---
title: "RODCO AS (913407032): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RODCO AS i Nes hadde 4,15 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Cato Opsetmyren. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913407032-rodco-as"
---

# RODCO AS

Bearbeiding av metaller · Nes

- Org.nr: 913 407 032
- Daglig leder: Cato Opsetmyren (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,15 mill. kr (+106 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 127 386 kr (Margin 3,1 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,7 % (meget god). Opp fra −64,8 % i 2024
- Likviditet: 0,89 (svak). Opp fra 0,52 i 2024
- Soliditet: −5,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −57,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −22,3 % | −64,8 % | 26,7 % |
| Driftsmargin | 8,4 % | −0,4 % | −6,7 % | −16,2 % | 3,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −57,6 % | −151 217,1 % | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,70 | 0,52 | 0,89 |
| Soliditet | 75,8 % | 64,7 % | 22,6 % | −57,6 % | −5,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,5 | 3,4 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 498 | 2 308 | 1 964 | 2 015 | 4 152 |
| Driftsresultat | 126 | −8 | −132 | −327 | 127 |
| Årsresultat | 91 | −81 | −134 | −327 | 127 |
| Driftsmargin | 8,4 % | −0,4 % | −6,7 % | −16,2 % | 3,1 % |
| Sum gjeld | 121 | 163 | 561 | 448 | 706 |
| Sum driftskostnader | 1 372 | 2 316 | - | 2 342 | 4 024 |
| Finansresultat | −1 | −1 | - | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | −133 | −327 | 127 |
| Anleggsmidler | 301 | 295 | 330 | 53 | 42 |
| Omløpsmidler | - | - | 395 | 231 | 627 |
| Sum eiendeler | 500 | 461 | 725 | 284 | 669 |
| Egenkapital | 379 | 298 | 164 | −164 | −36 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 561 | 448 | 706 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Cato Opsetmyren: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vestsidavegen 1148, 2162 Brårud
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 17.03.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2014
- Regnskapsfører: [A TIL Å REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/887726612-a-til-a-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 340 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Sveise- og konstruksjonsverksted, og import/eksport av deler og andre produkter som hører natulig inn under dette.

## Kunngjøringer

- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000260615&sokeverdi=913407032&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EWJO AS](https://www.norscout.com/no/company/914253403-ewjo-as) | Nes | - | 482 741 kr | - |
| [ROMERIKE SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/836978102-romerike-sveis-as) | Nes | - | - | - |
| [POWERPUNCH AS](https://www.norscout.com/no/company/989837257-powerpunch-as) | Nes | - | 3,26 mill. kr | −19,4 % |
| [KANTHAL NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/927733161-kanthal-norway-as) | Skien | - | 4,29 mill. kr | +8,7 % |
| [BESLAGFABRIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/996652742-beslagfabrikken-as) | Arendal | - | 4,11 mill. kr | −13,7 % |
| [VENOR AS](https://www.norscout.com/no/company/971648449-venor-as) | Kristiansand | - | 4,32 mill. kr | +58,5 % |
| [INDUSTRIMONTAGE ØLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/927589796-industrimontage-oland-as) | Kongsberg | - | 3,86 mill. kr | −53,4 % |
| [QUALITY HEAT TREATMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/929537327-quality-heat-treatment-as) | Klepp | - | 4,46 mill. kr | +213,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.05.2026.
