---
title: "YMBER PRODUKSJON AS (913680294): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "YMBER PRODUKSJON AS i Nordreisa hadde 99,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Erling Martinsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913680294-ymber-produksjon-as"
---

# YMBER PRODUKSJON AS

Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · Nordreisa · Etablert 1962

- Org.nr: 913 680 294
- Telefon: 77 77 87 30
- Nettsted: [ymber.no](https://ymber.no)
- Daglig leder: Erling Martinsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 99,7 mill. kr (−7,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 19,4 mill. kr (Margin 19,5 %)
- Ansatte: 12 (Uendret siden oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 12
- juli 2026: 15
- september 2026: 12

### Per sted

- Sørstraumen: 7 ansatte
- Sørkjosen: 5 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,6 % (svak). Ned fra 2,9 % i 2024
- Likviditet: 2,76 (meget god). Opp fra 0,88 i 2024
- Soliditet: 62,4 % (meget god). Opp fra 57,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −26,7 % | 13,2 % | 2,9 % | 2,6 % |
| Driftsmargin | - | - | 59,1 % | 31,9 % | 19,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −87,8 % | 21,8 % | 2,6 % | 2,2 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,64 | 1,47 | 0,88 | 2,76 |
| Soliditet | - | 32,6 % | 54,3 % | 57,9 % | 62,4 % |
| Gjeldsgrad | - | 2,1 | 0,8 | 0,7 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | −0,9 | 180,1 | 107,5 | 99,7 |
| Driftsresultat | - | −38,4 | 106,5 | 34,3 | 19,4 |
| Årsresultat | 0,0 | −35,7 | 27,1 | 7,1 | 6,7 |
| Driftsmargin | - | - | 59,1 % | 31,9 % | 19,5 % |
| Sum gjeld | 0,0 | 192,1 | 635,7 | 547,9 | 440,0 |
| Sum driftskostnader | - | - | 73,6 | 73,2 | 80,3 |
| Finansresultat | - | - | −14,1 | −14,7 | −3,4 |
| Resultat før skatt | - | −40,7 | 92,4 | 19,6 | 16,0 |
| Anleggsmidler | 0,0 | 225,6 | 1 235,5 | 1 231,9 | 1 097,9 |
| Omløpsmidler | - | 59,2 | 154,5 | 70,3 | 72,6 |
| Sum eiendeler | 0,0 | 284,9 | 1 390,1 | 1 302,2 | 1 170,6 |
| Egenkapital | 0,0 | 92,8 | 754,3 | 754,3 | 730,6 |
| Kortsiktig gjeld | - | 36,1 | 105,1 | 80,3 | 26,3 |
| Langsiktig gjeld | - | 156,0 | 530,6 | 467,6 | 413,7 |

## Ledelse og styre

- Erling Martinsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Bjørklysvingen 3, 9152 Sørkjosen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.121 Produksjon av elektrisitet fra vannkraft
- Etablert: 27.01.1962
- Tidligere navn: KVÆNANGEN KRAFTVERK AS (1995 til 2023)
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 59 av 621 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utbygging og produksjon av elektrisk energi og annet som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000466265&sokeverdi=913680294&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000227275&sokeverdi=913680294&spraak=nb)
- 16.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000018500&sokeverdi=913680294&spraak=nb)
- 20.08.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000706069&sokeverdi=913680294&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000591548&sokeverdi=913680294&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VISSI AS](https://www.norscout.com/no/company/921683057-vissi-as) | Nordreisa | 37 | 127 mill. kr | +12,3 % |
| [YMBER AS](https://www.norscout.com/no/company/921543565-ymber-as) | Nordreisa | 9 | 27,9 mill. kr | +19,2 % |
| [BIODRIFT NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/934480805-biodrift-nord-as) | Nordreisa | - | 1,1 mill. kr | - |
| [DALANE KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/982388406-dalane-kraft-as) | Eigersund | 12 | 131 mill. kr | +6,5 % |
| [NORD-SALTEN KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/995114666-nord-salten-kraft-as) | Hamarøy | 12 | 96,6 mill. kr | −12,7 % |
| [GLOMMA KRAFTPRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/987287608-glomma-kraftproduksjon-as) | Nes | 15 | 751 mill. kr | +38,4 % |
| [DALANE ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/917368007-dalane-energi-as) | Eigersund | 12 | 25,8 mill. kr | −20,7 % |
| [RINGERIKSKRAFT PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/987293586-ringerikskraft-produksjon-as) | Ringerike | 16 | 353 mill. kr | +13,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
