---
title: "NORLIGHTS MONTESSORISKOLE STAVANGER AS (913416333): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORLIGHTS MONTESSORISKOLE STAVANGER AS i Stavanger hadde 18,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Josef Berg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913416333-norlights-montessoriskole-stavanger-as"
---

# NORLIGHTS MONTESSORISKOLE STAVANGER AS

Ordinær grunnskoleundervisning · Stavanger · Etablert 2014

- Org.nr: 913 416 333
- Telefon: 940 82 052
- E-post: info@stams.no
- Daglig leder: Josef Berg

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 18,1 mill. kr (+4,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,88 mill. kr (Margin 10,4 %)
- Ansatte: 16 (Ned fra 20 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 20
- februar 2026: 19
- mars 2026: 21
- juli 2026: 20
- august 2026: 16
- september 2026: 17
- oktober 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,3 % (meget god). Ned fra 26,4 % i 2024
- Likviditet: 6,19 (meget god). Opp fra 5,10 i 2024
- Soliditet: 85,2 % (meget god). Opp fra 82,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 21,1 % | 26,4 % | 16,3 % |
| Driftsmargin | −0,3 % | 6,6 % | 10,6 % | 15,3 % | 10,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 32,7 % | 19,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 4,12 | 3,70 | 5,10 | 6,19 |
| Soliditet | - | - | 77,9 % | 82,7 % | 85,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,3 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 553 | 12 258 | 15 697 | 17 253 | 18 057 |
| Driftsresultat | −37 | 811 | 1 656 | 2 648 | 1 880 |
| Årsresultat | −34 | 836 | 1 754 | 2 843 | 2 167 |
| Driftsmargin | −0,3 % | 6,6 % | 10,6 % | 15,3 % | 10,4 % |
| Sum gjeld | - | 1 748 | 2 065 | 2 116 | 2 126 |
| Sum driftskostnader | 11 590 | - | 14 041 | 14 605 | 16 177 |
| Finansresultat | 3 | - | 98 | 195 | 287 |
| Resultat før skatt | - | 836 | 1 754 | 2 843 | 2 167 |
| Anleggsmidler | - | 60 | 1 699 | 1 451 | 1 256 |
| Omløpsmidler | - | 7 209 | 7 642 | 10 784 | 13 157 |
| Sum eiendeler | - | 7 269 | 9 341 | 12 235 | 14 413 |
| Egenkapital | - | - | 7 276 | 10 119 | 12 287 |
| Kortsiktig gjeld | - | 1 748 | 2 065 | 2 116 | 2 126 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Josef Berg: Daglig leder
- Ingunn Kacar: Styrets leder
- Leif Inge Skimmeland: Styremedlem
- Kamil Koc: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Forusbeen 35, 4034 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.201 Ordinær grunnskoleundervisning
- Etablert: 20.03.2014
- Tidligere navn: MONTESSORISKOLEN I STAVANGER AS (2016 til 2018); STAVANGER MONTESSORI SKOLE AS (2014 til 2016)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [REVISORKOLLEGIET AS](https://www.norscout.com/no/company/987593636-revisorkollegiet-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 50 av 89 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Virksomheten har et ideelt (ikke-økonomisk) formål. Alle offentlige tilskudd og skolepenger skal komme elevene til gode, jf. friskoleloven § 6-3. Skolen skal drives i samsvar med opplæringsloven og friskoleloven. Skolen drives etter montessoripedagogiske prinsipper og skal være en grunnskole fra 1. til 10. trinn. Skolen er livssynsnøytral. Skolen plikter å utføre internkontroll i samsvar med gjeldende lover og forskrifter.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000445802&sokeverdi=913416333&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WANG UNG STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/916551215-wang-ung-stavanger-as) | Stavanger | 38 | 26,1 mill. kr | +8,9 % |
| [BISS SENTRUM AS](https://www.norscout.com/no/company/818476272-biss-sentrum-as) | Stavanger | 47 | 54,1 mill. kr | +31,2 % |
| [KRISTEN FRISKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/998182670-kristen-friskole-as) | Stavanger | 111 | 59,4 mill. kr | +17,8 % |
| [HAKKEBAKKESKOGEN PRIVATE BARNEHAGE TJENSVOLL AS](https://www.norscout.com/no/company/931961918-hakkebakkeskogen-private-barnehage-tjensvoll-as) | Stavanger | 17 | 4,78 mill. kr | +7,3 % |
| [G HAUGSGJERD TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/934887093-g-haugsgjerd-trafikkskole-as) | Stavanger | 15 | 22,9 mill. kr | +7,9 % |
| [PREG BARNEHAGER FINNØY AS](https://www.norscout.com/no/company/930391107-preg-barnehager-finnoy-as) | Stavanger | 18 | 9 mill. kr | +11,3 % |
| [BYGGOPP, OPPLÆRINGSKONTOR FOR BYGG- OG ANLEGGSTEKNIKK ROGALAND AS](https://www.norscout.com/no/company/976041720-byggopp-opplaeringskontor-for-bygg-og-anleggsteknikk-rogaland-as) | Stavanger | 11 | 25,1 mill. kr | +38,2 % |
| [CALIAN EUROPE AS](https://www.norscout.com/no/company/916598335-calian-europe-as) | Stavanger | 18 | 196 mill. kr | +88,6 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
