---
title: "VEIDEKKE INDUSTRI AS (913536770): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VEIDEKKE INDUSTRI AS i Oslo hadde 5,91 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 1 218 ansatte. Daglig leder er Anders Haugen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913536770-veidekke-industri-as"
---

# VEIDEKKE INDUSTRI AS

Produksjon av andre ikke-metalliske mineralprodukter ikke nevnt annet sted · Oslo · Etablert 1961

Heleid av [Veidekke ASA](https://www.norscout.com/no/company/917103801-veidekke-asa)

- Org.nr: 913 536 770
- Telefon: 21 05 50 00
- E-post: firmapost@veidekke.no
- Nettsted: [veidekke.no](https://www.veidekke.no)
- Daglig leder: Anders Haugen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,91 mrd. kr (+8,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 437 mill. kr (Margin 7,4 %)
- Ansatte: 1 218 (Opp fra 1 124 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 1 209
- oktober 2025: 1 198
- november 2025: 1 166
- desember 2025: 1 124
- januar 2026: 1 100
- februar 2026: 1 091
- mars 2026: 1 087
- april 2026: 1 122
- mai 2026: 1 161
- juni 2026: 1 201
- juli 2026: 1 208
- august 2026: 1 223
- september 2026: 1 225
- oktober 2026: 1 218

### Per sted

- Steinkjer: 80 ansatte · 3 avdelinger
- Skien: 77 ansatte · 2 avdelinger
- Trondheim: 69 ansatte · 2 avdelinger
- Førde: 61 ansatte · 3 avdelinger
- Alta: 58 ansatte · 2 avdelinger
- Moss: 57 ansatte
- Hamar: 55 ansatte
- Oslo: 54 ansatte · 2 avdelinger
- Ålesund: 51 ansatte
- Bardufoss: 40 ansatte · 2 avdelinger
- Larvik: 40 ansatte
- Sortland: 37 ansatte · 2 avdelinger
- Hønefoss: 36 ansatte · 2 avdelinger
- Molde: 33 ansatte
- Jessheim: 31 ansatte · 4 avdelinger
- Mosjøen: 30 ansatte
- Stjørdal: 28 ansatte
- Mo i Rana: 24 ansatte
- Hunndalen: 22 ansatte · 2 avdelinger
- Kongsvinger: 19 ansatte
- Stange: 18 ansatte
- Opphaug: 17 ansatte · 2 avdelinger
- Bjørnevatn: 17 ansatte
- Reipå: 16 ansatte
- Bjørkelangen: 15 ansatte
- Leira i Valdres: 14 ansatte
- Rissa: 14 ansatte
- Hareid: 13 ansatte
- Lillehammer: 12 ansatte · 2 avdelinger
- Sunndalsøra: 12 ansatte · 2 avdelinger
- Grong: 12 ansatte
- Skedsmokorset: 10 ansatte
- Åndalsnes: 10 ansatte
- Oppdal: 9 ansatte
- Sandshamn: 9 ansatte
- Vinstra: 9 ansatte
- Lillesand: 8 ansatte · 2 avdelinger
- Spillum: 8 ansatte
- Hokksund: 7 ansatte · 2 avdelinger
- Sandefjord: 7 ansatte · 2 avdelinger
- Sem: 7 ansatte · 2 avdelinger
- Elverum: 7 ansatte
- Frei: 7 ansatte
- Lindesnes: 7 ansatte
- Hyllestad: 6 ansatte
- Skarnes: 6 ansatte
- Tiller: 6 ansatte
- Hovdebygda: 5 ansatte
- Bø i Telemark: Ingen oppgitt
- Frogner: Ingen oppgitt
- Gardermoen: Ingen oppgitt
- Harstad: Ingen oppgitt
- Klepp Stasjon: Ingen oppgitt
- Kolvereid: Ingen oppgitt
- Lakselv: Ingen oppgitt
- Leirvik i Sogn: Ingen oppgitt
- Lysekloster: Ingen oppgitt
- Malmefjorden: Ingen oppgitt
- Maura: Ingen oppgitt
- Mjøndalen: Ingen oppgitt
- Nykirke: Ingen oppgitt
- Olden: Ingen oppgitt
- Raudsand: Ingen oppgitt
- Skoppum: Ingen oppgitt
- Skotselv: Ingen oppgitt
- Stokke: Ingen oppgitt
- Straume: Ingen oppgitt
- Surnadal: Ingen oppgitt
- Tomter: Ingen oppgitt
- Tynset: Ingen oppgitt
- Øyer: Ingen oppgitt
- Øyestranda: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,1 % (meget god). Opp fra 16,6 % i 2024
- Likviditet: 0,57 (svak). Opp fra 0,55 i 2024
- Soliditet: 20,1 % (god). Samme som i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,3 % | 14,1 % | 16,6 % | 20,1 % |
| Driftsmargin | 7,3 % | 5,8 % | 5,4 % | 6,8 % | 7,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 63,0 % | 52,6 % | 68,3 % | 87,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,49 | 0,53 | 0,54 | 0,55 | 0,57 |
| Soliditet | 20,0 % | 20,0 % | 20,0 % | 20,1 % | 20,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,0 | 4,0 | 4,0 | 4,0 | 4,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 649,7 | 4 949,8 | 5 362,2 | 5 448,2 | 5 907,9 |
| Driftsresultat | 339,9 | 285,5 | 290,6 | 367,9 | 437,3 |
| Årsresultat | 252,6 | 200,9 | 184,6 | 242,9 | 315,5 |
| Driftsmargin | 7,3 % | 5,8 % | 5,4 % | 6,8 % | 7,4 % |
| Sum gjeld | 1 561,1 | 1 724,3 | 1 839,6 | 1 818,3 | 1 854,1 |
| Sum driftskostnader | - | - | 5 071,6 | 5 080,3 | 5 470,5 |
| Finansresultat | - | - | −56,4 | −55,3 | −34,8 |
| Resultat før skatt | 325,9 | 259,0 | 234,3 | 312,7 | 402,6 |
| Anleggsmidler | 1 222,1 | 1 284,5 | 1 349,2 | 1 306,3 | 1 310,2 |
| Omløpsmidler | 729,6 | 871,0 | 950,2 | 968,1 | 1 010,3 |
| Sum eiendeler | 1 951,7 | 2 155,5 | 2 299,4 | 2 274,4 | 2 320,5 |
| Egenkapital | 390,6 | 431,3 | 459,8 | 456,1 | 466,4 |
| Kortsiktig gjeld | 1 484,5 | 1 648,9 | 1 768,2 | 1 754,5 | 1 778,0 |
| Langsiktig gjeld | 76,7 | 75,4 | 71,4 | 63,8 | 76,1 |

## Konsern

9 selskaper.

- [Veidekke ASA](https://www.norscout.com/no/company/917103801-veidekke-asa) (Morselskap)
  - [NORDR NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/936946348-nordr-norge-as) (11 ansatte)
    - [STEINSVIKEN BOLIG AS](https://www.norscout.com/no/company/915557708-steinsviken-bolig-as)
    - [TVEDT ADVOKATFIRMA AS](https://www.norscout.com/no/company/947710567-tvedt-advokatfirma-as)
  - [VEIDEKKE ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/984024290-veidekke-entreprenor-as) (2 925 ansatte)
    - [GEO FUNDAMENTERING & BERGBORING AS](https://www.norscout.com/no/company/926836854-geo-fundamentering-bergboring-as) (87,5 % · 126 ansatte)
    - [SEBY AS](https://www.norscout.com/no/company/948829703-seby-as) (70 % · 110 ansatte)
    - [VEIDEKKE LOGISTIKKBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/971203587-veidekke-logistikkbygg-as) (23 ansatte)
  - VEIDEKKE INDUSTRI AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Anders Haugen: Daglig leder
- Jimmy Fredrik Bengtsson: Styrets leder
- Knut Anders Moland: Styremedlem
- Stig Malcolm: Styremedlem
- Siv Hege Solheim: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Standardveien 28B, 0581 Oslo
- Postadresse: Postboks 457 Alnabru, 0614 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 23.990 Produksjon av andre ikke-metalliske mineralprodukter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 02.02.1961
- Tidligere navn: KOLO VEIDEKKE AS (1999 til 2011); KORSBREKKE OG LORCK AS (1995 til 1999)
- Aksjekapital: 7 862 962,36 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 23 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Entreprenørvirksomhet og hva dermed står i for- bindelse, samt handel, produksjon og aksje- besittelse i andre aksjeselskaper.

## Siste endringer

- 22.08.2026: Aksjekapital endret
- 22.08.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 14.04.2026: Næringskode endret
- 29.01.2026: Øivind Larsen fratrådt som daglig leder
- 29.01.2026: Anders Haugen ny som daglig leder

## Kunngjøringer

- 22.08.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000709496&sokeverdi=913536770&spraak=nb)
- 22.08.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000709497&sokeverdi=913536770&spraak=nb)
- 22.08.2026: [Gjennomføring av fisjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000709495&sokeverdi=913536770&spraak=nb)
- 11.07.2026: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000530804&sokeverdi=913536770&spraak=nb)
- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000501366&sokeverdi=913536770&spraak=nb)
- 23.05.2026: [Fisjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000296729&sokeverdi=913536770&spraak=nb)
- 21.05.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000286990&sokeverdi=913536770&spraak=nb)
- 22.01.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000026137&sokeverdi=913536770&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000590809&sokeverdi=913536770&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 20.08.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,78 mill. kr
- 19.12.2025: Tilskudd fra ENOVA SF, 7,82 mill. kr
- 19.12.2025: Tilskudd fra ENOVA SF, 7,82 mill. kr
- 19.12.2025: Tilskudd fra ENOVA SF, 6,02 mill. kr
- 03.07.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 7,2 mill. kr
- 08.02.2023: Tilskudd fra ENOVA SF, 21 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NCC INDUSTRY AS](https://www.norscout.com/no/company/984884176-ncc-industry-as) | Oslo | 529 | 2,9 mrd. kr | −0,6 % |
| [AS Rockwool](https://www.norscout.com/no/company/923828583-as-rockwool) | Oslo | 201 | 1,22 mrd. kr | −2,5 % |
| [VIANODE AS](https://www.norscout.com/no/company/925971154-vianode-as) | Oslo | 175 | 264 mill. kr | - |
| [AV ASCENT AS](https://www.norscout.com/no/company/933913503-av-ascent-as) | Oslo | - | 0 kr | - |
| [AV ANODOS AS](https://www.norscout.com/no/company/929601440-av-anodos-as) | Oslo | - | - | - |
| [HEIDELBERG MATERIALS SEMENT NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/934949145-heidelberg-materials-sement-norge-as) | Oslo | 389 | 2,76 mrd. kr | +6,3 % |
| [SAINT-GOBAIN BYGGEVARER AS](https://www.norscout.com/no/company/940198178-saint-gobain-byggevarer-as) | Oslo | 166 | 1,14 mrd. kr | −1,1 % |
| [UNICON AS](https://www.norscout.com/no/company/942822979-unicon-as) | Oslo | 124 | 1,14 mrd. kr | +5,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
