---
title: "BÅRDSHAUG UR & GULL AS (913624815): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BÅRDSHAUG UR & GULL AS i Orkland hadde 9,88 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Jannike Antonsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913624815-bardshaug-ur-gull-as"
---

# BÅRDSHAUG UR & GULL AS

Detaljhandel med ur, klokker og smykker · Orkland · Etablert 2014

- Org.nr: 913 624 815
- Daglig leder: Jannike Antonsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,88 mill. kr (+12,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,19 mill. kr (Margin 12 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- oktober 2025: 9
- november 2025: 8
- mars 2026: 7
- mai 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,3 % (meget god). Ned fra 29,2 % i 2024
- Likviditet: 2,52 (meget god). Opp fra 2,50 i 2024
- Soliditet: 59,1 % (meget god). Opp fra 56,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,1 % | 24,8 % | 29,2 % | 22,3 % |
| Driftsmargin | 15,2 % | 10,6 % | 13,2 % | 15,7 % | 12,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 50,5 % | 50,9 % | 36,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,38 | 2,50 | 2,52 |
| Soliditet | 34,1 % | 39,2 % | 52,6 % | 56,7 % | 59,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 1,5 | 0,9 | 0,8 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 302 | 7 123 | 7 721 | 8 797 | 9 877 |
| Driftsresultat | 960 | 752 | 1 020 | 1 380 | 1 189 |
| Årsresultat | 700 | 535 | 747 | 1 030 | 893 |
| Driftsmargin | 15,2 % | 10,6 % | 13,2 % | 15,7 % | 12 % |
| Sum gjeld | 2 568 | 2 418 | 2 008 | 2 256 | 2 308 |
| Sum driftskostnader | 5 342 | 6 371 | 6 701 | 7 417 | 8 687 |
| Finansresultat | −63 | −64 | −62 | −60 | −44 |
| Resultat før skatt | - | - | 958 | 1 320 | 1 145 |
| Anleggsmidler | 349 | 297 | 191 | 127 | 68 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 047 | 5 088 | 5 582 |
| Sum eiendeler | 3 894 | 3 979 | 4 239 | 5 215 | 5 650 |
| Egenkapital | 1 326 | 1 561 | 2 230 | 2 959 | 3 342 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 704 | 2 038 | 2 215 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 304 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Jannike Antonsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Bårdshaug, 7300 Orkanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.770 Detaljhandel med ur, klokker og smykker
- Etablert: 10.04.2014
- Tidligere navn: ORKDAL UR & GULL AS (2014)
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2014
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 113 av 426 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål er detaljhandel med ur og smykker, samt annet som står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000781714&sokeverdi=913624815&spraak=nb)
- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000636272&sokeverdi=913624815&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000475864&sokeverdi=913624815&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000640820&sokeverdi=913624815&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOSTAD ANTONSEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925909378-mostad-antonsen-holding-as) | Orkland | - | 0 kr | - |
| [MAGNE STAVELI & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/923714960-magne-staveli-co-as) | Orkland | 8 | 29,4 mill. kr | +4,7 % |
| [ROSTAD MØBLER AS](https://www.norscout.com/no/company/936591124-rostad-mobler-as) | Orkland | 7 | 30,5 mill. kr | +7,9 % |
| [MERLIN KIDS ORKANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/997543653-merlin-kids-orkanger-as) | Orkland | 9 | 9,77 mill. kr | +13,5 % |
| [HUSDAL SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/925885908-husdal-sport-as) | Orkland | 7 | 10,8 mill. kr | +54,4 % |
| [KREMMER'N AS](https://www.norscout.com/no/company/986790551-kremmer-n-as) | Orkland | 10 | 17,1 mill. kr | +4,4 % |
| [SELVA MATSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/923888829-selva-matsenter-as) | Orkland | 7 | 9,71 mill. kr | +4,3 % |
| [SAKSHAUG SPORT ORKANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/914990475-sakshaug-sport-orkanger-as) | Orkland | 10 | 19,9 mill. kr | +0,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
