---
title: "SALVESEN & THAMS INVEST AS (913434056): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SALVESEN & THAMS INVEST AS i Orkland hadde 58 000 kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Per Olav Monseth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913434056-salvesen-thams-invest-as"
---

# SALVESEN & THAMS INVEST AS

Produksjon av meierivarer · Orkland · Etablert 2014

- Org.nr: 913 434 056
- Daglig leder: Per Olav Monseth

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 58 000 kr (+145,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −29 mill. kr (Margin −49 959,5 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- mars 2026: 7
- april 2026: 6
- juli 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,1 % (tilfredsstillende). Opp fra 0,8 % i 2024
- Likviditet: 0,79 (svak). Ned fra 0,85 i 2024
- Soliditet: 0,1 % (ikke tilfredsstillende). Samme som i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,2 % | 32,0 % | 0,8 % | 9,1 % |
| Driftsmargin | −1 991,6 % | −729,9 % | −2 497,4 % | −134 570,0 % | −49 959,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 28,3 % | 271,9 % | 13,7 % | 12 339,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,10 | 1,00 | 0,95 | 0,85 | 0,79 |
| Soliditet | 56,3 % | 12,3 % | 6,8 % | 0,1 % | 0,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 7,2 | 13,8 | 1 302,1 | 1 508,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0,7 | 2,4 | 1,5 | 0,0 | 0,1 |
| Driftsresultat | −13,0 | −17,4 | −37,6 | −31,8 | −29,0 |
| Årsresultat | 428,5 | 107,2 | 342,9 | 9,4 | 142,2 |
| Driftsmargin | −1 991,6 % | −729,9 % | −2 497,4 % | −134 570 % | −49 959,5 % |
| Sum gjeld | 495,4 | 1 092,2 | 1 377,9 | 1 473,0 | 1 706,5 |
| Sum driftskostnader | - | - | 39,1 | 31,8 | 29,0 |
| Finansresultat | - | - | 381,1 | 38,7 | 168,6 |
| Resultat før skatt | 428,5 | 112,0 | 343,6 | 6,9 | 139,6 |
| Anleggsmidler | 95,7 | 156,9 | 168,0 | 227,9 | 351,9 |
| Omløpsmidler | 1 038,7 | 1 088,0 | 1 309,9 | 1 246,3 | 1 355,8 |
| Sum eiendeler | 1 134,4 | 1 244,9 | 1 477,9 | 1 474,2 | 1 707,7 |
| Egenkapital | 639,0 | 152,7 | 100,0 | 1,1 | 1,1 |
| Kortsiktig gjeld | 495,4 | 1 092,2 | 1 377,9 | 1 473,0 | 1 706,5 |
| Langsiktig gjeld | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | - |

## Ledelse og styre

- Per Olav Monseth: Daglig leder
- Bjørn Margido Wiggen: Styrets leder
- Sidsel Rian: Styremedlem
- Svein Sivertsen: Styremedlem
- Børge Klungerbo: Styremedlem
- Hege Brekke: Styremedlem
- Dina Aune: Varamedlem
- Erlend Olsø: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Thamshavnveien 22, 7300 Orkanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.510 Produksjon av meierivarer
- Etablert: 20.01.2014
- Tidligere navn: SALVESEN & THAMS LØKKEN AS (2014)
- Aksjekapital: 1 131 271,45 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2015
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 52 av 57 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål er å skaffe til veie kapital for investeringer i aksjer og andeler i andre selskaper innenfor en hver bransje selskapet måtte finne det hensiktsmessig å investere i.

## Siste endringer

- 14.10.2026: Styret endret
- 15.09.2026: Næringskode endret
- 04.02.2026: Styret endret
- 15.09.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 14.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000798429&sokeverdi=913434056&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000599665&sokeverdi=913434056&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000568683&sokeverdi=913434056&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ORKLADAL YSTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/930835293-orkladal-ysteri-as) | Orkland | - | 3,72 mill. kr | +37,5 % |
| [R-M HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925066761-r-m-holding-as) | Orkland | - | 0 kr | - |
| [SALVESEN & THAMS AS](https://www.norscout.com/no/company/999104428-salvesen-thams-as) | Orkland | - | 0 kr | - |
| [KVARDAG SURDEIGSBAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/837159962-kvardag-surdeigsbakeri-as) | Orkland | 9 | - | - |
| [ISFJORD NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/981647459-isfjord-norway-as) | Orkland | 247 | 1,1 mrd. kr | −5,4 % |
| [LENSVIK FRYSELAGER AS](https://www.norscout.com/no/company/931440462-lensvik-fryselager-as) | Orkland | - | 1,77 mill. kr | −74,2 % |
| [NORSK KYLLING AS](https://www.norscout.com/no/company/980411133-norsk-kylling-as) | Orkland | 507 | 2,31 mrd. kr | +9,2 % |
| [ROMSTAD DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/926310488-romstad-drift-as) | Orkland | - | 371 683 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
