---
title: "BENSMANN INVEST AS (913760719): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BENSMANN INVEST AS i Nes er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913760719-bensmann-invest-as"
---

# BENSMANN INVEST AS

Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av IT-systemer · Nes

- Org.nr: 913 760 719
- Styreleder: Thomas Matheus Bensmann

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: 0 kr
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,96 (svak). Ned fra 1,03 i 2024
- Soliditet: −4,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 2,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −37,8 % | −40,0 % | −74,2 % | - |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 1,10 | 1,07 | 1,03 | 0,96 |
| Soliditet | 13,6 % | 9,3 % | 6,2 % | 2,7 % | −4,5 % |
| Gjeldsgrad | 6,4 | 9,8 | 15,2 | 36,5 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsresultat | −10 | −5 | −2 | - | 0 |
| Årsresultat | −13 | −7 | −5 | −5 | −11 |
| Sum gjeld | 140 | 147 | 152 | 157 | 163 |
| Finansresultat | - | - | - | −5 | - |
| Resultat før skatt | −13 | −7 | −5 | −5 | −11 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 162 | 162 | 162 | 162 | 156 |
| Sum eiendeler | 162 | 162 | 162 | 162 | 156 |
| Egenkapital | 22 | 15 | 10 | 4 | −7 |
| Kortsiktig gjeld | 140 | 147 | 152 | 157 | 163 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Thomas Matheus Bensmann: Styrets leder
- Erik Øiestad: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Fønikslia 8, 2165 Hvam
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av IT-systemer
- Etablert: 31.05.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 19.05.2026
- Formål: Drive forvaltning av egne investeringer, samt yte IT-relatert konsulentvirksomhet.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000646998&sokeverdi=913760719&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000667405&sokeverdi=913760719&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BAKKE EDB AS](https://www.norscout.com/no/company/963021909-bakke-edb-as) | Nes | - | 0 kr | - |
| [ONE4ALL AS](https://www.norscout.com/no/company/937431007-one4all-as) | Nes | - | - | - |
| [M4P HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933065286-m4p-holding-as) | Nes | - | 0 kr | - |
| [STENSHAGEN ELEVATE AS](https://www.norscout.com/no/company/937882211-stenshagen-elevate-as) | Nes | - | - | - |
| [BJØRBÆK AS](https://www.norscout.com/no/company/932433974-bjorbaek-as) | Nes | - | 0 kr | - |
| [MAKE IT AS](https://www.norscout.com/no/company/938633339-make-it-as) | Nes | - | - | - |
| [CUVEE GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/931988891-cuvee-group-as) | Nes | - | 0 kr | - |
| [NORTHBRIDGE CONSULTING NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/938650462-northbridge-consulting-norway-as) | Nes | - | - | - |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
