---
title: "KROGSRUD SAG AS (913609581): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KROGSRUD SAG AS i Eidsvoll hadde 12,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Carl Randin Klokkerengen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913609581-krogsrud-sag-as"
---

# KROGSRUD SAG AS

Avvirkning · Eidsvoll · Etablert 1979

- Org.nr: 913 609 581
- Nettsted: [krogsrudsag.no](https://krogsrudsag.no)
- Daglig leder: Carl Randin Klokkerengen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,3 mill. kr (+22,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,88 mill. kr (Margin 23,3 %)
- Ansatte: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,0 % (meget god). Opp fra 6,2 % i 2024
- Likviditet: 2,16 (meget god). Ned fra 2,42 i 2024
- Soliditet: 77,5 % (meget god). Opp fra 76,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,3 % | 10,6 % | 6,2 % | 16,0 % |
| Driftsmargin | 12,9 % | 17,8 % | 16,9 % | 9,6 % | 23,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 14,1 % | 7,8 % | 20,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,28 | 2,42 | 2,16 |
| Soliditet | 68,9 % | 70,9 % | 76,2 % | 76,5 % | 77,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 303 | 10 041 | 9 718 | 10 062 | 12 335 |
| Driftsresultat | 1 068 | 1 788 | 1 643 | 969 | 2 878 |
| Årsresultat | 854 | 1 394 | 1 294 | 782 | 2 303 |
| Driftsmargin | 12,9 % | 17,8 % | 16,9 % | 9,6 % | 23,3 % |
| Sum gjeld | 4 419 | 4 573 | 3 898 | 4 061 | 4 511 |
| Sum driftskostnader | 7 235 | 8 253 | 8 075 | 9 093 | 9 457 |
| Finansresultat | 30 | 1 | 18 | 33 | 79 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 661 | 1 003 | 2 956 |
| Anleggsmidler | 8 300 | 10 714 | 14 178 | 12 466 | 14 664 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 182 | 4 839 | 5 394 |
| Sum eiendeler | 14 193 | 15 741 | 16 360 | 17 304 | 20 058 |
| Egenkapital | 9 774 | 11 168 | 12 462 | 13 244 | 15 547 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 711 | 2 003 | 2 494 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 188 | 2 058 | 2 017 |

## Ledelse og styre

- Carl Randin Klokkerengen: Daglig leder og styrets leder
- Gunn Klokkerengen: Styremedlem
- Ole Randin Klokkerengen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Klokkerenga 38, 2080 Eidsvoll
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 02.200 Avvirkning
- Etablert: 05.04.1979
- Aksjekapital: 120 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1979
- Revisor: [ÅRNES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/850249652-arnes-revisjon-as)
- Regnskapsfører: VORMA ØKONOMI OG REGNSKAP SA
- Størrelse: Nr. 41 av 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Sagbruksvirksomhet, skogs- og anleggsdrift, transportvirksomhet samt det som naturlig faller sammen med dette. som har tilknytning til slik virksomhet.

## Siste endringer

- 26.04.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 26.04.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000209931&sokeverdi=913609581&spraak=nb)
- 25.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000206941&sokeverdi=913609581&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ASKHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/927249901-askheim-as) | Eidsvoll | 8 | 2,8 mill. kr | −7,2 % |
| [ROMERIKE TREFELLING AS](https://www.norscout.com/no/company/998233720-romerike-trefelling-as) | Eidsvoll | 6 | 1,37 mill. kr | −5,6 % |
| [KNUTSEN UTEMILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/918339396-knutsen-utemiljo-as) | Eidsvoll | 18 | 13,5 mill. kr | +4,6 % |
| [SJUVE SKOG AS](https://www.norscout.com/no/company/929317122-sjuve-skog-as) | Eidsvoll | - | 6,03 mill. kr | +54,8 % |
| [FINNSKOGENE AS](https://www.norscout.com/no/company/929388909-finnskogene-as) | Grue | 7 | 16,4 mill. kr | −18,8 % |
| [TJENESTELEVERANDØREN AS](https://www.norscout.com/no/company/917404801-tjenesteleverandoren-as) | Porsgrunn | 7 | 12 mill. kr | +28,1 % |
| [MATHIESEN-ATNA AS](https://www.norscout.com/no/company/923357289-mathiesen-atna-as) | Stor-Elvdal | 7 | 18,3 mill. kr | +8,2 % |
| [KRISTIAN BRENNBAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/923483861-kristian-brennbakk-as) | Hattfjelldal | 7 | 11,5 mill. kr | +22,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
