---
title: "RAKETTA HOLDING AS (913541340): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RAKETTA HOLDING AS i Malvik hadde 47 500 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Anne Grethe Hofnes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913541340-raketta-holding-as"
---

# RAKETTA HOLDING AS

Annen undervisning innenfor kultur · Malvik

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 913 541 340
- Daglig leder: Anne Grethe Hofnes (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 47 500 kr (−1,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 35 217 kr (Margin 74,1 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 9,4 % i 2024
- Likviditet: 1,64 (god). Opp fra 1,26 i 2024
- Soliditet: 98,7 % (meget god). Opp fra 96,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,4 % | 10,1 % | 9,4 % | 9,0 % |
| Driftsmargin | 64,0 % | 63,3 % | −21,3 % | 79,1 % | 74,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 7,2 % | 9,1 % | 10,0 % | 9,2 % |
| Likviditetsgrad | 5,12 | 0,69 | 0,00 | 1,26 | 1,64 |
| Soliditet | 93,6 % | 68,4 % | 91,8 % | 96,6 % | 98,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,5 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 50 | 49 | 50 | 48 | 48 |
| Driftsresultat | 32 | 31 | −11 | 38 | 35 |
| Årsresultat | 424 | 105 | 121 | 133 | 128 |
| Driftsmargin | 64 % | 63,3 % | −21,3 % | 79,1 % | 74,1 % |
| Sum gjeld | 123 | 607 | 120 | 51 | 19 |
| Sum driftskostnader | - | - | 60 | 10 | 12 |
| Finansresultat | - | - | 131 | 102 | 101 |
| Resultat før skatt | 431 | 112 | 121 | 140 | 136 |
| Anleggsmidler | 1 801 | 1 501 | 1 451 | 1 451 | 1 479 |
| Omløpsmidler | 128 | 417 | 0 | 65 | 32 |
| Sum eiendeler | 1 929 | 1 918 | 1 451 | 1 515 | 1 511 |
| Egenkapital | 1 806 | 1 311 | 1 331 | 1 464 | 1 492 |
| Kortsiktig gjeld | 25 | 607 | 120 | 51 | 19 |
| Langsiktig gjeld | 98 | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- RAKETTA HOLDING AS (Denne bedriften)
  - [WEBOLINE AS](https://www.norscout.com/no/company/916115407-weboline-as)

## Ledelse og styre

- Anne Grethe Hofnes: Daglig leder og styremedlem
- Bjørn Roar Hammer: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sandmarkvegen 24, 7550 Hommelvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.529 Annen undervisning innenfor kultur
- Etablert: 01.04.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Størrelse: Nr. 157 av 168 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av aksjer og andeler. Porteføljeinvesteringer. Konsulentvirksomhet samt deltagelse i andre virksomheter.

## Kunngjøringer

- 23.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000201374&sokeverdi=913541340&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MILDE MATHILDE & DRILLPIKENE AS](https://www.norscout.com/no/company/912971961-milde-mathilde-drillpikene-as) | Malvik | 7 | 7,67 mill. kr | +12,1 % |
| [COVENTINA AS](https://www.norscout.com/no/company/917542503-coventina-as) | Malvik | - | 135 736 kr | - |
| [KOMPETANSEVEI AS](https://www.norscout.com/no/company/934539729-kompetansevei-as) | Malvik | - | 0 kr | - |
| [SAKSVIK TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/913564243-saksvik-trafikkskole-as) | Malvik | - | 243 289 kr | - |
| [ADAM KAVKA AS](https://www.norscout.com/no/company/937421265-adam-kavka-as) | Malvik | - | - | - |
| [DIDAKTRONIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/928633608-didaktronikk-as) | Malvik | - | 400 482 kr | - |
| [TRONDHEIM TAIJI SENTER - RELAX AND RETREAT AS](https://www.norscout.com/no/company/921995849-trondheim-taiji-senter-relax-and-retreat-as) | Malvik | - | 1,17 mill. kr | −9,0 % |
| [PTANETTE AS](https://www.norscout.com/no/company/918402152-ptanette-as) | Malvik | - | 1,69 mill. kr | −29,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
