---
title: "NORSK ANLEGGS- OG SIKKERHETSOPPLÆRING AS (913700023): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORSK ANLEGGS- OG SIKKERHETSOPPLÆRING AS i Nordre Follo hadde 5,55 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Kai Vidar Berg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913700023-norsk-anleggs-og-sikkerhetsopplaering-as"
---

# NORSK ANLEGGS- OG SIKKERHETSOPPLÆRING AS

Videregående opplæring innenfor yrkesfaglige utdanningsprogram · Nordre Follo · Etablert 2014

- Org.nr: 913 700 023
- Telefon: 994 87 313
- Daglig leder: Kai Vidar Berg (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,55 mill. kr (−15,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,3 mill. kr (Margin 23,4 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- februar 2026: 7
- mars 2026: 8
- juni 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 75,5 % (meget god). Opp fra 52,1 % i 2024
- Likviditet: 2,35 (meget god). Opp fra 1,07 i 2024
- Soliditet: 11,7 % (tilfredsstillende). Opp fra 9,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 49,1 % | 7,5 % | 52,1 % | 75,5 % |
| Driftsmargin | 19,3 % | 22,8 % | 3,0 % | 20,4 % | 23,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −98,1 % | 1 068,5 % | 690,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,96 | 1,07 | 2,35 |
| Soliditet | 2,7 % | 2,2 % | 1,0 % | 9,4 % | 11,7 % |
| Gjeldsgrad | 36,3 | 45,4 | 100,6 | 9,6 | 7,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 487 | 7 288 | 7 876 | 6 552 | 5 547 |
| Driftsresultat | 1 445 | 1 662 | 236 | 1 335 | 1 298 |
| Årsresultat | 940 | 1 143 | −39 | 1 168 | 1 256 |
| Driftsmargin | 19,3 % | 22,8 % | 3,0 % | 20,4 % | 23,4 % |
| Sum gjeld | 3 475 | 3 146 | 2 999 | 1 899 | 1 185 |
| Sum driftskostnader | 6 042 | 5 626 | 7 641 | 5 217 | 4 249 |
| Finansresultat | −233 | −195 | −284 | −120 | −71 |
| Resultat før skatt | - | - | −49 | 1 215 | 1 226 |
| Anleggsmidler | 1 443 | 1 105 | 194 | 89 | 0 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 835 | 2 007 | 1 343 |
| Sum eiendeler | 3 571 | 3 215 | 3 029 | 2 096 | 1 343 |
| Egenkapital | 96 | 69 | 30 | 198 | 157 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 963 | 1 884 | 571 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 614 |

## Ledelse og styre

- Kai Vidar Berg: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Glynitveien 21, 1400 Ski
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.320 Videregående opplæring innenfor yrkesfaglige utdanningsprogram
- Etablert: 01.05.2014
- Tidligere navn: NORSK TRAFIKKSIKRING - KURS AS (2014 til 2023)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Størrelse: Nr. 48 av 77 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Undervisning og kursvirksomhet innenfor bygg, anlegg og sertifisert sikkerhetsopplæring samt etterutdanning for yrkessjåfører. Salg av kursmateriell og utleie av materiell og tjenester innenfor arbeid på og ved vei, samt annen virksomhet som naturlig hører inn under dette.

## Kunngjøringer

- 18.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000699167&sokeverdi=913700023&spraak=nb)
- 08.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000825204&sokeverdi=913700023&spraak=nb)
- 08.11.2025: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000825205&sokeverdi=913700023&spraak=nb)
- 05.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000676045&sokeverdi=913700023&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 06.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 500 000 kr
- 06.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORSK TRAFIKKSIKRING HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/814578852-norsk-trafikksikring-holding-as) | Nordre Follo | 9 | 7,06 mill. kr | −2,9 % |
| [THINK TRAFIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/984939701-think-trafikk-as) | Nordre Follo | 6 | 6,34 mill. kr | +12,2 % |
| [EN FORSKJELL AS](https://www.norscout.com/no/company/924740760-en-forskjell-as) | Nordre Follo | 5 | 8,31 mill. kr | +164 % |
| [FOLLO GOLFSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/977567343-follo-golfsenter-as) | Nordre Follo | 8 | 4,25 mill. kr | +16,3 % |
| [DRIVING TRAFIKKSKOLE OPPEGÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/915662269-driving-trafikkskole-oppegard-as) | Nordre Follo | 5 | 4,79 mill. kr | −1,5 % |
| [STALL SANDVOLL AS](https://www.norscout.com/no/company/929414748-stall-sandvoll-as) | Nordre Follo | 5 | 3,11 mill. kr | +9,6 % |
| [H&T TRENING BJØRVIKA AS](https://www.norscout.com/no/company/927101971-h-t-trening-bjorvika-as) | Nordre Follo | 9 | 10,5 mill. kr | +169,6 % |
| [FRAM TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/922569355-fram-trafikkskole-as) | Nordre Follo | - | 11,2 mill. kr | +25,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
