---
title: "JOHANSEN & CO. PRODUKSJON AS (913461894): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JOHANSEN & CO. PRODUKSJON AS i Nordre Follo hadde 36,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Carina Bolle. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913461894-johansen-co-produksjon-as"
---

# JOHANSEN & CO. PRODUKSJON AS

Bearbeiding av metaller · Nordre Follo · Etablert 2014

- Org.nr: 913 461 894
- Nettsted: [joco.no](https://joco.no)
- Daglig leder: Carina Bolle

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 36,7 mill. kr (+4,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,76 mill. kr (Margin 4,8 %)
- Ansatte: 26

## Ansatte

- mars 2026: 31
- august 2026: 26

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 12,9 % i 2024
- Likviditet: 1,83 (god). Opp fra 1,56 i 2024
- Soliditet: 51,1 % (meget god). Opp fra 44,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,4 % | 15,6 % | 12,9 % | 9,1 % |
| Driftsmargin | 0,3 % | 3,3 % | 5,4 % | 5,9 % | 4,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 44,3 % | 52,9 % | 29,7 % | 17,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,09 | 1,21 | 1,41 | 1,56 | 1,83 |
| Soliditet | 10,7 % | 19,1 % | 29,8 % | 44,0 % | 51,1 % |
| Gjeldsgrad | 8,4 | 4,2 | 2,4 | 1,3 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 33 111 | 34 400 | 33 187 | 35 107 | 36 728 |
| Driftsresultat | 108 | 1 139 | 1 795 | 2 072 | 1 764 |
| Årsresultat | −152 | 816 | 1 619 | 4 283 | 1 288 |
| Driftsmargin | 0,3 % | 3,3 % | 5,4 % | 5,9 % | 4,8 % |
| Sum gjeld | 12 007 | 9 545 | 9 137 | 10 826 | 9 929 |
| Sum driftskostnader | - | - | 31 392 | 33 035 | 34 963 |
| Finansresultat | - | - | −176 | −233 | −113 |
| Resultat før skatt | −152 | 816 | 1 619 | 1 839 | 1 652 |
| Anleggsmidler | 342 | 206 | 99 | 2 439 | 2 159 |
| Omløpsmidler | 13 101 | 11 590 | 12 908 | 16 882 | 18 161 |
| Sum eiendeler | 13 442 | 11 796 | 13 007 | 19 321 | 20 320 |
| Egenkapital | 1 436 | 2 252 | 3 870 | 8 494 | 10 391 |
| Kortsiktig gjeld | 12 007 | 9 545 | 9 137 | 10 826 | 9 929 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Carina Bolle: Daglig leder
- Olav Albert Aasbø: Styrets leder
- Svein Solberg: Styremedlem
- Tor Kristian Johansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Anolitveien 5, 1400 Ski
- Postadresse: Postboks 220, 1401 Ski
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 17.03.2014
- Aksjekapital: 1 800 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2014
- Revisor: [HALFDAN NITTER AS](https://www.norscout.com/no/company/990474729-halfdan-nitter-as)
- Regnskapsfører: [AKTIV ØKONOMI CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/982597560-aktiv-okonomi-consult-as)
- Størrelse: Nr. 112 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive virksomhet med utvikling, produksjon, salg og montasje av metallvarer og komplette innredninger.

## Kunngjøringer

- 29.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000719184&sokeverdi=913461894&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,15 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [METAWELD AS](https://www.norscout.com/no/company/988605476-metaweld-as) | Nordre Follo | 5 | 11,9 mill. kr | +28,4 % |
| [KAMPEN MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/916954778-kampen-mekaniske-verksted-as) | Nordre Follo | - | 5,99 mill. kr | −7,8 % |
| [ASSA ABLOY GLOBAL SOLUTIONS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/974493438-assa-abloy-global-solutions-norway-as) | Nordre Follo | 86 | 656 mill. kr | −16,6 % |
| [NORDSTRAND GJERDEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/917414629-nordstrand-gjerdefabrikk-as) | Nordre Follo | 8 | 11,2 mill. kr | +2,8 % |
| [ARTSTEEL AS](https://www.norscout.com/no/company/931735403-artsteel-as) | Nordre Follo | - | 1,63 mill. kr | −22,7 % |
| [DHG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/917352003-dhg-holding-as) | Nordre Follo | - | 0 kr | - |
| [REINS MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/981477472-reins-maskinering-as) | Kvinnherad | 26 | 49,6 mill. kr | +5,9 % |
| [JHS CONSTRUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/990768617-jhs-construction-as) | Larvik | 26 | 27,2 mill. kr | +27,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
