---
title: "INIT STAVANGER AS (913480597): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INIT STAVANGER AS i Sola hadde 70 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 23 ansatte. Daglig leder er Gisle Ersdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913480597-init-stavanger-as"
---

# INIT STAVANGER AS

All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · Sola · Etablert 2014

- Org.nr: 913 480 597
- E-post: post@initgroup.no
- Nettsted: [initgroup.com](https://www.initgroup.com)
- Daglig leder: Gisle Ersdal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 70 mill. kr (−0,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 14,6 mill. kr (Margin 20,9 %)
- Ansatte: 23

## Ansatte

- desember 2025: 24
- januar 2026: 23
- februar 2026: 24
- mars 2026: 23

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 37,8 % (meget god). Ned fra 38,7 % i 2024
- Likviditet: 1,54 (god). Opp fra 1,04 i 2024
- Soliditet: 21,0 % (god). Ned fra 29,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 35,3 % | 49,3 % | 38,7 % | 37,8 % |
| Driftsmargin | 16,3 % | 18,5 % | 28,9 % | 20,3 % | 20,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 72,9 % | - | 130,9 % | 149,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,87 | 3,05 | - | 1,04 | 1,54 |
| Soliditet | 47,7 % | 44,6 % | 28,0 % | 29,9 % | 21,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,2 | 2,6 | 2,3 | 3,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 41 188 | 44 117 | 52 961 | 70 613 | 70 005 |
| Driftsresultat | 6 711 | 8 168 | 15 302 | 14 357 | 14 609 |
| Årsresultat | 5 192 | 6 196 | 11 928 | 11 193 | 11 910 |
| Driftsmargin | 16,3 % | 18,5 % | 28,9 % | 20,3 % | 20,9 % |
| Sum gjeld | 11 764 | 13 786 | 28 280 | 25 677 | 35 931 |
| Sum driftskostnader | - | - | 37 659 | 56 256 | 55 397 |
| Finansresultat | - | - | −8 | 14 | 713 |
| Resultat før skatt | 6 659 | 7 956 | - | 14 371 | 15 322 |
| Anleggsmidler | 492 | 439 | 4 906 | 10 018 | 832 |
| Omløpsmidler | 21 992 | 24 458 | - | 26 594 | 44 625 |
| Sum eiendeler | 22 484 | 24 896 | 39 302 | 36 611 | 45 456 |
| Egenkapital | 10 720 | 11 110 | 11 021 | 10 935 | 9 525 |
| Kortsiktig gjeld | 11 764 | 8 006 | - | 25 677 | 29 066 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 5 780 | - | 0 | 6 865 |

## Ledelse og styre

- Gisle Ersdal: Daglig leder
- Alexander Risøy: Styrets leder
- Tor Kåre Pedersen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kanalsletta 4, 4033 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 74.990 All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted
- Etablert: 13.03.2014
- Tidligere navn: INIT ELDOR AS (2025 til 2026); ELDOR AS (2014 til 2025); ELDOR NEWCO AS (2014)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2014
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 35 av 1 437 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive med produktutvikling, konsulentvirksomhet, deltakelse i andre selskaper, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.

## Siste endringer

- 07.09.2026: Navn endret

## Kunngjøringer

- 07.09.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000732539&sokeverdi=913480597&spraak=nb)
- 07.09.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000732538&sokeverdi=913480597&spraak=nb)
- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000575669&sokeverdi=913480597&spraak=nb)
- 30.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000766307&sokeverdi=913480597&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OSN OBJEKTSIKRING AS](https://www.norscout.com/no/company/920891764-osn-objektsikring-as) | Sola | 9 | 10,6 mill. kr | +7,8 % |
| [GRN AS](https://www.norscout.com/no/company/915626742-grn-as) | Sola | 5 | 5,44 mill. kr | +12,6 % |
| [MAP AIRCRAFT PART 21 AS](https://www.norscout.com/no/company/991107657-map-aircraft-part-21-as) | Sola | - | 9,56 mill. kr | +20,2 % |
| [OFFTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/998416108-offtech-as) | Sola | - | 3,76 mill. kr | +48,5 % |
| [NOBLE MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/975332926-noble-management-as) | Sola | - | 2,73 mill. kr | −18,7 % |
| [SANDFACE AS](https://www.norscout.com/no/company/976476697-sandface-as) | Sola | - | 2,71 mill. kr | −28,8 % |
| [JB DOTTIR AS](https://www.norscout.com/no/company/935129540-jb-dottir-as) | Sola | - | 2,21 mill. kr | - |
| [FONSMAGNA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/997770951-fonsmagna-invest-as) | Sola | - | 825 900 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
