546&sokeverdi=913401697&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000554505&sokeverdi=913401697&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PINOVO AS](https://www.norscout.com/no/company/892248362-pinovo-as) | Austevoll | 6 | 15,8 mill. kr | +51,1 % |
| [MYLNA AS](https://www.norscout.com/no/company/825846182-mylna-as) | Austevoll | - | 975 723 kr | - |
| [ATLE VIK AS](https://www.norscout.com/no/company/919998288-atle-vik-as) | Austevoll | - | 3,41 mill. kr | −22,3 % |
| [AKVA MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/920338313-akva-mekaniske-as) | Austevoll | - | 0 kr | - |
| [MOEN STEIGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/996413756-moen-steigen-as) | Steigen | 10 | 14,8 mill. kr | −17,1 % |
| [PRO DETAILING AS](https://www.norscout.com/no/company/920171842-pro-detailing-as) | Bergen | 10 | 8,26 mill. kr | −16,7 % |
| [VOLLEN BÅTSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/914874319-vollen-batservice-as) | Asker | 10 | 18,7 mill. kr | −4,1 % |
| [WORKHORSE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/998686520-workhorse-norway-as) | Farsund | 10 | 5,03 mill. kr | +32,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
