---
title: "STOKKE TØMMERTRANSPORT AS (913627121): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STOKKE TØMMERTRANSPORT AS i Selbu hadde 12,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Hans Ivar Stokke. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913627121-stokke-tommertransport-as"
---

# STOKKE TØMMERTRANSPORT AS

Godstransport på vei · Selbu

- Org.nr: 913 627 121
- Telefon: 957 23 239
- Daglig leder: Hans Ivar Stokke (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,9 mill. kr (+28,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,94 mill. kr (Margin 15 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 31,0 % (meget god). Opp fra 21,7 % i 2024
- Likviditet: 2,41 (meget god). Opp fra 2,12 i 2024
- Soliditet: 59,6 % (meget god). Opp fra 49,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 13,7 % | 21,7 % | 31,0 % |
| Driftsmargin | 12,4 % | 9,2 % | 9,8 % | 13,4 % | 15,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 35,3 % | 45,8 % | 54,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,92 | 2,12 | 2,41 |
| Soliditet | 13,5 % | 23,3 % | 31,8 % | 49,6 % | 59,6 % |
| Gjeldsgrad | 6,4 | 3,3 | 2,1 | 1,0 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 480 | 9 344 | 9 294 | 10 054 | 12 889 |
| Driftsresultat | 928 | 859 | 910 | 1 350 | 1 936 |
| Årsresultat | 653 | 505 | 501 | 893 | 1 480 |
| Driftsmargin | 12,4 % | 9,2 % | 9,8 % | 13,4 % | 15 % |
| Sum gjeld | 6 880 | 5 198 | 4 462 | 3 025 | 2 749 |
| Sum driftskostnader | 6 553 | 8 484 | 8 384 | 8 704 | 10 953 |
| Finansresultat | −139 | −209 | −265 | −194 | −32 |
| Resultat før skatt | - | - | 645 | 1 156 | 1 904 |
| Anleggsmidler | 5 922 | 4 754 | 4 186 | 2 660 | 1 966 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 355 | 3 336 | 4 835 |
| Sum eiendeler | 7 953 | 6 777 | 6 541 | 5 996 | 6 801 |
| Egenkapital | 1 073 | 1 578 | 2 079 | 2 971 | 4 051 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 223 | 1 572 | 2 005 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 239 | 1 452 | - |

## Ledelse og styre

- Hans Ivar Stokke: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hyttbakkvegen 208, 7580 Selbu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 49.410 Godstransport på vei
- Etablert: 24.03.2014
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2014
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [KL REGNSKAP SELBU AS](https://www.norscout.com/no/company/976228383-kl-regnskap-selbu-as)
- Størrelse: Nr. 1 021 av 3 731 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tømmertransport på vei.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000781715&sokeverdi=913627121&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000475865&sokeverdi=913627121&spraak=nb)
- 06.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000242315&sokeverdi=913627121&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000596512&sokeverdi=913627121&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SELBU DROSJESENTRAL AS](https://www.norscout.com/no/company/921133014-selbu-drosjesentral-as) | Selbu | 5 | 2,57 mill. kr | +4,8 % |
| [STENSLI TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/977245575-stensli-transport-as) | Ringsaker | - | 13,5 mill. kr | +14,6 % |
| [HALDEN PALLETRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/933294420-halden-palletransport-as) | Halden | - | 12,8 mill. kr | - |
| [COLLICARE SPECIAL AS](https://www.norscout.com/no/company/831223332-collicare-special-as) | Ullensaker | - | 13,8 mill. kr | +23,5 % |
| [KLEVENGEN TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/997083180-klevengen-transport-as) | Lunner | - | 12,7 mill. kr | +66,8 % |
| [LS INTERTANK NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/958030991-ls-intertank-norge-as) | Sarpsborg | - | 14,7 mill. kr | +26,2 % |
| [CONWELL AS](https://www.norscout.com/no/company/997770889-conwell-as) | Holmestrand | - | 12,7 mill. kr | +3,2 % |
| [MASKIN-FRAKT AS](https://www.norscout.com/no/company/915378552-maskin-frakt-as) | Hamar | - | 14,9 mill. kr | +3,7 % |

## Bedriftslister

- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Transportbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/bergen)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
