---
title: "SYNSENTRUM LADE AS (913756657): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SYNSENTRUM LADE AS i Trondheim hadde 24,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Kjærsti Wiig. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913756657-synsentrum-lade-as"
---

# SYNSENTRUM LADE AS

Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler · Trondheim · Etablert 2014

- Org.nr: 913 756 657
- Telefon: 73 92 99 69
- Nettsted: [specsavers.no](https://specsavers.no)
- Daglig leder: Kjærsti Wiig (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24,4 mill. kr (+1,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,14 mill. kr (Margin 4,7 %)
- Ansatte: 18 (Opp fra 15 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 16
- oktober 2025: 15
- februar 2026: 16
- juni 2026: 18
- september 2026: 19
- oktober 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,4 % (meget god). Ned fra 20,5 % i 2024
- Likviditet: 1,07 (tilfredsstillende). Ned fra 1,13 i 2024
- Soliditet: 20,5 % (god). Ned fra 24,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,4 % | 13,1 % | 20,5 % | 18,4 % |
| Driftsmargin | 4,6 % | 5,6 % | 3,3 % | 5,1 % | 4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 78,9 % | 54,7 % | 83,6 % | 81,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,14 | 1,18 | 1,22 | 1,13 | 1,07 |
| Soliditet | 28,2 % | 22,8 % | 24,4 % | 24,5 % | 20,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 3,4 | 3,1 | 3,1 | 3,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 18 212 | 20 532 | 22 594 | 24 004 | 24 394 |
| Driftsresultat | 840 | 1 150 | 738 | 1 236 | 1 136 |
| Årsresultat | 645 | 880 | 612 | 988 | 957 |
| Driftsmargin | 4,6 % | 5,6 % | 3,3 % | 5,1 % | 4,7 % |
| Sum gjeld | 3 647 | 4 842 | 4 461 | 5 023 | 5 442 |
| Sum driftskostnader | - | - | 21 856 | 22 768 | 23 258 |
| Finansresultat | - | - | 47 | 48 | 96 |
| Resultat før skatt | 812 | 1 129 | 785 | 1 284 | 1 232 |
| Anleggsmidler | 1 703 | 1 105 | 572 | 1 044 | 1 002 |
| Omløpsmidler | 3 374 | 5 166 | 5 332 | 5 610 | 5 848 |
| Sum eiendeler | 5 077 | 6 272 | 5 903 | 6 654 | 6 849 |
| Egenkapital | 1 430 | 1 430 | 1 442 | 1 630 | 1 407 |
| Kortsiktig gjeld | 2 964 | 4 378 | 4 386 | 4 955 | 5 442 |
| Langsiktig gjeld | 683 | 464 | 75 | 69 | - |

## Ledelse og styre

- Kjærsti Wiig: Daglig leder og styrets leder
- Tone Myhren: Styremedlem
- Ingvild Wiig: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Haakon VII's gate 9, 7041 Trondheim
- Postadresse: c/o Specsavers Lade, Haakon VII's gate 9, 7041 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.740 Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler
- Etablert: 27.05.2014
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2014
- Revisor: [E.K. REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/990455376-e-k-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 35 av 489 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av handelsvarer innen optikk og samt deltagelse i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 20.10.2026: Revisor endret
- 20.10.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 20.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000808239&sokeverdi=913756657&spraak=nb)
- 20.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000808257&sokeverdi=913756657&spraak=nb)
- 15.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000801276&sokeverdi=913756657&spraak=nb)
- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000445840&sokeverdi=913756657&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SYNSENTRUM AS](https://www.norscout.com/no/company/943984530-synsentrum-as) | Trondheim | 23 | 35,2 mill. kr | +2,0 % |
| [EXTRA OPTICAL AS](https://www.norscout.com/no/company/897946262-extra-optical-as) | Trondheim | 16 | 28,3 mill. kr | +9,8 % |
| [TILLER SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/925937282-tiller-specsavers-as) | Trondheim | 26 | 36,2 mill. kr | −2,2 % |
| [KROGH OPTIKK H.IVERSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/913009568-krogh-optikk-h-iversen-as) | Trondheim | 15 | 27,3 mill. kr | +3,2 % |
| [MASKE BANDAGIST AS](https://www.norscout.com/no/company/975798399-maske-bandagist-as) | Trondheim | 30 | 119 mill. kr | +10,5 % |
| [KOREN OPTIKK TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/997084101-koren-optikk-trondheim-as) | Trondheim | 8 | 9,81 mill. kr | +13,3 % |
| [HEIMDAL HELSEARTIKLER AS](https://www.norscout.com/no/company/958040113-heimdal-helseartikler-as) | Trondheim | 7 | 16,4 mill. kr | +1,7 % |
| [BRILLEHUSET RANHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/923320601-brillehuset-ranheim-as) | Trondheim | 6 | 3,05 mill. kr | −4,0 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
