---
title: "YAMAHA HARDANGER AS (913433378): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "YAMAHA HARDANGER AS i Kvam hadde 12,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Bjørnar Vangen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913433378-yamaha-hardanger-as"
---

# YAMAHA HARDANGER AS

Detaljhandel med motorsykler og tilhørende deler og utstyr · Kvam · Etablert 2014

- Org.nr: 913 433 378
- Telefon: 918 17 445
- Nettsted: [yamahahardanger.no](https://yamahahardanger.no)
- Daglig leder: Bjørnar Vangen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,8 mill. kr (+6,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −64 191 kr (Margin −0,5 %)
- Ansatte: 11

## Ansatte

- november 2025: 8
- mai 2026: 10
- august 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −1,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 3,5 % i 2024
- Likviditet: 2,23 (meget god). Ned fra 2,29 i 2024
- Soliditet: 58,6 % (meget god). Ned fra 59,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,7 % | 26,6 % | 3,5 % | −1,2 % |
| Driftsmargin | 4,2 % | 2,9 % | 7,3 % | 1,1 % | −0,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 45,2 % | 5,3 % | −2,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,80 | 2,29 | 2,23 |
| Soliditet | 48,4 % | 50,8 % | 63,0 % | 59,6 % | 58,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,0 | 0,6 | 0,7 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 866 | 10 491 | 13 307 | 12 047 | 12 847 |
| Driftsresultat | 458 | 308 | 973 | 134 | −64 |
| Årsresultat | 338 | 221 | 750 | 97 | −59 |
| Driftsmargin | 4,2 % | 2,9 % | 7,3 % | 1,1 % | −0,5 % |
| Sum gjeld | 1 627 | 1 690 | 1 465 | 1 762 | 1 795 |
| Sum driftskostnader | 10 408 | 10 183 | 12 335 | 11 912 | 12 911 |
| Finansresultat | −21 | −22 | −13 | 1 | 5 |
| Resultat før skatt | - | - | 960 | 135 | −59 |
| Anleggsmidler | 80 | 152 | 362 | 318 | 320 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 601 | 4 039 | 4 010 |
| Sum eiendeler | 3 155 | 3 439 | 3 963 | 4 357 | 4 331 |
| Egenkapital | 1 528 | 1 748 | 2 498 | 2 595 | 2 536 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 285 | 1 762 | 1 795 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 179 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørnar Vangen: Daglig leder og styremedlem
- Per Inge Garen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hardangerfjordvegen 63, 5600 Norheimsund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.830 Detaljhandel med motorsykler og tilhørende deler og utstyr
- Etablert: 01.03.2014
- Aksjekapital: 1 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2014
- Revisor: [REVISOR MARITA ØSTREM AS](https://www.norscout.com/no/company/913751442-revisor-marita-ostrem-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 60 av 141 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg, utleie og reparasjon av motorsykler, båter og hagebruksutstyr, samt opplag av båter, og alt annet som har naturlig sammenheng med slik virksomhet, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 13.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000265535&sokeverdi=913433378&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KIK DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/923258892-kik-drift-as) | Kvam | 12 | 6,23 mill. kr | +2,2 % |
| [AKSAS AS](https://www.norscout.com/no/company/995566850-aksas-as) | Kvam | 11 | 7,49 mill. kr | +8,7 % |
| [MO SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/985785236-mo-sport-as) | Kvam | 13 | 23,1 mill. kr | −0,9 % |
| [C-KLE AS](https://www.norscout.com/no/company/999243142-c-kle-as) | Kvam | 10 | 5,86 mill. kr | +8,3 % |
| [KVAM BYGGEVARER AS](https://www.norscout.com/no/company/995485621-kvam-byggevarer-as) | Kvam | 13 | 35,7 mill. kr | +17,7 % |
| [GALLERI IVERSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/989191012-galleri-iversen-as) | Kvam | 10 | 4,91 mill. kr | +107,3 % |
| [XL-BYGG KVAM AS](https://www.norscout.com/no/company/932254735-xl-bygg-kvam-as) | Kvam | 14 | 34,9 mill. kr | +13,6 % |
| [EVIG VINTAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/936870104-evig-vintage-as) | Kvam | 10 | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
